lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 14-11-2016, 23:08   #341
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,841
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ce vorbesti nene... controlul reculului se face optim pe controller. Cu dead zone. Si cu acceleratie
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is online now   Reply With Quote
Old 14-11-2016, 23:17   #342
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Lamuriti-ma si pe mine ce inseamna casual gamer?
Cate feluri de gameri sunt? Casual, PRO......mai sunt si altii?
Ce inseamna sa fi casual......ce inseama sa fi pro?

Cati de pe forumul asta va considerati pro, ha?

Dupa parerea mea PRO is aia care merg la competitii si isi castiga painea jucand........restul, sa fim seriosi, dar toti intram in a doua categorie.

Mie nu-mi plac fps-urile, ma face asta casual? De regula orice joc iau la mana, il joc de dificultate maxima, am jucat si terminat toate Dark Souls si platina la Bloodborne, cu toti bosii solo, ma face asta PRO?

E tris mai baieti, ca nu mai suntem toti gameri, sa ne jucam si sa povestim despre ce iubim in jocuri..........nu acuma suntem tarani cu console........superiori cu PC......casuali de c a c a t ca nu dam numa headshooturi........conteaza doar sa joci la 200 Hz pt ca la 60 vomiti...........4k nativ pt ca AA mai bun daca pui lupa pe screenshoturi...........TRIST, FOARTE TRIST.
Ati uitat de bucuria pe care ti-o da un joc, sau poate ca nu ati avut-o niciodata.......conteaza doar specs.......fmm.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 14-11-2016 at 23:33.
Otman is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2016, 23:56   #343
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Lamuriti-ma si pe mine ce inseamna casual gamer?
Cate feluri de gameri sunt? Casual, PRO......mai sunt si altii?
Ce inseamna sa fi casual......ce inseama sa fi pro?
Pentru mine, în 2016, în linii mari sunt 3 categorii:

1. Casual - cei care joacă de regulă pe dificultate easy, nu sunt neapărat fani gaming şi nu-i interesează substanţa definitorie a jocului, nu prezintă interes în a se perfecţiona în acel joc, nu dau atenţie detaliilor şi dacă se poate, joacă şi cu cheaturi / coduri / whatever. Raportându-ne la BF, aici intră cei care joacă doar TDM pentru K/D, nu le pasă de obiectivele gamemode-ului, de cum se joacă cu adevărat BF şi nici nu vor să înveţe. Sunt genul care dacă ar dispărea franciza mâine, nu le-ar păsa câtuşi de puţin.

2. Intermediate - joacă tot de "dragul de a juca", dar sunt mai puţin ignoranţi şi mai interesaţi de ceea ce joacă şi fac tot ce pot ca să se perfecţioneze. Investesc mai multă atenţie în joc şi they usually don't suck at the games they play.

3. Pro - cei care câştigă bani din treaba asta.

Poţi să fii orice categorie indiferent pe ce te joci, consolă sau PC. Nu platforma contează ci modul în care joci.

În restul postului, ai recurs la un rant absolut inutil. Fiecare joacă cu ce vrea şi îi face plăcere, nu e nimeni superior altuia, asta este un lucru prostesc de spus. Singurul lucru cert, pe care nu-l inventez eu, este că strict la FPS-uri, kb&m >>>> controller.

FPS-urile pe consolă se folosesc de artificii precum aim assist, deadzone şi alte artificii. Fără ele ţi-ar fi foarte greu să joci un FPS multiplayer, ffs nu inventez eu roata acum cu postul ăsta, e un lucru universal cunoscut.
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"

Last edited by fullrespect; 15-11-2016 at 00:01.
fullrespect is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 00:13   #344
ithanium2
Senior Member
 
ithanium2's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Bistrita
Posts: 4,454
Mentioned: 106 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ithanium2
Default

Quote:
Originally Posted by 495 View Post
spargi si seminte si tragi o flegma pe jos cand canti aia? just askin'

omul a aratat ca poate sa se schimbe, ceea ce e bine, ca a vazut cu ochiu' lui si si-a schimbat parerea. ceea ce multi refuza sa faca. think outside the box!

daca te razgandesti si nu mai tii cu o parte anume esti exact opusul la butthurt fanboy zic eu.

voi chiar jucati bf1 sau postati asa de dragul flameului?

ps: dynamic resolution e istet rau de tot dar doamne cum poate sa ajunga sa arate jocul... inca un motiv pt ps pro, fixed la 1080p si 60 fps.
Nope...ai exact acelasi comportament de fanboy butthurt...sunteti cam 3 pe forumul asta...

- "A aratat ca poate sa se schimbe, ceea ce e bine..." Wow...indoctrinat much. Cu fraza asta vrei sa ne spui ca PC gaming-ul e ceva aiurea si total gresit. Apoi ne spui ca daca esti PC elitist e rau, dar daca esti console fan e ok.


Stii ce e si mai interesant...ca pe forumul asta, doar voi "infocatii" de console veniti cu afirmatii de genul cat sunt de tari consolele fata de PC si cat de bune sunt jocurile de pe console. Si practic asta ma deranjeaza la voi...
N-am vazut pe nimeni sa fie PCMR elitist...inafara de @tphase la un moment dat. Si crede-ma, nu sunteti singurii posesori de consola de pe forum.

PS: Un gamer adevarat fie are toate platformele...sau cel putin stie sa le respecte si pe celelalte (in cazul in care nu si le permite).
ithanium2 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 00:21   #345
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

@fullrespect Da omule e clar ca k&m > controler...am jucat Hitman (penultimul, nu asta pe episoade cei acuma) l-am jucat pe PC, dificultate maxima cu controler.
Sti de ce? Pe PC ca daca il jucam cu mouse nu era nici o provocare, in orice camera intram din 3-5 clicuri toti erau headshot. Cu controleru era un challange, trebuia sa folosesc mecanicile jocului nu DPI-ul de la mouse.
Era la un moment dat o faza in care erai in poligon si trebuia sa bati un scor, nu mai retin era ceva de genu 300 puncte......am incercat de vreo 3 ori din controler si nu treceam de vreo 200.....am pus mana pe mouse si din prima am facut vreo 400.
Nimeni care a jucat pe PC si pe consola nu contesta ca mouse-u e mai bun, e clar.

De ce ti se pare inutil rantu meu? Ti se par normale povestile astea? Iti plac?
De ce ce povestim despre asta? Aici la Gaming? Nu ajunge ca pe fiecare topic de pe forumul asta (si de pe altele) totul e un vs.
La placi video si tot ce tine de ele...........fanboi vs fanboi, la antivirus........esti prost ca-l folosesti ala...........ba tu esti ca-l folosesti ala, la Filme........mi-a placut filmul X.....imediat esti prost ca e mai slab ca Y..........chiar nu va saturati de treaba asta in veci.
Is mii de oameni inregistrati pe forumul asta si cred ca nu is 5 care posteaza la Gaming, ca le place ceva la un joc, ca au facut ceva fain intr-un joc.....nu trebuie sa varsam si aici toate rahaturile.
Bai eu si mor cand aud prostia asta cu "esti casual".....ca nu joci asa....ca nu joci cu asta.....ca nu joci pe asta....

Mai exact de ce is fps-urile casual pe consola? DE CE? Toata lumea joaca cu controler, nimeni nu are un avantaj nedept, toti joaca la acelasi fps, detalii....etc. Doar skilu tau face diferenta. Cei care joaca pe PC fps-uri si nu baga bani in tastaturi mecanice si mouse-uri cu laser si dpi de 10000+.....astia is tot casual? Sau aia is pro? Eu zic ca cel mai PRO esti daca joci cu mouse cu bila.....si castigi....

Pt ce va faceti PC-uri racheta? Sa va jucati si sa va bucurati de un joc sau sa va laudati pe forum?
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 15-11-2016 at 00:38.
Otman is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:11   #346
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

@Otman: eşti prea agitat pentru nişte lucruri mărunte. Te agiţi în van.

Quote:
@fullrespect Da omule e clar ca k&m > controler...am jucat Hitman (penultimul, nu asta pe episoade cei acuma) l-am jucat pe PC, dificultate maxima cu controler.
Sti de ce? Pe PC ca daca il jucam cu mouse nu era nici o provocare, in orice camera intram din 3-5 clicuri toti erau headshot. Cu controleru era un challange, trebuia sa folosesc mecanicile jocului nu DPI-ul de la mouse.
Era la un moment dat o faza in care erai in poligon si trebuia sa bati un scor, nu mai retin era ceva de genu 300 puncte......am incercat de vreo 3 ori din controler si nu treceam de vreo 200.....am pus mana pe mouse si din prima am facut vreo 400.
Nimeni care a jucat pe PC si pe consola nu contesta ca mouse-u e mai bun, e clar.
@495, sub o formă sau alta, a subminat şi contestat tastatura + mouse-ul şi eu mi-am spus punctul de vedere legat de faptul că îi respect opinia, dar eu şi restul lumii nu suntem de acord cu ea. Simple as that.

Se pare că ai ignorat din start faptul că eu mă refeream strict la FPS-uri multiplayer şi nimic altceva. Şi eu joc, cu controller de XBOX360, pe PC tot ce mişcă în ariile 3rd person, racing, sports. Nu sunt deloc contra controllerelor sau consolelor, excepţia fiind FPS-urile. Dacă mă las de FPS-uri (adică de BF, că altceva nu mă mai joc), o să-mi cumpăr o consolă pentru că ar avea mai mult sens şi utilitate, având în vedere jocurile care mă atrag.

Quote:
De ce ti se pare inutil rantu meu? Ti se par normale povestile astea? Iti plac?
De ce ce povestim despre asta? Aici la Gaming? Nu ajunge ca pe fiecare topic de pe forumul asta (si de pe altele) totul e un vs.
La placi video si tot ce tine de ele...........fanboi vs fanboi, la antivirus........esti prost ca-l folosesti ala...........ba tu esti ca-l folosesti ala, la Filme........mi-a placut filmul X.....imediat esti prost ca e mai slab ca Y..........chiar nu va saturati de treaba asta in veci.
Is mii de oameni inregistrati pe forumul asta si cred ca nu is 5 care posteaza la Gaming, ca le place ceva la un joc, ca au facut ceva fain intr-un joc.....nu trebuie sa varsam si aici toate rahaturile.
Bai eu si mor cand aud prostia asta cu "esti casual".....ca nu joci asa....ca nu joci cu asta.....ca nu joci pe asta....
De ce mi se pare inutil? Uite pentru că mie, sincer, mi se rupe de chestiile de genul ăsta şi de regulă nici nu bag în seamă discuţiile în contradictoriu din vs. Dacă mă interesează subiectul, citesc, filtrez informaţia bazându-mă pe propriile preferinţe şi valori, după care iau o decizie, în funcţie de caz. oricum acest topic nu este un vs., dacă ne spunem fiecare opiniile asta nu înseamnă că e versus. Totodată, văd că acest rant pe care-l continui, este o nemulţumire generală a ta asupra mediului online şi a modului în care el se manifestă ... since forever. Cum să-ţi zic eu ţie ... deal with it.

Quote:
Mai exact de ce is fps-urile casual pe consola? DE CE? Toata lumea joaca cu controler, nimeni nu are un avantaj nedept, toti joaca la acelasi fps, detalii....etc. Doar skilu tau face diferenta. Cei care joaca pe PC fps-uri si nu baga bani in tastaturi mecanice si mouse-uri cu laser si dpi de 10000+.....astia is tot casual? Sau aia is pro? Eu zic ca cel mai PRO esti daca joci cu mouse cu bila.....si castigi....
Tu n-ai înţeles, de la bun început, un lucru. Remarca mea nu a fost îndreptată către toată suflarea utilizatoare de consolă şi controller .. ci către un anumit tip de utilizator de consolă care este cât se poate de casual şi pentru care setup-ul consolei este cel mai atractiv şi avantajos; consolele sunt mult mai accesibile şi comode maselor, ceea ce înseamnă că şi densitatea de "casual gamers" este mare. Crede-mă că am văzut destule "găini fără cap" în BF1 pe consolă, la care se vedea clar de la 7 poşte că e primul FPS pe care-l joacă, eventual cumpărată consola o dată cu BF1. Nu zic că nu găseşti specimene de genul şi pe PC, dar fenomenul este mult mai rar.

O seară liniştită!
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"

Last edited by fullrespect; 15-11-2016 at 01:28.
fullrespect is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:16   #347
495
Senior Member
 
495's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Preston, UK
Posts: 1,907
Mentioned: 39 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
Nope...ai exact acelasi comportament de fanboy butthurt...sunteti cam 3 pe forumul asta...

- "A aratat ca poate sa se schimbe, ceea ce e bine..." Wow...indoctrinat much. Cu fraza asta vrei sa ne spui ca PC gaming-ul e ceva aiurea si total gresit. Apoi ne spui ca daca esti PC elitist e rau, dar daca esti console fan e ok.


Stii ce e si mai interesant...ca pe forumul asta, doar voi "infocatii" de console veniti cu afirmatii de genul cat sunt de tari consolele fata de PC si cat de bune sunt jocurile de pe console. Si practic asta ma deranjeaza la voi...
N-am vazut pe nimeni sa fie PCMR elitist...inafara de @tphase la un moment dat. Si crede-ma, nu sunteti singurii posesori de consola de pe forum.

PS: Un gamer adevarat fie are toate platformele...sau cel putin stie sa le respecte si pe celelalte (in cazul in care nu si le permite).
whaaaaat.gif

do you even logic?

postez asa rar pe aici, si doar pe topicul de gaming. am un gaming laptop, mai vechiut asa ca aleg sa joc pe ps4, pot lua gratis de pe filelist sa le joc pe laptop dar e nasol singur si fara prieteni intr-un party.

indoctrinat? din nou, exact opusul, ti-a trecut pe langa ce am zis si nu s-a lipit deloc. credeam ca am fost concret si fara aluzii. ma refeream ca omul zicea intr-un fel si acum zice si altfel, mai simplu nu stiu cum sa exprim.

unde dumnezeu am zis ce zici tu ca am zis? stop making shit up!

le: am subminat kb&m... oh no, cum am indraznit.

hai sa o luam altfel. majoritatea dintre voi, cred ca peste 99% ati inceput cu mouse in gaming, si ati jucat si ati jucat si pe urma a venit controlerul (nu ma refer la jocurile din bar cu fise, street fighter sau ca ati avut nu stiu ce consola terminator prin pod si ati jucat duck hunt pe un gamepad) de xbox, ps etc. ati dat din nas ca ati incercat fps cu ele si nu iese la fel.

altii au facut exaaaaact invers si nu concep sa se joace cu mouse, indiferent de joc. ca is casual ca is pro e irelevant. omu' e bun (mai bun) cu padul decat ar fi cu mouseul, pe exact aceleasi motive pe care voi le invocati.

ps: eu nu am nimic cu nimeni. doar ca ma mai mananca degetele si e greu sa ma abtin sa nu raspund, chiar daca pare cu rautate, nu e.

spor la jucat indiferent pe ce va jucati!
__________________

Last edited by 495; 15-11-2016 at 01:31.
495 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:33   #348
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by 495 View Post
altii au facut exaaaaact invers si nu concep sa se joace cu mouse, indiferent de joc. ca is casual ca is pro e irelevant. omu' e bun (mai bun) cu padul decat ar fi cu mouseul, pe exact aceleasi motive pe care voi le invocati.
Ar fi mişto un experiment: 1 vs 1, controller vs. keyboard în BF1. Să vedem care bate
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"
fullrespect is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:43   #349
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

FPS-urile nu-s genul meu deloc, dar cand joc totusi genu asta, prefer sa-l joc pe consola.
Poate ca m-am ramolit si au trecut prea multi ani de cand bagam CS in facultate.
Cand am jucat beta la Battlefront, l-am luat si pe PC si pe PS4.
Pe pc era clar ca ma luptam cu generatia noua de COD players si eram mereu la coada clasamentului.
Pe PS4 eram primul sau oricum in top.
Mie chiar imi place sa joc fps-uri pe consola pentru ca e mai important sa-ti gandesti miscarile si nu neaparat reflexele.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:43   #350
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

merge sa sari si sa faci 360 grade instant pe consola?
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:46   #351
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Poate gresesc dar Destiny parca are buton sa te intorci instant.
Ma corecteaza Dragos daca nu.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:48   #352
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Otman View Post
FPS-urile nu-s genul meu deloc, dar cand joc totusi genu asta, prefer sa-l joc pe consola.
Poate ca m-am ramolit si au trecut prea multi ani de cand bagam CS in facultate.
Cand am jucat beta la Battlefront, l-am luat si pe PC si pe PS4.
Pe pc era clar ca ma luptam cu generatia noua de COD players si eram mereu la coada clasamentului.
Pe PS4 eram primul sau oricum in top.
Mie chiar imi place sa joc fps-uri pe consola pentru ca e mai important sa-ti gandesti miscarile si nu neaparat reflexele.
Chestie perfect normală, aşa cum am zis mai sus, la urma urmei e vorba de preferinţe şi de setup-ul care-ti place / cu care eşti obişnuit. Eu, de pildă, în BF3/BF4/BF1, întotdeauna pilotez cu controller-ul de XBOX. Aşa m-am învăţat şi aşa mi se pare mai natural şi confortabil. Am încercat BF3 pe PS3 şi BF4 pe PS4 şi nu m-am înţeles deloc cu controllerul, just not my thing

@vibeup: merge dacă foloseşti sensivity absurd, altfel nu cred.
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"
fullrespect is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 01:48   #353
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

ma refer la btf1...
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 02:00   #354
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nu stiu.

__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 02:30   #355
495
Senior Member
 
495's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Preston, UK
Posts: 1,907
Mentioned: 39 Post(s)

PC-ul meu

Default

merge cu sensitivity mai mare dar in acelasi timp sa pui sensitivity cand ads (cand pui tinta) mai mic. are bf1 niste setari cum nu am mai vazut pe ps4, mi l-am configurat exact cum am vrut eu, desi pe net astia zis ca is try hard daca fac asta...

apropo de experiment, fac asta zilnic. sunt vreo 3-4 cu tac pro sau ceva de la hori/xim si cam ii bat la fund(humble brag, sorry), dar mai mult ca sigur ca am jucat de n ori mai mult decat ei multiplayer si stiu jocul mai bine. imposibil sa ai un test impartial cand sunt 2 persoane diferite, unul tot are un mic avantaj ca e vorba de reflexe ca e vorba de cunoasterea mecanicilor etc.

ca idee, in destiny am statsuri ridicole, gen:
Time Played
#9,053
Top 1%
43d 19h 39m(doar in mp)
Kills
#3,167
Top 1%
103,695

pe cand in bf1 am abia 5500 kills si 128h jucate.

e primul bf pe care il joc in multiplayer. si cel mai fain multiplayer pe care l-am jucat vreodata!
__________________
495 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 02:56   #356
495
Senior Member
 
495's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Preston, UK
Posts: 1,907
Mentioned: 39 Post(s)

PC-ul meu

Default

incoming patch

Quote:
• PC: Multiplayer will be offline for 1h starting 08.00 UTC / 12.00 AM PT.
• PS4: Multiplayer will be offline for 1h starting 10.00 UTC / 2.00 AM PT.
• Xbox One: Multiplayer will be offline for 1h starting 12.00 UTC / 4.00 AM PT.
__________________
495 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 09:03   #357
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

Hai cu Suez Reworked ! Nu pricep totuşi de ce doar "Suez" sec .. şi nu Suez Canal.
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"
fullrespect is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 09:09   #358
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Ar trebui să facă split un moderator într-un thread nou "Controller vs. mouse".
__________________
Something happened
Something happened
Robÿ is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 10:25   #359
tphase
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,427
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by 495 View Post
ps: dynamic resolution e istet rau de tot dar doamne cum poate sa ajunga sa arate jocul... inca un motiv pt ps pro, fixed la 1080p si 60 fps.
De fapt maestre, BF1 pe Pro are tot dynamic resolution, dar de la 1080p la 1656p... ceea ce face ca jocul pe display-uri fullHD sa arata senzational, cu in nivel de claritate peste cel oferit de o rezolutie 1080p fixa.

Quote:
with campaign levels we've analysed reaching as high as 1656p.
Quote:
Originally Posted by ithanium2 View Post
@tphase, nu ai inteles nimic din video-ul ala...
Pana nu de mult erai PCMasterRace shit si veneai cu tot felul de rahaturi de grupui de facebook. Acuma ti-ai luat PS4 si ai descoperit painea feliata...felicitari! Vii cu grupuri de facebook de PS4, ridici in slavi consola si faci tot felul de versus-uri. Deci care e butthurt fanboy?

In concluzie...lasa-neeeeee, lasa-neeee....
@vibeup, da.
Am fost MASTER RACE in ultimii 12 ani... iar console am de vreo 9 ani... am grup de FB si am si site si forum... PS4 am de o vreme nu de ieri... Nu ridic in slavi consola, ridic in slavi comoditatea si lipsa de batai de cap.

Si constat ca odata cu PS4 Pro diferentele intre versiunea de PC si versiunea de consola devin irelevante, pentru marea, marea majoritate a gamerilor...

Quote:
Originally Posted by Jocker View Post
Daca tu nu vezi diferentele intre cadrele astea trebuie sa-ti iei ochelari in mod cert, ti-am mai aratat si la Rise of Tomb Raider.
Man, nu am spus ca nu vad diferentele, daca stau sa analizez 2 capturi de ecran statice, cu atentie... Spuneam ca in timpul jocului ABSOLUT NIMENI nu vede acele diferente... pentru ca nu le vede nimeni, crede-ma...

Totul e analiza micilor detalii pentru ca sa dovedim ca MASTER RACE rullz si efectul placebo ca diferentele alea sunt uriase si conteaza... In realitate nu conteaza pentru absolut nimeni, crede-ma, vorbesc cu foarte multa lume, pe nimeni nu intereseaza...

...iar celor care chiar se joaca si nu stau sa analizeze capturi de ecran... si le-am arat cele 2 poze si i-am pus sa faca comparatii de detalii intre 2 imagini statice... au ras si mi-au zis sa imi caut o viata, ca e pacat... daca intelegi mesajul...

Cam asta se intampla in lumea reala, in lumea celor care efectiv se joaca si se distreaza si nu pierd timp sa caute detalii intre 2 poze statice... Diferentele alea nu conteaza pentru absolut nimeni in afara de o mana de MASTER RACE GEEKS...

[quote]
Quote:
Originally Posted by fullrespect View Post
Duude, just ... drop it. FPS-urile pe consolă sunt foarte ok pentru casual gaming, dar nu compara funcţionalitatea controllerului cu cea a tastaturii şi mouse-ului în ceea ce priveşte FPS-urile, pentru că nu ai dreptate. E părerea ta şi o respect, dar dacă vrei cu adevărat să atingi "next level" la skill într-un fps ... controllerul nu are ce căuta în peisaj.
Man, cam pe 99% din cei care se joaca de distractie si fun, ii doare in cot de atingerea next levelului la un joc video... Crede-ma... O sa iti spuna: get a life. Sunt o mana de gameri profesionisti care joaca competitiv si primesc bani pentru asta... dar sa te doara faptul ca nu esti next gen in fps skills... e atat de lame... am fost si eu acolo, dar nu stiu, dupa o vreme parca lucrurile astea devin irelevante, apar altele care conteaza mai mult, nu stiu ce sa zic, par niste chestii puerile, nu stiu ce skill in nu stiu ce joc video... Noi ne jucam de distractie si pentru comoditate si nu ne pasa absolut deloc sa avem nu stiu ce skiluri in fps-uri.

Astia sunt de fapt gamerii. Restul, o mana, sunt MASTER RACE elites & nerds (si eu am fost printre ei stai linistit) pana mi-am dat seama ca toata chestia asta e efectiv o prostie si o pierdere de vreme: obtinerea de skill-uri in fps-uri, sa sufar ca nu stiu ce controller e mai putin precis decat nu stiu ce mouse, numaratul de rezolutii, de fps-uri, de texture si analizele face off...

Iar de cand nu mai numar rezolutii, fps-uri, nu mai pierd timpul cu setari si tweak-uri, nu mai caut sa fiu relevant in "gaming" si "fps skills", ma joc mai mult si ma distrez mai mult. Iar ca mine sunt foarte, foarte multi. Asta inseamna sa fii buthead si mai stiu eu ce? Serios esti numa daca ai fps skills si numeri rezolutii? Man, cui am spus balariile astea de PC MASTE RACE elites and nerds, 99% mi-au spus sa imi caut si eu o viata ca e pacat... serios.

NU am nicio problema cu pasionatii de PC si PC gamerii, am fost si eu foarte multi ani, am o problema cu MASTER RACE elites & nerds a caror viata se invarte in jurul numaratului de fps-uri, de pixeli si de analizat cu lupa capturile de ecran din face off-uri... pentru ca am fost si eu ca ei si e o prostie imensa si o pierdere grava de timp, de bani si de energie. Si tot pentru ei dedic poza din atasament.

A spus cineva mai sus, nu ne mai jucam, suntem tarani cu console si superiori cu PC. Pacat...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	14956655_970658153078448_7160454163093874991_n.jpg
Views:	434
Size:	256.5 KB
ID:	56180  
__________________
IMAWO INC : Proiectul de suport al micilor antreprenori prin soluții informatice personalizate.
www.imawo.ro

Last edited by tphase; 15-11-2016 at 11:02.
tphase is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2016, 13:59   #360
fullrespect
Ancient friend
 
fullrespect's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: N/A
Posts: 2,965
Mentioned: 36 Post(s)

PC-ul meu



Default

Nu ştiu despre tine, dar eu atât pot să zic: decât să joc doar de dragul de a juca şi să fiu mega praf, mai bine nu mă mai joc Chestia asta se aplică doar la BF, in rest mi se rupe

Personal, nici eu nu am un ţel să fiu cine ştie ce jucător, dar măcar decent am pretenţie.

În altă ordine de idei, nu ştiu de ce-mi inşiri mie povestea cu rezoluţii, pixeli, master blaster and shit. I don't give a damn about it, eu am făcut referire doar la faptul că gamepad-ul sucks în FPS-urile multiplayer, părere personală pe care o susţin. Nu te obligă nimeni să fii de acord cu ea.

Şiiii, patch-ul este aici. Vestea proastă e că s-au ***** pe el de mortar, e fuckin' useless acum. Nu m-ar fi deranjat un mic nerf, dar l-au nerfuit de l-au luat toţi dracii, mai bine îl scoteau de tot din joc.

Limpet charge, here I come.
__________________
Quote:
Originally Posted by MazuX
sa tii o relatie de lunga durata nu e greu dar nici usor e ca si cum ai incerca sa gasesti un "oc stabil"

Last edited by fullrespect; 15-11-2016 at 14:02.
fullrespect is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Urmatorul Battlefield se va numi Battlefield 1944 si va fi lansat în martie 2017! LAB501 Nivelul2 1 06-05-2016 14:27
Update major pentru Battlefield 4. Battlefield Hardline confirmat. LAB501 Nivelul2 0 31-05-2014 16:30

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,117
Total Online: 4089

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by Kspic
- by suzuki

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 20:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.