lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Foto/Video
Connect with Facebook

Foto/Video Aici discutam despre tot ce tine de foto/video, inclusiv creeatiile forumistilor lab501.


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-06-2018, 17:00   #1
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default Recomandare action camera

Salut,

caut o action camera care sa aibe urmatoarele facilitati:

- minim 1080
- desi nu ma gandesc sa o vand curand, nu as cauta neaparat 4k (nu am nici tv asa mare, nu am nici putere de calcul probabil pentru o astfel de editare)
- slowmotion 120fps, mai mult, mai bine, 240fps excelent
- scuba pentru 2-3metri adancime
- ceva sistem de protectie pentru camera cand se va filma de pe masina, motocicleta, zmeu, parapanta
- sa o pot lega la caine pe spate
- sa o pot pune pe casca pentru a filma in timpul mersului
- sa o leg de chestii...o coada de matura, un maner de tigaie (pancakes )
- pentru sedinte foto, desi inca nu am nici o idee cum sa folosesc un asa wide angle pentru poze, chiar daca la video ar arata "cool"
- timelapse

Altceva nu imi vine in minte.

In curand apare Go Pro 7. Nu vreau 7, cu siguranta va fi o caruta de bani. Astazi, la 165e, as putea lua GoPro Session 5 - Many thanks to @vibeup!! Intrebarea este daca e o optiune buna sau sa mai pun niste banuti si sa iau ceva mai bun?

Si inca o intrebare, voi cum va protejati action camera si ce accesorii folositi atunci cand filmati in situatii riscante (drona, bicicleta, masina, motocicleta, parapanta, etc)?

Mersi fain!
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 00:06   #2
korby
Ancient friend
 
korby's Avatar
 
Join Date: May 2013
Location: Cluj-Napoca
Posts: 4,768
Mentioned: 178 Post(s)

PC-ul meu



Default

Putem face un topic generalist din ăsta?

Eu caut un action/helmet/dash cam sub 100$, FHD, care să suporte microfon extern. Vreo sugestie? Nu mă deranjează să iau de la fratele chinez.
Eken H9R e tare făinuţ, da' nu ştie microfon. Bollocks.
__________________
The evolution of the Ryne PC
Inrolează-te azi in echipa de traforaj viteză!
korby is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 00:07   #3
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Merge. Eu pulseze nițel mai mult. All in?! [emoji28]
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 00:10   #4
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

La bugetul respectiv ți-as recomanda, din putina mea experiența, camera de la Xiaomi, Mijia.


https://www.amazon.de/Xiaomi-Mi-Acti.../dp/B075DFQQ7F
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 09:41   #5
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,967
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by korby View Post
Putem face un topic generalist din ăsta?
Există topic de actioncam-uri.

Quote:
Originally Posted by korby View Post
Eu caut un action/helmet/dash cam sub 100$, FHD, care să suporte microfon extern. Vreo sugestie? Nu mă deranjează să iau de la fratele chinez.
Eken H9R e tare făinuţ, da' nu ştie microfon. Bollocks.
Sunt incompatibile, se exclud una pe cealaltă actioncam-ul cu dashcam-ul.

Aproape orice actioncam se încinge, mai mult sau mai puțin, caz în care intră direct în shutdown overheat protection. Ele sunt făcute să filmeze în mișcare, beneficiind de curenții de aer pentru răcire. Pentru filmare în parbriz nu prea există shortcut, trebuie să o configurezi, să o setezi, să o pui în suport, să îi dai drumul efectiv să înregistreze. Eventual trebuie pusă și la încărcat. Iar încărcatul contribuie la încălzirea excesivă.

Un dashcam are alt gen de baterie (super condensator eventual), rezistă la temperaturi ridicate atunci când e montată în parbriz, e ceva gen plug an forget, înregistrează singură, etc. Făcută special pentru așa ceva.

Mai multe camere suportă microfon extern, dar pe mufă usb, există și comercial și DIY (exemplu: trebuie o mufă USB cu 10 pini și o rezistență).

GoPro e mama lor, dar dacă nu ai bani găsești și alternative decente și prețuri okish. Vezi review-uri cât cuprinde înainte. La calitatea imaginii nu știu ce să spun, dar parcă nu aș lua Eboda din Carfur.

Pentru 360, dacă te pasionează, te poți abona la țâțoasa asta:
__________________
Using your brain is good for you.

Last edited by Arise; 08-06-2018 at 09:59.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 13:11   #6
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

@Arise ce recomanzi pentru specificațiile menționate mai sus sau dacă ar fi sa îți iei un action camera din nou?

Altfel, voi, cu dronele, cum le protejați la impact? Eu as vrea sa o leg de mtb și de parapanta zmeu.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 18:04   #7
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,967
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

As lua ultimul sau penultimul session probabil, în funcție de buget.
Există camere 360, dacă nu ai pretenții, găsești în carfur și cu 250 lei. Dacă vrei cu lentilă dublă, atunci pe gearbest/banggood/topmap.

Nu zbor cu gopro pe dronă pentru că nu vreau să risc să o stric (camera). Fiecare le protejează cum știe, dacă zbori bine nu e cazul să o protejezi. Dacă vrei cameră totuși, dar fără riscuri majore, atunci există runcam (inclusiv cu runcam mini) care intră în stack.

Dacă vrei neapărat să zbori cu GoPro din motive de filtre și alte nebunii, atunci session.
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 01:14   #8
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Eu am ceva buget alocat, nu prea imi vine sa iau de 2 ori.

Nu am drona, doream doar sa o inalt cu alte chestii zburatoare. Insa cred ca o sa renunt sa inalt camera cu zmeul respectiv. Asta daca nu merg la lac, dar si asa e riscant la Lacul Morii, curentii de aer nu bat intr-o directie fixa. Mai e si trafic. Zic de Lacul Morii in situatia in care ar cadea, caci sigur o sa cada, sa cada in apa zmeul cu tot cu camera. Poate ar merge la munte, dar oricum e riscant.


Deci session, oricum ar fi. Bun. Mersi!

As avea vreun dezavantaj fata de cele aparute, gen GoPro Hero 5? Singurul lucru ce ma atrage la 6 ar fi partea de stabilizare, care pare foarte ok. Insa pretul pentru hobby mi se pare nitel cam mare. Un buget de 200-300, hai, ar merge. Daca i-as gasi intrebuinari si sa amortizez din investitie, macar 30-50%, as pulsa mai mult. Dar nu am nici o idee.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 04:22   #9
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

O alta chestie nasoala la Session 5 e faptul ca bateria nu se poate inlocui. Chiar daca se poate incarca prin Power Bank probabil, e un inconvenient pentru cei care filmeaza in trafic probabil.
Chiar daca nu se foloseste tot materialul din filmare si se va taiat foarte mult in pp, este necesar a se filma in continuu un timp indelungat, ceea ce necesita 2-3 baterii si ceva carduri la 1080/60. Asta e iarasi un lucru pe care trebuie sa aflu, ce capacitate card se suprapune cu viata bateriei. Am observta ca viata bateriei cu EIS vs No EIS (stabilizare), diferenta e destul de mica, vreo 20 de minute.

https://gopro.com/help/articles/Ques...n-Battery-Last

Desi pe hartie Session e mai mult decat misto, caci nu simt nevoia sa stau sa butonez ecranul, ma intereseaza play/pause/stop, observ ca merge si comanda vocala daca e liniste, am inteles ca nu o sa se mai faca modelul acesta incepand de anul asta.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 12:34   #10
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

- Cons. De exemplu, poti sa editezi clipul facut cu Go Pro in aplicatia Garmin si sa iei datele de cadenta, viteza, heart rate din Garmin si sa le montezi direct pe clip, cum e Garmin Virb.

Other differences include the Hero 5 Black’s GPS sensor, which lets you geotag still images and, with a recent update, overlay telemetry data over your video.

This is great if you’re involved in sports and want speed and route information to add an extra layer of interest. Considering the Hero 5 Session would be so great for sports such as skiing, it’s a shame there’s no GPS.

Read more at http://www.trustedreviews.com/review...Yhs8yug3JH7.99

- Cons. Risiti sa rupi usita usor la reincarcare probabil
Charging the Hero 5 Session takes about an hour through its USB Type-C port, so carrying a portable battery charger with you is an option – but access to the port requires opening the flap beneath which it sits.



Si solutii de power up Session

__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 14:30   #11
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

GoPro Hero 2018 la un pret de 181euro ar fi peste Session 5 ca si optiune sau echivaletul este GoPro Hero 5?
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 15:33   #12
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,600
Mentioned: 735 Post(s)

PC-ul meu



Default

Man, tu vrei si cu dansa 'ntransa si cu suflewtul in rai.
Vrei sa poti intra sub apa fara carcasele vietii sau vrei baterie interschimbabila?
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 17:55   #13
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Vreau o camera pe care sa o folosesc cand merg cu bicla, insa mai sunt si crengi cand mergi prin padure cand mergi cu mtb-ul si uneori mai poti cadea si pe asfalt cand mergi pe sosea cu cursiera. M-as bucura sa fie o protectie cat de cat.

Apoi, pentru merg ture cu bicicleta sau pe jos de minim de 2 ore, iar bateria nu tie mai mult de 1h30m, iar viata bateriei oricum scade, ma gandeam sa iau un charger cu 2 baterii (25euro) si sa iau 1-2 baterii si 1-2 carduri la mine. Bateria o pun in punga cu zip si cardul il prind cu scotch de hartie de baterie.
Adica cardul si bateria, calculat la 1080/60. Sau un card mai mare care sa duca 2 baterii. Asta e alt subiect de dezbatut.

Si mai vreau stabilizare.

Cat despre partea submersibila, well, bataie de cap; cum a zis si @Arise, dar stiam si eu (in teorie de pe youtube), de extra costurile accesorilor, cum ar fi si un filtru rosu. Plus alte aditionale. Iar partea asta e cea mai putin importanta sincer sa fiu. Dar e bine sa fie.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 10-06-2018 at 01:52.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 20:14   #14
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,967
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default Recomandare action camera

Filtru roșu nu folosești decât la scufundări (scufundari înseamna scuba, adică tub în spate, nu snorkeling), altfel nu ai ce face cu el.

Pentru stabilizare există gimbaluri, ai acum la promotie pe gearbest:
https://gearbest.app.link/vBZcofm5BN

Sincer ai un stil fantastic de obositor să analizezi un kkt de camera video, faci atâtea scenarii și analize de parcă ai cumpăra-o pe carinthia VII, nu o cameră video.

Ia ce vei folosi imediat, daca nu te satisface o vinzi si cumperi alta. Există si varianta plină de nesimtire sa comanzi de la emag si sa o returnezi in 30 de zile.

Orice camera ai cumpara vei gasi la ea un skeleton case pentru protectie, iar accesoriile (majoritatea) sunt practic universale (compatibile).

Ia ce iei și hai sa schimbam subiectul.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 22:56   #15
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Sincer ai un stil fantastic de obositor să analizezi un kkt de camera video, faci atâtea scenarii și analize de parcă ai cumpăra-o pe carinthia VII, nu o cameră video.
Mersi de sugestie, insa daca nu citeai printre randuri, observai ca nu am ce face cu un gimbal, caci mainile trebuie sa imi stea pe ghidon. Am scris foarte clar ce imi doresc si e ceva simplu, dar pentru unii poate fi prea complicat sa citeasca. Csf, ncsf...Ne scuzi si tu acum ca avem un buget limitat si nu dam nspe sute de euro pe "kkt de camera video" ca pe o legatura de morcovi.

Nicaieri nu s-a pus in discutie folosirea camerei cu mana in afara de scuba, discutie care era in plan secund. Sa folosesc gimbal sub apa sau despre ce vorbesti acolo? E action camera, o folosesc la action, nu fac vblog, altfel luam un whatever stabilizare gimbal, de care stiam si eu, caci lucrez in domeniu, si puteam folosi foarte bine telefonul.

Si nu, nu sunt in tara, nu am cum sa comand la emag, "ca tot romanul". Pe langa faptul ca de aproape 3 ani nu am mai luat nimic de la ei si nici nu am de gand sa iau.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 09-06-2018 at 23:11.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 22:57   #16
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Man, tu vrei si cu dansa 'ntransa si cu suflewtul in rai.
Vrei sa poti intra sub apa fara carcasele vietii sau vrei baterie interschimbabila?
Kretzule, probabil nu stiai, Session 5 si cu modelele noi, se pot folosi sub apa fara carcasa. Si nu vad legatura filmarii sub apa cu bateria interschimbabila, caci nu faci schimbul de baterie la Hero si nici incarcarea bateriei interne la Session sub apa. Deci, care e nelamurirea ta de fapt?
Daca te referi la utilitatea unei baterii interschimbabile, da, consier ca e utila si am scris mai incolo "scenarii" cum zicea @Arise, caci scenariile alea ma vor ajuta sa imi dau seama ce camera as nevoie, nu legaturi de morcovi.


Chiar nu se poate primi un sfat legat pe subiectul mentionat?
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 09-06-2018 at 23:11.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2018, 23:06   #17
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Caut o camera pe care sa o folosesc cand merg cu bicicleta si pe care sa o pot proteja atunci cand merg prin padure sau prin trafic, camera fiind montata pe casca sau pe bicicleta, fine intr-o cusca de metal cu 5 tigrii, fie o carcasa.

Caut o camera pentru ture de minim 120 minute (2h), fie cu bicicleta, fie traseu de munte, drept urmare as vrea sa nu imi fac probleme de baterie, majoritatea bateriilor murind inainte 100minute.

Camera doresc sa aibe stabilizare incorporata si sa filmeze minim 1080/60, timelapse customizabil, slowmotion 120fps, eventual sa pot pune date din GPS (de la bicicleta) in montaj.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci

Last edited by mirciusx; 10-06-2018 at 01:50.
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2018, 12:03   #18
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,967
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Decât să te ajute lumea mai bine te ignoră (nu în sensul ăla extrem, adică te bagă în blacklist, pur și simplu mai bine nu îți răspund), atât ești de dificil și cu okelari de cal și îți place să complici lucrurile.

Nu există soluție universală, fiecare îți spune (dacă mai vrea cineva să te ajute pe forumul ăsta) din propria lui experiență și propria lui viziune/opinie asupra chestiunii în cauză.

Nu există camere cu stabilizare builtin care să se încadreze în bugetul necesar achiziționării unei legături de morcovi. Îmi pare rău să îți frâng inima.

Indiferent de unde ești și unde stai există magazine online care te lasă să returnezi produsul, există piață SH unde găsești chilipiruri, important este să cauți și singur nu să stai pe forum ca țața veta curveta și să comentezi că toți suntem niște incapabili care nu citesc și te punem să sari în apă cu stabilizatorul.

Camera video action este ceva mainstream, găsești SJ4000 la 64 lei în Carfur, important este să vrei să testezi.

Nici un action cam nu are baterie prea mare, dar stai flexat că la multe merg baterii externe (powerbank-uri clasice) sau baterii de tip bacpac. Ai citit threadul dedicat gopro?
Am postat acum 2 ani că am luat o baterie bacpac, nu ai înțeles nimic?

https://forum.lab501.ro/showpost.php...9&postcount=24

Dacă ești în domeniu atunci de ce ne mai întrebi pe noi pămpălăii de rând cum stă treaba?
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2018, 23:45   #19
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,600
Mentioned: 735 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
1. Kretzule, probabil nu stiai, Session 5 si cu modelele noi, se pot folosi sub apa fara carcasa.
2. Si nu vad legatura filmarii sub apa cu bateria interschimbabila, caci nu faci schimbul de baterie la Hero si nici incarcarea bateriei interne la Session sub apa.
3. Deci, care e nelamurirea ta de fapt?
1. Chiar eu ti-am zis de schestia asta, prima oara cand ai pus intrebarea (daca nu ma insel, si pe whatsapp); ti-am spus ca e utila daca te apuca ploaia (tu m-ai intrbat si nu stiu ce de motor parca)
2. cu cat este mai impermeabila, cu atat bateria este mai neinterschimbabila; daca nu vezi tu legatura, asta nu inseamna ca nu exista; ma refer la cele la care nu trebuie sa pui carcasa whaterproof separata, desigur
3. niciuna
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2018, 23:49   #20
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

@Arise Am inteles, esti bine intentionat. Te-am prins in mood bun sa inteleg. Nu stiu sigur daca realizezi, imi pui cuvinte in gura probabil intentionat, duci discutia in balarii subtil. Nu am facut pe nimeni pampalau. Nu doresc sa iti raspund punctat, chiar daca esti acid, as dori sa discutam strict la subiect, daca tot iti pierzi timpul pe aici. Multumesc!

Si ca sa inchid flame-ul, ziceam ca nu am nevoie de gimbal. Daca aveam nevoie, specificam asta la inceputul topicului. Am considerat ca este suficient o stabilizarea electronica, din motive pe care l-am evidentiat : doresc ceva de hobby, nu fac bani din asta, doresc sa investesc un buget mediu doar.
Ca sa lamuresc legat de stabilizare hardware, gimbalul, desi misto, pe langa faptul ca te incurca, iti poate pune viata in pericol, totodata depaseste bugetul (meu) de "fun". Daca faceam vblogging, pedalezi, vorbesti, te plimbi, areti ce vrei sa areti, drept urmare ceream un sfat legat de asta.

Am vazut topicul ulterior legat de "actioncam", insa nu am gasit ceva care sa ma ajute. Nu doresc sa iau sh, nu doresc sa iau action camera pentru commuting, caci nu merg prin orasul asta decat fortat de imprejurari (desi o camera ieftina ar fi ideala pentru commuting). Ai specificat chiar tu motivele, consider ca e suficient sa mai adaug ceva.

Ca sa fiu on topic, aseara au fost ceva reduceri la GoPro. Dupa multe reviewuri, multe alte forumuri, intrebari, nelamuriri, momentan am ramas intre Session 5 si Go Pro 5 Black. Imi palpaie ochiul la Yi 4K+.
As fi vrut Sony 3000, dar sare de buget, desi camera poate foarte multe, o consider din cele urmarite chiar si peste GoPro 6, care, cu ultimul firmware, a dat-o rau in balarii. Asta o pot spune pe pipaite si testate.

Ca si pret as fi iesit astfel:

1. case + card 64 +
+ Session 5 - 230e
+ cablu usb Anker - 245e

2. case + card 64 + charger + 2 baterii
+ GP6 - 427e
+ GP5 - 344e

Cablu USB Anker 15e
Case cu accesorii 22e
Card 64gb Sandisk Extreme 32e

Am rezolvat si problema GPS tagului la Session 5 care nu are GPS incorporat fata de GoPro 5 Black. Momentan, singurul dezavantaj il vad a fi bateria intre cele doua. Momentan.

Nu realizez cat voi filma la iesirile pe care le voi face, ceea ce ma pune si in ceata solutionarii nelamuririi mele, unde mi-ar fi mai simplu sa duc o baterie/card decat un Power Bank (Anker 5000mah - 126gr. Pentru ture lungi, pentru anumite aspecte legate de ciclism, greutatea conteaza.) Am 45-46Tb, plus cloud online, de spatiu nu imi fac griji.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
action camera, camera bicicleta, filmare drona, go pro

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Recomandare action cam godfather Foto/Video 25 14-09-2017 13:40
Everbuying F60B 4K WiFi Action Camera LAB501 Articole 9 16-06-2016 17:46
Recomandare Action Camera Arise Foto/Video 11 29-05-2015 09:46
Recomandare camera foto godfather Foto/Video 11 15-02-2010 18:34

 
Forum Stats
Members: 9,573
Threads: 27,898
Posts: 782,709
Total Online: 2248

Newest Member: miyeyi1060

Latest Threads
- by Monstru
- by LAB501
- by Kspic
- by matose
- by Gotul

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 08:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.