lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-10-2015, 17:48   #1841
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

Mentioned: 677 Post(s)

PC-ul meu

Am comandat asa:

Myprotein Beta Alanine - 250G Unflavoured
Creapure® Creatine Monohydrate, Tropical - 1KG
Impact Whey Protein, Coffee Caramel, 5kg
Un blender de 600g si o cupa mare(70cl, inteleg ca ar insemna 25g)

Din ce-am citit, Beta Alanina ajuta creatina. Adica, in loc de 10g de creatina, mai bine 5g creatina + 1.5g Beta Alanina.

Reactii adverse la asta? :P

Eu am gasit asa:

Quote:
Beta-alanine is POSSIBLY SAFE when taken by mouth appropriately for a short time. Side effects have not been reported with moderate doses of beta-alanine. High doses can cause flushing and tingling.
P.S. Faza cu scaderea lui dickinson si aparitia de cosuri am inteles ca e strans legata de faptul ca trebuie sa te hidratezi mult mai mult, creatina deshidratand. Chiar daca nu simti sete tot trebuie sa bagi lichide in tine.
Old 20-10-2015, 18:18   #1842
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 202 Post(s)

PC-ul meu

Cam 2,5g beta-alanina e doza obisnuita. Oricum nu se iau niciodata 10g creatina, ci intre 3 si 5g pe zi sunt suficient. De asemenea, sucraloza este toxica, nu e vorba ca n-ar fi prea sanatoasa, e vorba ca e otrava, dar ma rog. Daca aviatoare baga fara aroma.

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2015, 18:48   #1843
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by DeDeRa View Post
Cam 2,5g beta-alanina e doza obisnuita. Oricum nu se iau niciodata 10g creatina, ci intre 3 si 5g pe zi sunt suficient. De asemenea, sucraloza este toxica, nu e vorba ca n-ar fi prea sanatoasa, e vorba ca e otrava, dar ma rog. Daca aviatoare baga fara aroma.
Multam, de tinut minte! Cred ca as putea sa bag eu o banana in shake, sau nesquick sa-i dea aroma. Lasa-mi si mie te rog pe PM cat ar fi insemnat ce-am luat eu mai sus, de la tine. Poate urmatoarea tura te contactez. Sau o sa regret ca n-am luat de la tine acum. )

L.E. Actually, lasa-mi repede ca inca pot anula comanda de pe Myprotein.ro (357 Ron)

L.L.E. Comanda expediata acum 10 secunde. Asta e, next time.

Last edited by Boggy; 20-10-2015 at 18:55.
Boggy is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2016, 15:57   #1844
eugenius
Senior Member

Mentioned: 7 Post(s)

[yt]_zO2wFkl46g[/yt]
eugenius is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2016, 01:34   #1845
HymuraX
VIP

HymuraX's Avatar

Mentioned: 33 Post(s)

75 de kg 1.85 m,11 luni de sala fara suplimente, unghiul pozei avantajeaza foarte mult......
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ABEB1F54-DA85-45F3-94F7-E605E05DDDBE.jpg
Views:	259
Size:	112.8 KB
ID:	54854  
Old 18-12-2016, 00:57   #1846
[email protected]
Senior Member

M@nu's Avatar

Mentioned: 135 Post(s)

https://www.facebook.com/TheIndepend...6/?pnref=story
M@nu is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2018, 17:12   #1847
Otman
Senior Member

Otman's Avatar

Mentioned: 56 Post(s)

PC-ul meu

Foarte tare, de azi ma apuc de exercitiile alea.

Old 19-09-2018, 00:54   #1848
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

PC-ul meu

Unde gasesc si eu faina de migdale? De cand am trecut pe keto nu m-am mai atins de paine, dar as baga chestii gen sandwich, sau un pate/zacusca pe paine, dar n-am cum. Am gasit o reteta de paine keto si as vrea sa incerc, dar tin minte ca am cautat odata cu prietena faina de migdale pentru macarons si n-am gasit neam.

https://www.fatforweightloss.com.au/recipe/keto-bread/

L.E. O sa incerc initial cu faina de dovleac, in comparatie cu faina alba care la 100g are 75-80g carbohidrati, 1g grasimi si 12g proteine, asta are 15g carb / 12g grasimi / 54g proteine. Cica atunci cand se foloseste la panificatie in locul fainii albe, trebuie doar adaugat un ou extra la reteta.

Last edited by Boggy; 19-09-2018 at 01:09.
Old 19-09-2018, 02:53   #1849
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 230 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

Vezi la farmacia tei, la dristor. Unde intri in partea de ,,market" gasesti toti dracii. Am vazut si faina de migdale.

Parca mai sunt si la rafturile bio in auchan/carrefour.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2018, 03:17   #1850
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

PC-ul meu

M-am uitat dupa de curiozitate pe net si nu dau 25-40 ron pe 250gr de faina de migdale, wtf. )

Last edited by Boggy; 19-09-2018 at 04:58.
Old 19-09-2018, 11:26   #1851
augustus
Ancient friend

augustus's Avatar

Mentioned: 230 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to augustus Send a message via Skype™ to augustus

Cred ca e mai ieftina in farmacie, gasesti mai multe tipuri. Pe site nu au tot ce e in farmacie.

De asemena, vezi painea grau intreg daca te coafeaza, eu mananc de vreo 2 ani si mi se pare cea mai buna si satioasa paine din comert.
augustus is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2018, 13:43   #1852
EXxx
Senior Member

Mentioned: 21 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Skype™ to EXxx

Quote:
Originally Posted by Boggy View Post
Unde gasesc si eu faina de migdale? De cand am trecut pe keto nu m-am mai atins de paine, dar as baga chestii gen sandwich, sau un pate/zacusca pe paine, dar n-am cum. Am gasit o reteta de paine keto si as vrea sa incerc, dar tin minte ca am cautat odata cu prietena faina de migdale pentru macarons si n-am gasit neam.

https://www.fatforweightloss.com.au/recipe/keto-bread/

L.E. O sa incerc initial cu faina de dovleac, in comparatie cu faina alba care la 100g are 75-80g carbohidrati, 1g grasimi si 12g proteine, asta are 15g carb / 12g grasimi / 54g proteine. Cica atunci cand se foloseste la panificatie in locul fainii albe, trebuie doar adaugat un ou extra la reteta.
Quote:
Originally Posted by Boggy View Post
M-am uitat dupa de curiozitate pe net si nu dau 25-40 ron pe 250gr de faina de migdale, wtf. )
sunt pe ceva keto de o perioada de vreme (nu pur keto, dar o combinatie de keto + v low carbs)
zahar nu am bagat de 3 luni(aproape).
painea care mi-o mai fac eu e asta LINK.
Da, ies sumpe bulcile, e multa branza, si "faina" de migdale. Insa sunt SUPER satioase, gen o bulca cat palma e mai mult decat deajuns.

Also pentru cei cu sugar tooth craving (me, me, ME) o reteta super simpla si usoara e asa:
peanut butter + melted butter -> se amesteca putin, eu folosesc peanut butter smooth(nu crunchy), pana devine mai pasta. Se adauga nuca de cocos pana devine ceva mai tare, ca si consistenta. bagat la congelator 1 ora sa se intareasca, scos, taiat cubulete si pastrat in frigider.
Daca aveti ceva indulcitor (stevie or smf) asta trebuie pus in unt, la incalzit neaparat, altfel da un gust ciudat. Puteti sa mai adaugati o lingura de cacao daca vreti. E the shnizzle.

In rest nuts, nuts. Carne de vita multicica cu legume. Avocado, peste gras. sunt cateva site-uri care au retete multicele strict pentru keto (diet doctor parca e unul dintre, delish mai are daca dai search keto special)

dar ca si preturi, keto nu este ieftin.

Also despre powders and crap, am luat si sincer nu am simtit f tare diferenta. Momentan am un program ceva mai lejer si nu-mi dau seama daca bcaa m-au ajuatat la recuperare sau nu, insa nu as lua nimic in afara de bcaa. Cel mai bun e sa mananci calumea, e mai scump clar, insa calitatea proteinei + minerale and crap care intra in tine e diferita.
EXxx is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2018, 16:30   #1853
DeDeRa
Începător

DeDeRa's Avatar

Mentioned: 202 Post(s)

PC-ul meu

Keto e cea mai scumpa dieta. 1 kg paste e 6 lei, 1 kg orez tot cam acolo, dar 1 kg nuci e 40 lei sau alune de padure 80 lei. De asemenea multi nu inteleg ca keto se tine cu cel putin 65% grasimi. Keto e very high fat, medium protein, no carb (decat ce rămâne inevitabil in diverse alimente<<ideal sub 30-35g pe zi>>).

Blog cu si despre nutritie, antrenament si suplimente www.ergogeneza.ro
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2018, 18:02   #1854
Boggy
Ancient friend

Boggy's Avatar

PC-ul meu

Ca alune mananc de obicei de-alea din LIDL(ori in coaja, ori de-alea rumenite fara ulei, cu piper), in general cu alea trec "peste zi", intre mese. Sunt destul de ieftine, parca ~20ron/kg. Mananc o singura data pe zi, dar atunci ce-mi pofteste inima (keto adica). De la oua prajite cu bacon, la conserve de ton cu legume si chestii de genul. Asadar in 4-5 zile pe saptamana am fasting de +22h. In ~3 luni am slabit de la 85kg la 74.5kg, cu un stil in mare parte sedentar(am 1.80 inaltime). Acum o sa incep sala sa pun niste masa. Cantarul imi zice ca am 16.5% procentaj de grasime.

Eu unul sunt super multumit, dupa ce te obisnuiesti nu mai duci lipsa de dulciuri, biscuiti, sau rahaturi de genul. Daca vreau neaparat dulce bag o nectarina sau o portocala, macar stiu ca e natural + vitamine.
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules