lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Sectiunea de link-uri externe
Connect with Facebook

Sectiunea de link-uri externe Aici pot fi postate link-uri catre alte articole, stiri, s.a.m.d.


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 10-10-2016, 01:42   #161
globula_neagra
Senior Member
 
Join Date: Mar 2014
Location: UK
Posts: 461
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by wapmaster13 View Post
Prezentat într-o carcasă elegantă realizată pe şasiu din aliaj aluminiu, OUKITEL U15 PRO încearcă să convingă cu dotări hardware competitive oferite la un preţ cât mai mic.

Încadrat la categoria phablet, U15 PRO pune la dispoziţie un ecran HD de 5.5” furnizat de Sharp, scut Gorilla Glass cu margini curbate 2.5D şi o platformă hardware centrată în jurul chipsetului MediaTek MT6753 (CPU octa-core la 1.3 GHz). Dispozitivul ajutat cu 3 GB memorie RAM vine echipat cu versiunea Android 6.0. Lista dotărilor este completată cu senzor de amprente, 32 GB memorie internă şi slot micro SD, respectiv două camere foto de 16 MP şi 5 MP, ambele suportând filmare la rezoluie 1080p.


Configuraţia este susţinută cu un acumulator de 3000 mAh, care a trebui să acopere cel puţin o zi de utilizare normală.
Opţiunile pentru conectivitate includ WiFi N, Bluetooth 4.0 şi LTE 4G (banda 1/3/7/8/20).
Disponibil în variante Gray, Champagne Gold şi Rose Gold, smartphone-ul OUKITEL U15 PRO poate fi găsit în oferta magazinelor asiatice cu preţ începând de la 120 dolari, la care se adaugă taxe vamale aplicabile importurilor de provenienţă extra-comunitară.

sursa: go4it.ro

Nu inteleg daca vrei doar sa faci reclama, sau nu ai imaginatie sa scrii propriile posturi. E trist sa tot dai copy paste la articole de pe alte site-uri.
globula_neagra is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2016, 04:06   #162
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Ulefone tiger

Producătorul chinez Ulefone a lansat un nou smartphone de buget: Ulefone Tiger. Cu un aspect destul de comun, Ulefone Tiger se diferenţiază prin construcţia metalică şi bateria de 4200 mAh. Interesant este că acest smartphone are un capac înlăturabil şi chiar dacă bateria este fixă, se oferă acces la cele două sloturi SIM şi cel pentru cardul microSD.

Restul specificaţiilor sunt destul de comune: display de 5.5 inci cu rezoluţie HD, procesor quad-core MediaTek MTK6737, 2 GB RAM, 16 GB spaţiu de stocare, cameră foto de 13 megapixeli (prin interpolare) şi Android 6.0 Marshmallow.

Ulefone Tiger are un preţ actual în precomandă de 119.99 dolari, însă sunt sigur că îl vom vedea foarte curând în promoţie la 109.99 dolari sau chiar 99.99 dolari.

Specificaţii complete pentru Ulefone Tiger:

-display IPS de 5.5 inci cu rezoluţie HD (1280 x 720 pixeli) protejat cu sticlă curbată 2.5D Corning Gorilla Glass 3;
-procesor quad-core MediaTek MTK6737 pe 64 biţi tactat la 1.3 GHz,
-2 GB memorie RAM DDR3 şi 16 GB memorie internă + suport pentru card microSD de până la 128 GB);
-Android 6.0.1 Marshmallow;
-4G FDD, dual-sim, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi direct, Wi-Fi hotspot, bluetooth 4.0, microUSB, jack de 3.5 mm, GPS, A-GPS, GLONASS, Radio FM.
-senzor pentru citirea amprentelor;
-cameră foto de 13 megapixeli (prin interpolare) cu senzor Sony IMX219, deschidere f/2.0, autofocus, flash dual-LED, filmare la 1080p -cameră frontală de 8 megapixeli (prin interpolare) cu senzor Samsung SE5K2;
-baterie Sony de 4200 mAh, 9.35 mm grosime şi 155 g. greutate.

