lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 02-12-2018, 18:39   #1
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default Stație (re)încărcare compatibilă Note9

Sunt posesorul unui Avantree PowerTower vechi de 3-4 ani, care din nefericire nu are posibilitatea de fast charging. Am nevoie de un charging station, sau cum s-o numi, care să aibă două porturi de încărcare rapidă, compatibile cu Samsung Galaxy Note 9 și Samsung Galaxy S7 (care are și el quick charge).

Nu mă pricep la tipurile de încărcare rapidă, știu doar că sunt mai multe, așa că m-am uitat pe GSMArena, unde scrie „- Fast battery charging (Quick Charge 2.0)” și apoi pe aici și am găsit un Aukey 6-Port USB Charging Station with Two Quick Charge Ports. Varianta de la Anker, cât mă duce pe mine mintea, ar fi asta: PowerPort Speed 5 Ports. E OK ăsta?

Mă mai uitam la un Wireless Bundle pentru cele două telefoane, adică Wireless Charging Bundle de la Anker, dar nu specifică Note 9 în lista lor (Specifică S7 though).

Și dacă tot suntem la capitoul ăsta, este OK un Anker PowerCore+ 26,800mAh Power Bank with Quick Charge 3.0 pentru Note 9? O să călătoresc de colo-colo și mi-ar prinde bine ceva mai beefy decât actualul charger mobil de 10400 mAh care e și el destul de vechi și nu are funcție de quick charge.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 19:37   #2
vibeup
Senior Member
 
vibeup's Avatar
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 7,177
Mentioned: 284 Post(s)

PC-ul meu



Default

La asta zice
https://www.anker.com/products/varia...undle/B2523011
Note
Remove any metal phone cases or any cases thicker than 5 mm before use. Compatible Devices:
- Apple: iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X
- Samsung: Galaxy S9+, Galaxy S9, Note 8, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S7 edge, Galaxy S7
__________________
Lab501 Discord Server
vibeup is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 19:51   #3
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

Your point being...?
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 22:05   #4
kpy_here
Ancient friend
 
kpy_here's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Cluj
Posts: 7,737
Mentioned: 242 Post(s)

PC-ul meu

Default

Dacă vrei sa încarci rapid pe wireless, îți recomand să iei chargere originale de la Samsung.

Am luat de BF modelul acesta la 100 de lei: https://www.emag.ro/incarcator-wirel.../pd/D32P09BBM/

Merg la fel de bine și variantele pentru S7 și S8.

Powerbank-ul e mișto. Eu îl am pe cel de 20k, și încarca note 8 și S8 edge fără probleme, la fel ca încărcătorul original, însă doar 1 port (cel verde) are quick charge.

Pentru încărcare rapida din priza, poți cauta Anker Power Port Speed 2. Exista varianta cu 5 USB-uri dar doar doua au quick charge.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Last edited by kpy_here; 02-12-2018 at 22:09.
kpy_here is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2018, 22:08   #5
war4peace
Senior Member
 
Join Date: Mar 2013
Location: Bucureşti
Posts: 8,448
Mentioned: 287 Post(s)

PC-ul meu



Send a message via Yahoo to war4peace Send a message via Skype™ to war4peace
Default

La ăla mă uitam și eu, voiam doar să mă asigur că funcționează pentru Note9. Nu poți ști niciodată ce fel de limitări bagă Samsung de la un telefon la altul.
__________________


Quote:
Originally Posted by Hemisphere View Post
Dacă vrea să se sinucidă, e de ajuns să urce la nivelul ego-ului său și să se arunce la nivelul IQ-ului său...job well done!
war4peace is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2019, 19:03   #6
johnsnow
Junior Member
 
Join Date: Sep 2017
Location: Florida
Posts: 5
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by war4peace View Post
Sunt posesorul unui Avantree PowerTower vechi de 3-4 ani, care din nefericire nu are posibilitatea de fast charging. Am nevoie de un charging station, sau cum s-o numi, care să aibă două porturi de încărcare rapidă, compatibile cu Samsung Galaxy Note 9 și Samsung Galaxy S7 (care are și el quick charge).

Nu mă pricep la tipurile de încărcare rapidă, știu doar că sunt mai multe, așa că m-am uitat pe GSMArena, unde scrie „- best automotive battery chargers (Quick Charge 2.0)” și apoi pe aici și am găsit un Aukey 6-Port USB Charging Station with Two Quick Charge Ports. Varianta de la Anker, cât mă duce pe mine mintea, ar fi asta: PowerPort Speed 5 Ports. E OK ăsta?

Mă mai uitam la un Wireless Bundle pentru cele două telefoane, adică Wireless Charging Bundle de la Anker, dar nu specifică Note 9 în lista lor (Specifică S7 though).

Și dacă tot suntem la capitoul ăsta, este OK un Anker PowerCore+ 26,800mAh Power Bank with Quick Charge 3.0 pentru Note 9? O să călătoresc de colo-colo și mi-ar prinde bine ceva mai beefy decât actualul charger mobil de 10400 mAh care e și el destul de vechi și nu are funcție de quick charge.
The anodes in the battery contain iotas of certain leading materials. For example, in a soluble battery.
johnsnow is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
SSD compatibil cu pl. de baza? Secttor Memorii & stocare 16 18-11-2012 23:45

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,124
Total Online: 3474

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by Kspic
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 21:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.