lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-12-2017, 13:35   #3961
Otman
Senior Member

Otman's Avatar

Mentioned: 46 Post(s)

PC-ul meu

Old 20-12-2017, 22:33   #3962
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 436 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by 495 View Post
Stiai ca o sa fie bun atunci cand a aruncat sabia peste umar...
Exact dejavu-ul ăsta l-am avut.

SW-ul ăsta a fost praf, cine susține că a fost bun sau bunicel sau măcar decent cred că are probleme serioase īn a aprecia corect realitatea.

Erau atātea faze tāmpite, cretine și stupide că īmi venea să mă duc să mă piș, mă gāndeam că oricum nu pierd mare lucru.

Supreme Leader Snoke moare īntr-un fel penibil de tragic sau tragic de penibil. Și īmi dau seama că nu a pus māna pe o sabie laser, să se bată și el frumos așa, cum obișnuiau să se băteau sith lorzii cu jedi. Bă ejți prost, cum să nu ai o scenă cu Snoke fluturānd sabia?
Old 21-12-2017, 11:47   #3963
Otman
Senior Member

Otman's Avatar

PC-ul meu

Old 21-12-2017, 12:00   #3964
Bennedict
Senior Member

Bennedict's Avatar

Mentioned: 45 Post(s)

PC-ul meu

No, m-am bagat la El Chapo season 2. Merge, da' ce merge. Zic sa-l urmariti.

Nickname anterior: Kynyo
SPOILER:
Bennedict is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2017, 12:13   #3965
Otman
Senior Member

Otman's Avatar

PC-ul meu

Bai nu cred ce am gasit.

Uitati-va la asta, BEST LIGHTSABER COMBAT EVER, fan made dar e fantastic de bine facut.

Old 21-12-2017, 12:39   #3966
DeDeRa
Īncepător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 188 Post(s)

PC-ul meu

L am vazut. Si mai exista. Superior la tot, absolut tot ce am vazut pe marele ecran de la Lucas sau Disney. Total si net superior.

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2017, 13:11   #3967
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 73 Post(s)

PC-ul meu

Daca-l foloseau ca dublura spargeau banca...
kobro is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2017, 15:06   #3968
495
Senior Member

495's Avatar

Mentioned: 33 Post(s)

PC-ul meu

As fi vazut aia la imax in locul filmului, no joke!
Old 21-12-2017, 15:11   #3969
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Dublură pentru ce?
Old 21-12-2017, 15:14   #3970
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 465 Post(s)

PC-ul meu

^word
Old 22-12-2017, 18:32   #3971
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

Mentioned: 246 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Exact dejavu-ul ăsta l-am avut.

SW-ul ăsta a fost praf, cine susține că a fost bun sau bunicel sau măcar decent cred că are probleme serioase īn a aprecia corect realitatea.

Erau atātea faze tāmpite, cretine și stupide că īmi venea să mă duc să mă piș, mă gāndeam că oricum nu pierd mare lucru.

Supreme Leader Snoke moare īntr-un fel penibil de tragic sau tragic de penibil. Și īmi dau seama că nu a pus māna pe o sabie laser, să se bată și el frumos așa, cum obișnuiau să se băteau sith lorzii cu jedi. Bă ejți prost, cum să nu ai o scenă cu Snoke fluturānd sabia?
Chiar daca probabil nu as pierde mare lucru, bine ca faceti scandal cand nu sunt puse spoilere...

undercover Jedi ^^
mirciusx is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2017, 01:28   #3972
Neo
Ancient friend

Neo's Avatar

Mentioned: 251 Post(s)

Mizeriile astea sunt motivul pentru care stau departe de anumite forumuri cānd este vorba de filme care vreau să le văd.

Particip la niște discuții pe un forum mai special și nimeni nu-și bate joc la modul ăsta de oameni, toate discuțiile cu faze din film sunt spoilered.
Old 23-12-2017, 02:32   #3973
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Mizeriile astea sunt motivul pentru care stau departe de anumite forumuri cānd este vorba de filme care vreau să le văd.

Particip la niște discuții pe un forum mai special și nimeni nu-și bate joc la modul ăsta de oameni, toate discuțiile cu faze din film sunt spoilered.
Oameni si oameni...

Putin offtopic...stiu ca e lung, dar daca aveti chef, o mica poveste.

SPOILER:

In Viena, urcat in avionul de legatura, eu cu tristetile mele (tata in spital motiv pentru care am si plecat), imi cautam locul. Un nene roman, caruia m-am adresat calm, ocupase doua spatii la bagaju de mana, unul pe langa el probabil si unul la 3 scaune mai in fata, chiar "pe locul meu". Eu cum imi platisem locul, dorind la geam, desi uitasem ca ma intorc seara nema poze, ii zic, daca ati platit un loc pentru dvs si unul pentru geaca dvs, va rog sa imi spuneti ca sa imi cer scuze. In spatele meu se facuse putina coada...ii zic, va inteleg nedumerirea "ca eu ce sa fac acum cu geaca, unde sa o pun", insa incercati sa cautati o alta solutie, caci sunt oameni in spatele meu care asteapta si totodata majoritatea suntem pusi in aceeasi situatie datorita frigului sa avem la noi haine mai groase.

Cineva ii recomanda sa isi puna geaca sus, in alta parte unde ar mai putea fi loc langa un bagaj mai mic sau intre picioare...Maaama, zici ca l-am injurat de mama, cum sa isi puna el geaca pe jos! Ii spun respectabil ca si eu si d-na arhitect de langa mine am venit cu alt avion si din vari motive, am avut hainele exact pe podea, jos, intre picioare. Eu geaca, ea palton, tipul geaca din ww2, nu ca ar conta asta. Se uita urat la mine, mormaie ceva, se ridica, fac x pasi si se intinde dupa geaca. Asta dupa ce i-am facut o remarca de la roman la roman, caci cu unii nu se poate...

Doamna de langa mine, ma roaga sa o las la geam - avea un tablou pe care dorea sa il protejeze, zice ea, dar observand ca are si mana luxata, mi se inmoaie ... sufletul. Zic nici o problema si ma pun in mjloc, adorabil de altfel. Asta probabil daca stai intre 2 blonde Miss World. Se ridica avionul, apare gagica cu mancare, bautura, alea, alea, ea refuza si isi scoate un pachetel... rosii, branza, niste sunca. Nu ca nu ar fi mirosit, dar daca avea niste slana, ceapa rosie, parca imi venea sa le cer d-relor stewardese niste pita si niste sare. Macar stiam o treaba, invitam mai multi, faceam un ban, ca oameni suntem.

La un moment dat imi arata si tabloul luat din Elvetia la 40euro, zice dansa...o bucata musama cu niste dungi si o pisica printata din jpg si cracanata saraca, musama prinsa de un pfl cu capse fara numar. Ma intrebam oare de ce are mana luxata. Imi mai spune ca a pierdut avionul la 5 minute ca dorea sa isi cumpere niste chestii de mancare, desi avuse ceva ore la dispozitie si a pierdut ~500 franci ca sa prinda un loc in avionul asta. Jur pe rosu, nu am judecat-o cu nimic, am zambit, mi-am vazut mai departe de ale mele. Nici acum nu o fac, povestesc din intamplari de aproape 24h.

Cand stai nitel in afara sau chiar locuiesti acolo ai tendita sa vezi lucrurile altfel. Just saying... Daca eram la plecare din tara, nu mint, cred ca faceam si cateva matanii si pupam niste inele si niste maini pe acolo. Cel putin asta a fost sentimentul. Tata mi-a spus acelasi lucru, eu doar am incuviintat.

Ca o paranteza @Neo am fost si pe aici. Din pacate. Insa jucariile alea cica ar fi facatoare de minuni. Din pacate, din nou, nu pentru toata lumea. Din cate am inteles, se zice ca si-au scos deja banii din investitie. Nu le-am vazut pe toate, dar ar fi 4 bucati.

undercover Jedi ^^
Old 23-12-2017, 10:58   #3974
Otman
Senior Member

Otman's Avatar

PC-ul meu

Old 23-12-2017, 12:00   #3975
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Mi-am recitit post-ul și nu este chiar spoiler.
Wtf? Snoke moare. Asta nu e tocmai un spoiler.
Īn al doilea rānd toți fanii hardcore au văzut filmul deja, acum nu e vina mea sau a lui Snoke că mai sunt și repetenți care nu au ajuns īncă la cinema.

Da, aveți dreptate, ar fi mers un tag de spoiler, nu mi-am dat seama, am uitat. Ghinionul celor care se simt afectați.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 23-12-2017, 19:59   #3976
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
Īn al doilea rānd...
...poate unii au ceva probleme grave de sanatate in familie si nu au avut timp sa mearga la film chiar daca aveau bilet cumparat de multa vreme.

Chiar daca esti un tip priceput, ai aere de superioritate si faci un show off exagerat de multe ori, am ignorat cazul. Dar faptul ca tu chiar ai o problema la piulita nu e o noutate pe forum, in afara faptului ca nu o recunosti si ca suferi de acel flegmatic miserupsim acut; inca ma intreb de ce ma mai agit.

Si nu e vorba de spoiler, e vorba de respect tau fata de cei din jur. Dar asta zice mult despre o persoana. Enjoy your whatever...

undercover Jedi ^^
Old 23-12-2017, 22:38   #3977
war4peace
VIP

Mentioned: 180 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace

Personal nu am avut niciodată probleme cu spoilers. Īncă n-am apucat să văd SW8 dar nu mă deranjează dacă aflu cāte ceva. De altfel, cred că īn ultimii 5 ani n-a fost film să-l văd fără să fi aflat cāte ceva din el. So what - părerea mea e că un film care nu īţi mai place după ce ai citit spoilers nu e un film bun.

Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2017, 01:02   #3978
495
Senior Member

495's Avatar

Mentioned: 33 Post(s)

PC-ul meu

Daca imi spoilaruia cineva sfarsitul la Contratiempo aka The invisible guest, muream cu el de gat! )

Cu ocazia asta readuc in discutie filmul, desi l-am postat cu cateva pagini in urma, as vrea sa stiu daca l-a mai vazut careva?
Old 24-12-2017, 01:25   #3979
mirciusx
Senior Member

mirciusx's Avatar

PC-ul meu

@war4peace Pe mine ma deranjeaza. Si mai ales la SW. Probabil si pe altii, indiferent cat de prost a fost filmul asta sau alte filme pentru unii sau pentru majoritatea. Probabil nu e acelasi sentiment cand afli sfarsitul subiectului unei carti care are vreo 500 de pagini si iti vine sa o arunci sau pur si simplu, in cazul asta, sa nu mai mergi sau sa te mai uiti la film.

@495 Mersi de pont. Mai pun si eu unul in lista de asteptare, am impresia ca nu l-am vazut.

Who I am (2014)
http://www.imdb.com/title/tt3042408/

undercover Jedi ^^
Old 24-12-2017, 17:14   #3980
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Probleme de orice fel, dacă te īmpiedică să vezi un film, īnseamnă că sunt o chestie cu prioritate.
Prin urmare dacă ai problemă care te īmpiedică să vezi StarWars, nu ar trebui să te deranjeze prea mult că ai citit un mic spoiler inofensiv scăpat din greșeală.
Așa că vezi-ți de probleme pānă vei reuși să intri iar īn cotidian.

Pe de altă parte, și aici sunt personal și offtopic, dar voi fi scurt... mai sus īmi spui nici mai mult nici mai puțin cum că sunt un nesimțit.
Fapt care mi-a zdrobit inima, dar asta este, sper să reușesc să găsesc puterea să trec peste această dezamăgire.
Acum, īn continuare, te invit să nu te mai bagi īn seamă cu mine, să īmi dai ignore eventual, ce crezi tu că te ajută, ideea este că dacă tu mă faci nesimțit poate ar fi o idee bună să am o atitudine mai rezervată față de tine pe viitor. Succes!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules