lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 26-07-2019, 11:18   #12521
vibeup
Senior Member

vibeup's Avatar

Mentioned: 192 Post(s)

PC-ul meu

) posibil
Old 27-07-2019, 07:59   #12522
Rob˙
Ancient friend

Rob˙'s Avatar

Mentioned: 112 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by cezar0000 View Post
Well asta o fi impresia ta dar la ce specificatii are si pretul cerut este un best buy...poate cineva chiar are nevoie de asa ceva la pretul asta.
Eu exact la prețul ăsta l-am luat anul trecut, după black fraierday.
Old 28-07-2019, 00:19   #12523
faraverete
Senior Member

faraverete's Avatar

Mentioned: 13 Post(s)

PC-ul meu

https://www.emag.ro/mouse-gaming-wir.../pd/DKC0SNBBM/

Ma tenteaza, dar nu stiu daca sa'l iau
Old 28-07-2019, 01:23   #12524
gg0
Senior Member

gg0's Avatar

Mentioned: 9 Post(s)

O experienta foarte nasoala am avut in ultima vreme cu periferice high end. Am rulat asa: tastatura logi g pro, maus g pro wireless, maus steelseries rival 700, maus msi g60 si lista poate continua.

Sunt profund dezamagit de calitatea constructiei si calitatea materialelor pentru niste chestii scumpe raw!!! Adica sa dai peste 500 lei pe un mouse si sa fie finisat mai prost decat a4tech ala vechi cu butonas portocaliu dublu click... eu m-am simtit foarte foarte tras in piept!
gg0 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2019, 01:38   #12525
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1154 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to mbc Send a message via Skype™ to mbc

Cam asta am simtit si eu la Logitech doar ca am platit 150 lei pe mouse. As vrea sa incerc alt producator dar nu stiu care. Corsair parca as fi inclinat, doar ca nu au nimic ce sa fie similar cu MX518 / G403.
Old 28-07-2019, 02:53   #12526
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 222 Post(s)

PC-ul meu

Abia ce au relansat MX 518.
Old 28-07-2019, 09:33   #12527
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 235 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Cam asta am simtit si eu la Logitech doar ca am platit 150 lei pe mouse. As vrea sa incerc alt producator dar nu stiu care. Corsair parca as fi inclinat, doar ca nu au nimic ce sa fie similar cu MX518 / G403.
Corsair M65 RGB Elite, super mulțumit. Același răspuns ca G403.
Old 28-07-2019, 11:19   #12528
mbc
VIP

mbc's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
Abia ce au relansat MX 518.
Au relansat, dar sunt 2 probleme: 1. Nu e pe stoc in Romania, eu cel putin nu am gasit. si 2. Nimic nu ma face sa cred ca ar avea o calitate mai buna ca alte Logitechuri.

Quote:
Originally Posted by Bugsy004 View Post
Corsair M65 RGB Elite, super mulțumit. Același răspuns ca G403.
Da, dar nu are aceeasi forma.
Old 28-07-2019, 11:21   #12529
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

PC-ul meu

Logitech nu e de calitate? Am de aproape 3 ani un G403, aproape, si nu m-a dezamagit, unul la munca, unul acasa, ala de la munca ma vede 8 ore pe zi. Nu stiu despre ce vorbesti. Daca Logitech nu e de calitate, Razer sau Zowie ce c*cat mai sunt, acum pe bune? Ce naiba... Am avut 7 ani G400 si de atunci G403.
Old 28-07-2019, 11:24   #12530
mbc
VIP

mbc's Avatar

PC-ul meu

Pai nu cu asta a inceput ideea 4 postari mai sus? Nu mai are calitatea corecta. Al meu dupa 2 ani si ceva s-a stricat switchul de click stanga. G402 imi merge si acum, la fel si G400, dar dupa ce m-am obisnuit din nou cu forma de G402, nu vreau sa ma duc inapoi.
Old 28-07-2019, 11:31   #12531
war4peace
Senior Member

Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Folosesc un G602 la lucru și un Roccat Leadr acasă. Sunt mulțumit de ambele.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2019, 11:44   #12532
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

PC-ul meu

Faptul ca uneori ai ghinion, inseamna ca...ce sa vezi...ai ghinion. Sunt oameni carora le vin CPU sau GPU direct DOA, asa direct, ce o sa zici, ca e NVIDIA sau ASUS sau Gigimoale prost? Se intampla, cum zice americanu', shit happens. Doi colegi daca-si cumpara acelasi HDD, in acelasi timp, acelasi magazin cu acelasi lot, in aceeasi firma montate, calculatoare diferite, unul se strica dupa un an, altul dupa 4 ani, folosite la Word, Internet Explorer si ce mai fac ei, nimicuri, acolo.
Old 28-07-2019, 11:47   #12533
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 549 Post(s)

PC-ul meu

Eu nu sunt disperat de mouși, dar am avut Asus Gladius și a fost super fain (mai puțin partea cu jegul care se depunea pe bumperele laterale și faptul că se dezlipeau și trebuiau periodic ajustate).
Acum am Mionix Naos 7000 (compromis, a vrut maică-mea Gladius-ul că îi stătea bine în mână, așa că am făcut schimb), i-am schimbat cablul cu unul foarte scurt și sunt în continuare mulțumit de cum merge cât și de forma la care m-am acomodat fără prea multă drama.
Am avut și MX510 la vremea lui, super mouse, de fapt îl am și acum, doar că este cam tocit. Repet, super mouse, dar azi, nu prea l-aș da pe Gladius, și nici Naos 7000. Adică MX510/MX518 mi se par bune, dar nu după ce criteriile și pretențiile pe care le am azi de la un mouse. Și aici nu vorbesc de senzor ci strict de formă, dacă nu îmi stă mie mâna bine pe el, de ce să mă complic?

Apoi, văd că toți kool kids merg pe acel zowie de counter strike, what could go wrong?

Dacă apare un MX518 la noi de Black Friday sau o promoție ceva, sigur... o să cumpăr unul, doar așa pentru că a fost mouse-ul tinereții pe care mi l-am cumpărat din propriul salariu, îmi aduc și acum aminte la ce l-am folosit, era august și jucam Painkiller în pwla goală cu geamul deschis, așa de fierbinte era în cameră.
Old 28-07-2019, 12:00   #12534
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

PC-ul meu

Eu am castigat la lan pe CS1.6 un MX518 verde si un mousepad verde, in Discovery, TeG, SNC au participat si am castigat finala 1v1 cu v1ol. Inainte de asta jucam pe ceva A4tech cumparate din Flamingo Computers, le aveam in ghiozdanul de scoala mereu, pad, mouse, casti. Vremuri nenica, vremuri. PS: Zowie = mizerii.
Old 28-07-2019, 13:34   #12535
geo2160
Member

Mentioned: 0 Post(s)

Quote:
Originally Posted by faraverete View Post
https://www.emag.ro/mouse-gaming-wir.../pd/DKC0SNBBM/

Ma tenteaza, dar nu stiu daca sa'l iau
Il am eu, cumpărat tot așa la o lichidare de stoc in ajunul lansării reviziei noi cu senzor Hero. Se întrerupe conexiunea 20-30 secunde random, cam o dată pe săptămână, dacă țin receiverul în unitate (1,5m distanță de mouse). Am tot cumpărat periferice de la Logitech până acum și am fost mulțumit de ele până acum (g502, g203, g810) și chiar și un g703 pentru birou care s-a comportat exemplar. Culmea e că am luat g703-ul acasă și nu s-a întrerupt niciodată în exact aceleași condiții, deci tind să cred că e problemă specifică modelului. Măcar am aflat de ce erau la eMag 7*g903 resigilate la vremea aia.

În concluzie, dacă nu ai nevoie neapărată de rotița de scroll mai deosebită, ia g703. E mai ieftin, mai ușor, mai confortabil, ține bateria mari mult și nici nu are probleme de conexiune.
geo2160 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2019, 15:43   #12536
Selky
Senior Member

Selky's Avatar

Mentioned: 43 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Eu nu sunt disperat de mouși, dar am avut Asus Gladius și a fost super fain (mai puțin partea cu jegul care se depunea pe bumperele laterale și faptul că se dezlipeau și trebuiau periodic ajustate).
Acum am Mionix Naos 7000 (compromis, a vrut maică-mea Gladius-ul că îi stătea bine în mână, așa că am făcut schimb), i-am schimbat cablul cu unul foarte scurt și sunt în continuare mulțumit de cum merge cât și de forma la care m-am acomodat fără prea multă drama.
Am avut și MX510 la vremea lui, super mouse, de fapt îl am și acum, doar că este cam tocit. Repet, super mouse, dar azi, nu prea l-aș da pe Gladius, și nici Naos 7000. Adică MX510/MX518 mi se par bune, dar nu după ce criteriile și pretențiile pe care le am azi de la un mouse. Și aici nu vorbesc de senzor ci strict de formă, dacă nu îmi stă mie mâna bine pe el, de ce să mă complic?

Apoi, văd că toți kool kids merg pe acel zowie de counter strike, what could go wrong?

Dacă apare un MX518 la noi de Black Friday sau o promoție ceva, sigur... o să cumpăr unul, doar așa pentru că a fost mouse-ul tinereții pe care mi l-am cumpărat din propriul salariu, îmi aduc și acum aminte la ce l-am folosit, era august și jucam Painkiller în pwla goală cu geamul deschis, așa de fierbinte era în cameră.
Eu am Gladius de vreo 5 ani si nu mi s-au desfacut cauciucurile....wtf?
Old 28-07-2019, 15:45   #12537
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

PC-ul meu

Repet: https://forum.lab501.ro/showpost.php...ostcount=12532 - se cheama ghinion, celebrul shit happens. Nu inseamna ca respectiva firma e proasta.
Old 28-07-2019, 18:09   #12538
faraverete
Senior Member

faraverete's Avatar

Mentioned: 13 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by geo2160 View Post
Il am eu, cumpărat tot așa la o lichidare de stoc in ajunul lansării reviziei noi cu senzor Hero. Se întrerupe conexiunea 20-30 secunde random, cam o dată pe săptămână, dacă țin receiverul în unitate (1,5m distanță de mouse). Am tot cumpărat periferice de la Logitech până acum și am fost mulțumit de ele până acum (g502, g203, g810) și chiar și un g703 pentru birou care s-a comportat exemplar. Culmea e că am luat g703-ul acasă și nu s-a întrerupt niciodată în exact aceleași condiții, deci tind să cred că e problemă specifică modelului. Măcar am aflat de ce erau la eMag 7*g903 resigilate la vremea aia.

În concluzie, dacă nu ai nevoie neapărată de rotița de scroll mai deosebită, ia g703. E mai ieftin, mai ușor, mai confortabil, ține bateria mari mult și nici nu are probleme de conexiune.
Tot urmaresc g pro wireless, dar din pacate au sarit in aer preturile pana m'am gandit sa'l iau. g903 era a2a optiune, dar acum ca zici asta, mai bine lasa, astept sa apara g pro wireless la pret decent.
Momentan am rival 600 de un an, dar ma mananca sa'l schimb
Old 28-07-2019, 20:41   #12539
ithanium2
Senior Member

ithanium2's Avatar

Mentioned: 76 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2

Eu am luat de aici de pe forum un G Pro Wireless sigilat cu garantie la Altex cu 400 de lei. Mi se pare excelent. Comparativ cu un Asus Gladius (care wired) este mult mai usor.
Si apropo de Gladius...am si eu unul de ceva ani, merge excelent. Inafara faptului ca s-a cam exfoliat vopseaua din zona palmei, si ca acele suprafete cauciucate de pe laterale sunt un magnet de jeg, mouse-ul se misca excelent.
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2019, 21:09   #12540
tomkaten
Senior Member

tomkaten's Avatar

Mentioned: 10 Post(s)

PC-ul meu

Daca tot s-a deturnat topicul si a devenit "Periferice/mousi", pun o oferta:

https://altex.ro/mouse-gaming-natec-...UGNKRYPTON400/

Cu precizarea ca-l folosesc in paralel cu un G203 Prodigy si nu mi se pare cu nimic mai slab. Roata chiar e mai buna.
tomkaten is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules