lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 10-08-2010, 01:15   #1
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,313
Mentioned: 883 Post(s)

PC-ul meu

Default OGame

Longshot, dar... Joaca cineva de-aici Ogame? E un joc RTS de browser in care la inceput ti se da o planeta, apoi trebuie sa te dezvolti, inconjurat fiind de restul de pradatori mai bine dezvoltati. E o protectie la inceput ca esti "noob", dar dupa devine interesanta treaba.

Ideea e ca sunt cu inca un prieten acolo, in universul ala, si o sa devina din ce in ce mai greu pe masura ce ne apropiem de aia mari. O sa intrati la noi in alianta daca vreti, si va voi/vom ajuta cu resurse in masura disponibilitatii, ca sa aveti o "crestere" sanatoasa si rapida. Evident, noi fiind aia mari si rai pe langa voi, va vom si proteja de eventuali neni rai care incearca sa va fure resursele(nu sunteti deloc atractivi la inceput, de-abia dupa ce dezvoltati minele cum trebuie trebuie sa va faceti griji, insa "we've got your backs").

Ideea e ca in timp sa se formeze o alianta cu destui jucatori, si destul de puternici, pentru a descuraja atacurile. Asta se poate intampla rapid daca va trimitem resurse.

E singurul joc de browser pe care-l joc, nu-s dementul cu joacele de genul asta, care se baga in orice porcarie. Cred ca merita atentie, fiind foarte interesant.

Va stau la dispozitie cu detalii, lamuriri.

Acum ma duc sa vad daca am vreun cod de recrutare, ca nu m-am uitat.

Daca va faceti cont, faceti in UNIVERSUL 5 ca sa jucam impreuna!

ogame.ro e adresa pentru Romania.
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2010, 08:17   #2
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

Jocurile astea dacă nu începi în acelaşi timp cu marea majoritate nu ai şansă.
Am jucat multă vreme Gladiatus, cu sponsor, aveam 100 credite pe, 10 credite fiind 5$, iar 100 25$. Am fost în cea mai bună breaslă mereu, cel mai bun gladiator şi-n top şi-n arenă şi sincer, după nu multă vreme m-am plictisit şi mai mult enervant, că mereu trebuia să-i protejez p'ăia mici, să duc războiale cu breslele concurente, mai exact să ţin toţi membrii la 1% şi sincer îmi pierdeam lejer 8 ore pe zi cu atacuri.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2010, 12:57   #3
biB
Member
 
biB's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 97
Mentioned: 3 Post(s)


Default

in ogame ai sanse chiar daca nu incepi cu toata lumea,cresterea ta depinzand in mare masura de actiunile tale din joc nu spun in totalitate pentru ca exista situatii ,chiar daca sunt putine ,in care cresterea iti este influentata de adversari.dintre joculetele de la gameforge cel mai simpatic ,complex si antrenant este ogame.bafta la farmat boggy
biB is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 19:31   #4
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,313
Mentioned: 883 Post(s)

PC-ul meu

Default

Mersi mersi! Uite ca am ajuns pe locul 123 acum. Stau cu milioanele de resurse si astept sa se faca apararile brici. Am coada de productie de 7 zile la aparari, asadar am de asteptat.

Am evitat multe atacuri, am mutat resurse, am construit aparari pana a venit prostu' (da, a mers! la inceput cand 2-3 lasere faceau diferenta!). Acum am cateva "Bieatches" pe care le mulg in functie de dorinta dejtului.

Nu vrea nimeni sa se alature? O sa fie mai greu cand ajung intre primii 100, ca sunt aliantele puternice pe-acolo, asa ca ori migrez, ori fac fleet saving cand pot...
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 20:30   #5
icebird
Senior Member
 
icebird's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Sibiu
Posts: 553
Mentioned: 0 Post(s)


Default

M-am bagat si eu pe universul 5 si acum urmaresc tutorialul, la prima vedere jocul pare interesant si parca te atrage Mai vedem dupa ce o sa pierd de cateva ori daca mai e asa de interesant )
__________________
CPU: E8400 C0 w/ stock cooling | MB: MSI P35 Neo2-FR | RAM: 2x2 A-Data Vitesa Extreme Edition | GPU: msi nVidia GTS450 OC w/ CYCLONE cooling| HDD: WD 640GB AAKS | some cheap-ass DVD-/+RW bulk LG | Case: Antec 300 [front: 2x120 CM blue LED; back: 1x140 TriSpeed + 1x120 TriSpeed; side: 1x120 ultra silent] | PSU: Corsair CMPSU-400CX
icebird is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2010, 06:10   #6
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,313
Mentioned: 883 Post(s)

PC-ul meu

Default

Este interesant foc! Ce nick ai in joc? Hai la mine in alianta, cu ocazia asta iti trimit si niste resurse sa cresti mai repede.

Boggy sunt eu, 1:7:6 e Planeta principala, dar 1:7 e cam al meu. Alianta e TMBSTN, Tombstone adicatelea.
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2010, 22:50   #7
icebird
Senior Member
 
icebird's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Sibiu
Posts: 553
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Te-am adaugat ca prieten, mi-am validat si contu si tre sa ma apuc serios de treaba
__________________
CPU: E8400 C0 w/ stock cooling | MB: MSI P35 Neo2-FR | RAM: 2x2 A-Data Vitesa Extreme Edition | GPU: msi nVidia GTS450 OC w/ CYCLONE cooling| HDD: WD 640GB AAKS | some cheap-ass DVD-/+RW bulk LG | Case: Antec 300 [front: 2x120 CM blue LED; back: 1x140 TriSpeed + 1x120 TriSpeed; side: 1x120 ultra silent] | PSU: Corsair CMPSU-400CX
icebird is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,918
Posts: 783,092
Total Online: 4068

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by Kspic
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.