Sursa gadget.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2016, 04:11   #163
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Cei de la geekbuying vad ca au organizat o promotie la produsele teclast http://promotion.geekbuying.com/prom...t_october_sale
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2016, 23:30   #164
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Bluboo Picasso

Daca sunteti in cautarea unui smartphone de buget am o recomandare interesanta pentru voi iar aceasta se intituleaza Bluboo Picasso.

Bluboo Picasso ascunde sub „capota” procesorul quad-core Mediatek MT6580 tactat la 1.3 Ghz ,GPU Mali-400 MP, 2 GB RAM si 16 GB spațiu de stocare intern, care poate fi extins prin intermediul slot-ului de card microSD, cu maxim 64 GB.

-Acest smartphone de buget este echipat cu un display IPS de 5″ care ruleaza la rezolutia de 1280 x 720 pixeli si este protejat cu sticla 2.5D.
-Camera foto principala dispune de 8 MP(cu interpolare) si este dotata cu autofocus si flash LED iar camera secundara dispune tot de 8 MP si este dotata cu flash LED.
-Bluboo Picasso este un smartphone dual-sim(2 x microSIM), compatibil 3G si dispune de: WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS si A-GPS.
-Carcasa acestui terminal este realizata dintr-o combinatie de metal si sticla iar finisajele sunt de cea mai buna calitate.
-Bluboo Picasso ruleaza versiunea de android 5.1 Lollipop iar la bord are un acumulator de 2.500 mAh, care sper sa poata oferi o autonomie decenta.

sursa: ithot.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2016, 03:42   #165
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default CHUWI LapBook

Astazi vreau sa va prezint un nou device produs de cei de la Chuwi si anume notebookul CHUWI LapBook care a fost anuntat de putin timp si se afla inca in presale la pretul de 200-210$.



Specificatii:
-Windows 10 preinstalat
-Procesor Cherry Trail Z8300 quad core 1.44GHz~1.84GHz
-GPU Intel HD Graphic Gen8
-RAM: 4GB, DDR3L , ROM: 64GB, eMMC + slot de card care suporta pana la 128GB
-Display de 15.6 inch cu o rezolutie full hd ( 1920 x 1080 )
-Suport wireless,bluetooth
-Camera de 2MP
-Baterie de 10.000mAh care ofera lejer o autonomie de cateva ore
-Greutate 1.86 kg

Dimensiunile destul de mici ale acestui notebook,pretul dar si performantele il fac potrivit oamenilor care sunt mereu in miscare si au nevoie de mijloc rapid si ieftin de conectare la internet. Cum am specificat si mai sus pretul acestuia in presale este de ~210$ dar probabil ca va mai scadea cu timpul.
Totusi daca sunteti interesati sa il achizitionati de acum,o puteti face de pe siteuri chinezesti gen geekbuying.

Sper ca va placut si va prins bine aceasta scurta prezentare.
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2016, 09:06   #166
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1491 Post(s)

PC-ul meu



Default

Acesta nu este un mijloc rapid de a te conecta la internet, mai ales cu windows 10. Cand incepe windows-ul sa-si faca update-uri, procesorul ala va fi folosit 100% si atunci sa vezi mijloc rapid de conectare la internet.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 27-10-2016, 09:55   #167
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

nea placut mai nea' wapmaster13
de mare exceptie
de mare angajament
adica de cäcat
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2016, 06:35   #168
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Xiaomi Mi Note 2

Xiaomi, asemeni altor producători de smartphone-uri, încearcă să profite de pe urma retragerii de pe piaţă phabblet-ului Galaxy Note7 de la Samsung, oferind o alternativă puternică la un preţ foarte mic. Noul Mi Note 2 al companiei din China vine cu o listă de specificaţii hardware atractivă, un design familiar şi compatibilitate cu majoritatea reţelelor LTE la nivel global, în ciuda faptului că momentan se lansează doar în „ţara mamă”.

Primele imagini neoficiale cu Mi Note 2 au apărut în urmă cu doar câteva săptămâni şi prezentau un design similar cu cel al lui Note7. Xiaomi a confirmat alegerea acestui design în cadrul prezentării oficiale, noul dispozitiv fiind realizat în jurul unui display AMOLED curbat cu diagonală de 5,7”. Spre diferenţă de Note7, acesta afişează doar 1920 x 1080 pixeli, însă în teorie alegerea unui display mai modest ar putea oferi alte avantaje precum un preţ mai mic şi autonomie mai mare. Spatele are un design minimalist şi este realizat din aluminiu, spre diferenţă de Note7 care era protejat de un panou de sticlă.

Noul phablet are la bază un chipset quad-core Snapdragon 821 la 2,35 GHz, cel mai puternic din oferta Qualcomm din acest moment, care va fi pus, în funcţie de configuraţie, lângă 4 sau 6 GB memorie RAM. Modelul de bază va beneficia de 64 GB spaţiu de stocare, în timp ce versiunea de top va integra un modul de 128 GB. Autonomia ridicată va fi asigurată de un acumulator de 4070 mAh, iar camera foto principală de 22,56 megapixeli cu detecţie de faţă şi blitz dual-tone promite performanţă ridicat folosind un sistem avansat de stabilizare electronică. Sub display a fost integrat un senzor de amprentă capacitiv, care nu este acompaniat de un buton fizic.

Desigur, preţul produselor Xiaomi este întotdeauna un subiect interesant de discuţie, iar Mi Note 2 este puţin mai scump decât ne-am obişnuit. Versiunea de bază cu 4 GB RAM şi 64 GB stocare va costa ~500 dolari, în timp ce versiunea de top cu 6 GB RAM şi 128 GB stocare UFS 2.0 va intra pe piaţă la pretul de ~600 dolari.

Sursa: go4it.ro

Daca sunteti interesat de acest device il puteti gasii aici

http://www.geekbuying.com/item/Offic...er-380675.html

Last edited by wapmaster13; 20-06-2017 at 21:35.
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-2016, 06:47   #169
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Xiaomi Mi Mix

Alături de Xiaomi Mi Note 2 a fost prezentat și Xiaomi Mi Mix – phablet borderless cu raport display / corp de 91.3%. Avem multe soluții inedite și un design ce nu are cum să nu te impresioneze.

Specificații Xiaomi Mi Mix;

display IPS de 6.4 inch cu rezoluție 2040×1080 pixeli, 362 ppi;
procesor Qualcomm Snapdragon 821 de tip quad-core uc 2 x Kryo la 2.35 GHz + 2 x Kryo la 1.6 GHz, 4 GB RAM și 128 GB spațiu de stocare, 6 GB RAM și 256 GB spațiu de stocare;
Android 6.0 Marshmallow;
4G cu viteze de până la 600 Mbps în download și 150 Mbps în upload, Wi-Fi a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi direct, hotspot, bluetooth 4.2, USB type-C, jack de 3.5 mm, cititor de amprentă, NFC, A-GPS, GLONASS, BDS;
16 Megapixeli cu f/2.0, detecție de fază, dual-LED flash, filmează la 2160p cu 30 fps, cameră frontală de 5 Megapixeli;
baterie de 4400 mAh, 209 gr. și 7.9 mm grosime.

Prețurile:
-Xiaomi Mi Mix cu 4 GB RAM și 128 GB spațiu de stocare – aprox. 550 dolari;
-Xiaomi Mi Mix cu 6 GB RAM și 256 GB spațiu de stocare – aprox. 650-600 dolari.

Ce tehnologii inedite folosește Xiaomi Mi Mix?

Realizarea unui smartphone borderless pe trei laturi implică folosirea unor tehnologii care să suplinească lipsa senzorilor din partea superioară a display-ului. Difuzorul pentru apelurile de voce a fost înlocuit de un dispozitiv integrat sub display, iar sunetul circulă de la ecran spre urechea utilizatorului – piezoelectric ceramic driver. Senzorul de proximitate este de tip ultrasonic, integrat sub display și funcționează fără a fi împiedicat de ecran.

Xiaomi Mi Mix este fabricat integral din ceramică – spate, carcasă + controalele fizice (power, reglarea volumului). Display-ul are o rezoluție atipică: 2040×1080 pixeli și aspect 17:9. Este primul smartphone Xiaomi fără controale de tip capacitiv sau fizice, controale de tip touch buttons în stilul Nexus. În pachetul de retail se oferă și o husă din piele.

In opinia mea,este cel mai "aratos" telefon al anului 2016 .

Sursa : go4it.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2016, 00:38   #170
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default UMi Diamond

Astăzi vreau sa va prezint un nou telefon low price de la UMi si anume UMi Diamond, un smartphone cu influențe Samsung și Xiaomi, care va fi distribuit la prețul de aproximativ 100 $.



Telefonul vine într-o construcție compactă și atrăgătoare, realizată din metal și sticlă. Pe partea de dotări hardware primim un procesor MediaTek MT6753 Octa-Core, 3 GB de memorie RAM și 16 GB memorie internă care poate fi extinsă printr-un card microSD de până la 128 GB. Ecranul este de tip PLS HD, măsoară 5 inch în diagonală și este protejat de o sticlă Dual T2X-1, lucru care ar trebui să-i asigure o rezistență sporită împotriva abuzurilor de zi cu zi. Camera foto principală are o rezoluție de 8 MP, iar acumulatorul Li-Ion dispune de o capacitate de 2650 mAh. Ca și opțiuni de conectivitate avem dual SIM dual standby în modul 4G, Wi-Fi b/g/n și Bluetooth 4.0.

Telefonul poate fi achizitionat in presale de pe majoritatea magazinelor chinezesti
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2016, 00:57   #171
reflavius
Senior Member
 
reflavius's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 2,026
Mentioned: 66 Post(s)


Default

.
reflavius is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2016, 08:45   #172
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Xiaomi Mi Pad 2

Deși era posibil de mult timp un astfel de scenariu, Xiaomi se află printre producători, prin intermediul Xiaomi Mi Pad 2, care au lansat o tabletă cu Android sau Windows 10.

Fiecare platformă are beneficiile ei. Chiar dacă vă puteți investi banii într-o tabletă cu Windows 10, iOS sau Android, ne îndreptăm cu pași repezi către o perioadă în care un singur dispozitiv va putea schimba în timp real sistemul de operare. Există deja câteva aparate care oferă o asemenea flexibilitate, dar prea puține tablete. Cei de la Xiaomi fac un nou pas în această direcție, prin intermediul Xiaomi Mi Pad 2.



Practic, Xiaomi Mi Pad 2 nu rulează efectiv Windows 10 și Android, dar poate fi achiziționată cu oricare dintre ele, în funcție de preferință. Prețul este același, având în vedere că ascunde la interior exact același hardware. Ideea este una foarte bună și sunt convins că este doar o chestiune de timp până când niște dezvoltatori pasionați vor găsi un mod fiabil pentru a instala Android pe versiunea cu Windows 10 și invers.

Revenind la tableta anunțată astăzi de compania asiatică, Xiaomi Mi Pad 2 este o tabletă cu o carcasă metalică și un display de 7,9 inci de tip IPS cu o rezoluție de 2048 x 1536. Partea de procesare este o combinație dintre un Intel Atom de ultimă generație tactat la 2,24 GHz, un IGP Intel HD Graphics și 2GB memorie RAM. Camera principală are 8 megapixeli, iar cea frontală scade până la 5 megapixeli. Bateria are 6190 mAh și este compatibilă cu încărcarea rapidă la 2A și 5 volți.

Acest device poate fi achizitionat de pe majoritatea magazinelor chinezesti

sursa: playtech.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2016, 02:18   #173
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Xiaomi Redmi Pro

Xiaomi Redmi Pro a fost prezentat oficial în cadrul unui eveniment în China, iar primele impresii sunt pozitive. Smartphone-ul dispune de un display de 5.5 inci cu tehnologie OLED protejat cu sticlă curbată 2.5D, procesor MediaTek Helio X20 / X25 de tip deca-core, 3 / 4 GB RAM, 32 / 64 / 128 GB spaţiu de stocare, cameră foto duală, baterie de 4050 mAh, iar la capitolul sistem de operare regăsim MIUI 8 bazat pe Android 6.0.1 Marshmallow.



Telefononul este unul de tip unibody construit în totalitate din metal, iar parcă la capitolul estetică au trecut în liga celor cu gust. Camera foto duală este formată dintr-un senzor de 13 megapixeli SONY IMX258 şi un senzor secundar de 5 megapixeli produs de Samsung ce adună informaţii adiţionale utile pentru post-procesare şi efecte.

Printre principalele noutăti aduse de acest sistem dual regăsim efectul bokeh (într-un limbaj fotografic nespecializat acesta reprezintă acea parte nefocalizată a unei imagini) şi posibilitatea modificării focalizării după realizarea fotografiei. Există chiar şi un chip dedicat denumit ImagiQ Pro care va ajuta în obţinerea de imagini cât mai clare.

Produsul inca este in presale incepand cu pretul de ~170$ si va incepe sa fie livrat in urmatoarele 48 de ore

Sursa: gadget.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2016, 11:16   #174
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,989
Mentioned: 790 Post(s)

PC-ul meu



Default

.
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2016, 02:01   #175
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Xiaomi Redmi 4A

Xiaomi menține ritmul susținut de introducere a noi modele de smartphone-uri. După ce mai zilele trecute au atras atenția cu Xiaomi Mi Note 2 și Xiaomi Mi Mix, de data aceasta și-au actualizat smartphone-urile ieftine prin trei exemplare: Xiaomi Redmi 4A, Redmi 4 și Redmi 4 Prime.

Astazi va voi prezenta specificatiile telefonului Xiaomi Redmi 4A,care pentru un telefon low cost atrage destul de mult atentia .


-display IPS de 5 inch cu rezoluție 1280×720 pixeli;
-procesor Qualcomm Snapdragon 425 de tip quad-core pe ARM Cortex-A53 la 1.4 GHz, Adreno 308,
-2 GB RAM, 16 GB spațiu de stocare și slot combo ( dual-sim sau single sim + slot pentru cardurile microSD);
-Android 6.0 Marshmallow cu MIUI 8;
-4G, Wi-Fi b/g/n, Wi-Fi direct, bluetooth 4.1, microUSB, jack de 3.5 mm, A-GPS, GLONASS și BDS, radio FM;
-13 Megapixeli cu f/2.2 și cameră frontală de 5 Megapixeli;
-baterie de 3120 mAh, 131.5 gr. și 8.5 mm grosime.

Puteti gasii telefonul aici la un pret de ~80euro*http://www.geekbuying.com/item/Xiaom...=XiaomiRedmi4A

Last edited by wapmaster13; 03-08-2017 at 22:03.
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2016, 06:17   #176
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default Elephone S7

Copie la indigo după smartphone-ul Samsung Galaxy S7 Edge, Elephone S7 a fost lansat oficial în trei configuraţii, ambele cu preţ substanţial mai mic decât al rivalului său.

Prevăzut cu ecran curbat pe ambele laturi şi carcasă din sticlă, Elephone S7 diferă la interior prin folosirea unei configuraţii mai puţin ambiţioasă dar cu un nivel de performanţă competitiv. Cu un preţ începând de 150 dolari, modelul entry-level vine cu 2GB memorie RAM şi 16 GB memorie internă. Versiunea mid-range face saltul la 3GB RAM/32 GB ROM, păstrând însă un preţ rezonabil de 180 dolari. Vârful de gamă Elephone primeşte însă 4GB memorie RAM şi 64 GB memorie internă, la un cost de ~250 dolari.



Indiferent de versiunea aleasă, Elephone S7 vine echipat cu chipsetul Mediatek Helio X20, oferind CPU deca-core la 2.1GHz. Piesa de rezistenţă este însă ecranul Full HD de 5.5”, protejat sub un scut din sticlă cu margini curbate. Reţeta este completată cu o cameră foto de 13MP, cameră frontală de 5 MP, senzor de amprente integrat cu tasta Home, suport dual-SIM şi conectivitate 4G LTE.

Elephone S7 este livrat cu versiunea Android 6.0 şi promisiunea actualizării la ediţia Android 7.0, nu mai târziu de finalul lunii noiembrie.

sursa: go4it.ro

Telefonul poate fi cumparat de aici cu ~200$ http://www.geekbuying.com/item/Eleph...ue-374511.html

Last edited by wapmaster13; 24-05-2017 at 23:29.
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2016, 16:20   #177
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1491 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ori zici "substantial mai ieftin" ori "cu pret substantial mai mic".
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2016, 03:25   #178
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default OnePlus 3T

În curtea OnePlus mi se pare a fi un haos total şi din nefericire pentru ei nu pare a fi deloc organizat. După ce stocurile şi livrările pentru OnePlus 3 au fost dezastruoase pe bătrânul continent, în urmă cu două săptămâni aflam că în Europa se va vinde oficial doar OnePlus 3T.

Iniţial m-am gândit că au luat această decizie pentru că nu au capacitatea de a produce în paralel ambele telefoane şi că preferă să se axeze pe un singur device pentru a onora comenzile foarte repede. Iată că a venit şi ziua în care OnePlus 3T este disponibil la comandă în Europa (inclusiv România), însă timpul de aşteptare pentru livrarea smartphone-ului este uriaş: 5 săptămâni. Dacă vreţi să oferiţi cadou de sărbători acest device vă recomand să vă mai gândiţi. Sunt şanse foarte mari să îl primiţi în 2017.

Nu ştiu cum priviţi voi lucrurile, însă OnePlus nu are nicio scuză. Sa speram ca lucrurile vor lua o intorsatura mai buna.


Specificaţii complete pentru OnePlus 3T:

display AMOLED optic de 5.5 inch cu rezoluție 1920×1080 pixeli, 401 ppi, raport display / corp de 73.1%, protejat cu sticlă Corning Gorilla Glass 4;
procesor Qualcomm Snapdragon 821 de tip quad-core cu 2 x Kryo la 2.35 GHz și 2 x Kryo la 1.6 GHz, Adreno 530 GPU, 6 GB RAM, 64 sau 128 GB spațiu de stocare;
Oxygen OS bazat pe Android 6.0 Marshmallow;
4G cu viteze de până la 300 Mbps în download, Wi-Fi ac, dual-band, Wi-Fi direct, hotspot, bluetooth 4.2, NFC, USB type-C, jack de 3.5 mm, cititor de amprentă, A-GPS, GLONASS, BDS;
16 Megapixeli cu f/2.0, autofocus, detecție de fază, OIS, LED flash, filmează la 2160p cu 30 fps, cameră frontală de 16 Megapixeli cu f/2.0, dimensiune a pixelului de 1 micron, filmează la 1080p;
baterie de 3400 mAh cu încărcare rapid – de la 0 la 60% în 30 de minute, 158 gr. și 7.4 mm grosime.

sursa :gadget.ro
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2016, 17:04   #179
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Ori zici "substantial mai ieftin" ori "cu pret substantial mai mic".
Si ce te face sa crezi ca va citi postul tau?
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2016, 01:40   #180
wapmaster13
Member
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 161
Mentioned: 2 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Ori zici "substantial mai ieftin" ori "cu pret substantial mai mic".
Imi cer scuze pentru neatentie,am corectat aceasta greseala si multumesc pentru corectura.
Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Si ce te face sa crezi ca va citi postul tau?
@kretzu77 daca nu raspund chiar rapid,asta nu inseamna ca nu citesc comentariile,mesajele si orice primesc
wapmaster13 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Review ? Xiaomi Mi 5 Pro LAB501 Articole 4 10-08-2016 16:48
Xiaomi Mi3 TD Review LAB501 Articole 13 24-11-2013 02:47
Meizu MX3 ask4MORE Telefoane mobile si alte gadgeturi 14 26-10-2013 16:27

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,150
Total Online: 4527

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.