lab501 forum

lab501 forum (https://forum.lab501.ro//index.php)
-   Placi video (https://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=6)
-   -   Noutati despre placile video Nvidia (https://forum.lab501.ro//showthread.php?t=29)

Bugsy004 09-03-2015 23:26

DJ să fi sănătos și să te bucuri de banii pe care te lauzi că îi ai, că altfel degeaba ai mulți bani.

DjLeco 10-03-2015 00:36

Va multumesc frumos, totul era o gluma, mai putin faptul ca lucrez de 3 ori fata de unii care freaca tziparu' pe forum, sanatosi sa va gasesc la urmatoarea mea postare!

Iubiti-va gasca, traiti in sucul propriu!

This is SPARTAAAAAAAAAAAAAAAA!

Sint curios citi din noii membrii ai forumului au curaj sa scrie ceva , fara sa fie luati la dick sau misto, in orice sectiune unde sinteti voi, gasca OMNIPEZENTIIIIIIIII

Scuze celor care nu au treaba cu gasca minune, n-am postat citeva luni, si revenind, am gasit acelasi stil, aceiasi "clasici GASCA", la care s-au mai adaugat citiva, ca deh, turma trebe sustinuta.

Poate revin peste x timp, sper sa fiti la fel de "vigilenti" insa cu mai mult hardware propriu.

Altfel blamati degeaba noile aparitii, ba ca au memorii pe ambele fetze PCB si nu corespund ideologiilor voastre de conceptie in anul 2015, ba ca nu au backplate, ba ca are (au) plastic la banii aia, ba ca "e scump domne", nu justifica performanta/pret, las ca O/C eu placa mea si sint in top...




Respect si succes!

Celmaicorupt 10-03-2015 00:44

Si de ce simti nevoia sa te lauzi ca tu ai 3 job-uri iar altii o freaca pe forum? Nu inteleg si nu suport oamenii care se lauda cu ce fac in viata sau cu ce au realizat. Nu inteleg de ce ai venii pe un thread de stiri sa spui ca ai 3 slujbe. Care e relevanta? Ce vrei sa arati? De ce te doare daca altii muncesc sau nu? Le dai tu bani din alea 3 joburi ale tale? Lasa frate lumea in pace. Nu e treaba ta daca cineva lucreaza, fura sau doarme. FIecare isi face viata asa cum doreste si o traieste asa cum vrea el. Sti vorba aia care ar merge si aici. Nu te caci in gusturile omului. Nu e frumos sa te lauzi singur. Lasa pe altii sa te laude. Indiferent cat de inteligent, avut, experimentat esti. Lauda de sine... Ar fi urat din partea mea sa te cataloghez intrr-un anume fel de aceea nu o fac. Dar nici ce faci tu nu e frumos, ci de prost gust.

DjLeco 10-03-2015 01:06

Nu simt nevioa sa ma laud cu nimic, insa la o simpla postare pe care am facut-o pe acest thread, absolut inofensiva:

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418138)
O pui pe apa cu backplate si ai rezolvat problema...

Apare bineinteles xON (ion) fara sa jignesc:

Quote:

Originally Posted by Bugsy004 (Post 418142)
Alți bani?... vorba aia... unde a mers mia, merge și suta... de euroi :)

Si bineinteles cintaia-s in struna colegului, apare si urmatorul:

Quote:

Originally Posted by Chipicao (Post 418150)
Fix pentru ca n-are backplate n-o s-o cumparm noi :)

Ce pretentii sa ai?

|De ce pe threaduri de afara, nu apare unul ca ei, sa critice, sa arunce cu rahat, sa murdareasca?

De ce nu au putut posta ca xdan, simplu si ontopic?

Bre cam vorbiti multi aiurea, pana cand o fi placa aparuta sa vedem exact pretul, performanta, consumul, calitatea(cine stie poate o fi si un VRM mai bun sau nu, etc).
Judecam o placa dupa primele poze....poate o sa si puna backplate la ea pana la urma
.


De ce unii pot fi domni (oamerni), si altii altfel?

Ca asa le sade lor bine?!?

Gasca clasica n-a scos vreodata o vorba buna, numai contra, negativ ca ce nu place lor, si cine-ce nu e in gasca cu ei, e impotriva, hai sa strpim din fasha...

Cum isi permit ei, neica nimeni, sa critice noile aparitii Nvidia sau chiar si AMD, ca sa nu fiu partinitor, cind nici macar nu exista versiunea finala, pe piata?

Hai sa aruncam cu ciocolata ca si asa nu vom avea ceva de gen, da-le drecu' Nvidia face bani cu nemiluita si noi dam din mina pe taste aiurea, sa moara capra ne-nascuta, da-o dreq...

Uite ca unii de la noi, platesc performanta, nu stau cu GTX660 in sistem si sint "mari domni" pe forum, si critica orice noua aparitie ca "e din plastic" are "memorii pe ambele side PCB", are cooler mai urit decit Titan prima versiune, etc.

Asta nu-mi place, frate esti pus pe critica, critica cind ai placa in PC, expune-ti nemultumirile daca sint, dar cind detii placa, si atunci esti indreptarit sa te k-ci pe noile realizari ca nu-ti plac TIE, PERSONAL.

A, nu ai, si traiesti din poze, atunci shut up and eat dirt as aways.

Otman 10-03-2015 01:16

Ba Leco iar te lauzi?

http://reactiongifs.me/wp-content/up...kicks-thor.gif

DjLeco 10-03-2015 01:24

Twe oftici?

Eat me, ca ai stomacu' gol!

Next with more than OC GPU ca n-ai mai mult...

GENiEBEN 10-03-2015 03:59

Lol auzi critici placa cand o ai in pc. Noi astia mai prosti analizam si criticam inainte de a cumpara, ca deh nu putem lucra ca maria ta de 3x norma...

Sent from my Lumia 930

kpy_here 10-03-2015 05:22

Sa vezi când vine @Monstrul de pe pârtie cu mintea odihnita și chef de ban :))

Dreamcatcher 10-03-2015 06:52

...si cand am zis si eu ca imi mai rup 5-10 minute sa citesc "noutatile" la ora asta tarzie/matinala cum fac de obicei,dau de vesnicul intepat, iubitor al comunismului.

Dude,get a life!Si asta vine de la unul care:1. vrea sa citeasca o stire,2.nu face parte din nici o gasca virtuala,3.nu sta toata ziua "la postat".Ia-mi sfatul ca pe ceva prietenesc si lasa oamenii ca mine care probabil sunt cu miile sa aiba parte de un ambient placut mai ales pe threadurile astea,daca pentru ceilalti ti-ai pierdut respectul.Peace!

P.S.Firefox,mai "varsa" un link si salveaza situatia :D!

Chipicao 10-03-2015 09:38

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418238)
Si bineinteles cintaia-s in struna colegului, apare si urmatorul:
Quote:

Originally Posted by Chipicao (Post 418150)
Fix pentru ca n-are backplate n-o s-o cumparm noi :)


Vad ca nu te-ai prins nici dupa ce ti-am explicat. Vrei sa-ti desenez? Sau mai bine sa reformulez: "Cine nu-si va cumpara placa asta nu din cauza backplate-ului n-o va face"

Eu eram de partea ta. Atitudinea "mistocara" era la adresa celor care critica placa mai mult decat trebuie pentru ca nu are backplate.

Te rog sa ma scutesti cu lectiile de limba romana pentru ca nu lipsea nicio virgula. Pur si simplu nu ai putut sau nu ai vrut sa intelegi ce-am spus. Pentru ca iti place sa te certi cu toata lumea. Si dupaia iti place sa strigi "lupu".

kretzu77 10-03-2015 10:03

Here we go again. :(

agarici cu pedale 10-03-2015 10:53

Quote:

Cit despre AGP, ma bucur ca a pus botul la vrajeala, totul era o gluma.
Amice DJ, era doar o simpla gluma... poate am spus-o prea direct si pare atac la persoana sau misto dar nu asta era intentia, ideea aflata in spatele postarii mele era sa nu incepi sa futi si tema asta cum ai prostul obicei ( nu o lua ca pe o jignire ci ca pe un sfat pe viitor) nobody care daca esti serios, mistocar sau orice alceva pe o tema de noutati. Daca ai o problema cu controlul in general te sfatuiesc sa iti faci o tema si sa te dai mare pana iti trece sau sa te duci la un pshiholog, recomand ultima varianta.

O zic din nou si pentru ultima data ever ca n-ai inteles nici la prima banare, ti-o faci cu mana ta fiindca habar nu ai cum sa comunici si cand sa te abti, nu te mai ataca asa usor, nu esti oligat sa raspunzi la orice post care e sau nu pentru tine , nu esti singur pe aici. Ai un stil special care strica orice discutie, motiv pentru care ai ajuns sa ai asa multi fani. Ti-am zis ceva constructiv, acum depinde de tine cum il intelegi si interpretezi.

Rog un mod sa mute/stearg offtopicul ca sa nu degenereze si mai mult.

colanusus 10-03-2015 11:04

toate posturile off topic ar trebui sterse indiferent de motivare, persoana, limbaj, etc. Cand intra cineva aici (si sunt destui care intra si nu posteaza neaparat) trebuie sa gaseasca informatii la obiect.

revenind la "Noutati despre placile video Nvidia" mie mi s-a parut ca prezentarea de la GDC a fost precum "ciucalata" aratata unui copil. Astfel incat toate forumurile sa discute, sa faca speculatii, certuri/impacari, dezamagiri/asteptari...etc. Momentan nu se stie nimic clar de ce performante va avea Titan X. Sa speram ca atat verzii, cat si rosii, vor veni cu placi video care sa sustina 4K la fps decent fara SLI sau Crossfire. Eu cel putin asta astept de ceva timp.

Arise 10-03-2015 12:31

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418233)
Va multumesc frumos, totul era o gluma, mai putin faptul ca lucrez de 3 ori fata de unii care freaca tziparu' pe forum, sanatosi sa va gasesc la urmatoarea mea postare!

Dacă nu am servici nu ți se pare absolut normal să frec cât vreau țiparu' pe forum? Plm, timpul meu liber, nu al tău, fac ce vreau cu el așa cum consider eu necesar sau... satisfăcător.
Când nu au altă treabă, oamenii mai stau și ei la o bârfă, la o critică, mai beau o bere, mai sparg o sămânță, mai dau un click, etc. E ceva normal.

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418233)
Sint curios citi din noii membrii ai forumului au curaj sa scrie ceva , fara sa fie luati la dick sau misto, in orice sectiune unde sinteti voi, gasca OMNIPEZENTIIIIIIIII

Dacă ești curios poți face un tabel nominal cu respectivii și să îi aduni. Merge mai ușor cu Excel sau Google Spreadsheets.
La mișto sunt luați de regulă cei care se cred mai cu moț și simt nevoia să arate și celorlați moțul lor.

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418233)
Poate revin peste x timp, sper sa fiti la fel de "vigilenti" insa cu mai mult hardware propriu.

Hardware-ul se cumpără după mai multe criterii, la unii este necesitatea, la alții pasiunea, la alții sunt piticii, spațiul liber avut la dispoziție, la alții sunt familiile pe primul plan, școala, cariera, etc.

Quote:

Originally Posted by DjLeco (Post 418233)
Altfel blamati degeaba noile aparitii, ba ca au memorii pe ambele fetze PCB si nu corespund ideologiilor voastre de conceptie in anul 2015, ba ca nu au backplate, ba ca are (au) plastic la banii aia, ba ca "e scump domne", nu justifica performanta/pret ...

Și este o practică absolut normală, nu înseamnă că nu avem voie să aruncăm cu kkt de fiecare dată când un producător în care ne-am pus speranțele ne dezamăgește lansând un produs mediocru. Totul pentru că avem libertatea de a alege, nu mai suntem în comunism să nu avem ce cumpăra. De asta ne numim economie de piață liberă.
Așa cum unii se duc în piață și strâmbă din nas la roșiile de pe masă și cumpără de alături, așa și noi avem dreptul să strâmbăm din nas la plăci video și să cumpărăm alt model.
Producătorii trebuie sancționați, trebuie să vadă impactul în social media și astfel au și ei șansa să repare dacă e ceva de schimbat. Mi se pare un schimb corect.

Servici ușor! De 3x. :)

Monstru 10-03-2015 13:32

A....wait...what? Ce câcat ii acesta de il vad eu pe threadul de noutati? Wtf... :confused:

Bai Leco, ti-am mai explicat de o mie de ori, n-are nimeni treaba cu tine, cu ce faci sau cu ce ai. Oamenii au o problema cu atitudinea. Gen...chiar crezi ca esti al mai bogat de pe forumul asta? Sau ala care cheltuie cel mai mult pe hardware? Eu cred ca nu. Dar cu siguranta te lauzi cel mai mult, de unde si intepaturile pe care le primesti cand faci asta.


Din paaaacate aici nu te-a intepat nimeni, ai inteles gresit si te-ai simtit tu atacat. Hai sa iti traduc eu...





Quote:

O pui pe apa cu backplate si ai rezolvat problema...
Apare bineinteles xON (ion) fara sa jignesc - da ma ...apare... si spune ca daca o placa costa 1500 Euro, puteau sa ii puna si un backplate. E ceva gresit ca a spus asta? Te simti tu jignit personal ca unii oameni si-ar dori ca la banii astia sa vada si un backplate sau care e problema?


Quote:

Alți bani?... vorba aia... unde a mers mia, merge și suta... de euroi
Si bineinteles cintaia-s in struna colegului, apare si urmatorul - in traducere libera nu o sa o cumpara pentru ca este prea scumpa raportat la ce ofera nu pentru ca nu are backplate. Intelegi? Nu are nici o legatura cu tine postul omului...


Quote:

Fix pentru ca n-are backplate n-o s-o cumparm noi
Ce pretentii sa ai? - uite am eu o pretentie de la tine... sa intelegi ca posturile pe care le-ai citat nu au nici o legatura, DAR ABSOLUT NICI O LEGATURA CU TINE. Get it man? Se legau de Nvidia, nu te tine. Ai o problema cu asta? Ai actiuni acolo? WTF??!?! Si dupa aia mai si jignesti aiurea. Ce naiba ma, esti adult...

Rilecs ffs... :(

DjLeco 10-03-2015 15:03

Genul asta de postari aduc "faima" acestui forum...

Si faptul ca LE sint tolerate fara probleme de adimin(i), moderator(i).

Evident si mistoul "in haita", vezi de la postul 10009 in continuare.

Pe alte forumuri, indivizii de gen erau zburati fara drept de apel, indiferent ce rang poarta, si amici cu cine or fi.

Aici se tolereaza, deh, amicitii, prietenii, etc.

Quote:

Originally Posted by Otman (Post 418239)

Succese tuturor.

LOG OFF.

Monstru 10-03-2015 15:15

Nu ai inteles nimic evident. Ok, nu-ti convine ia o pauza.

Firefox 10-03-2015 16:41

Quote:

Originally Posted by Dreamcatcher (Post 418251)
P.S.Firefox,mai "varsa" un link si salveaza situatia :D!

Hai sa-ti fac pe plac :D

NVIDIA GeForce GTX Titan X Performance Benchmarks Unveiled – Massive Performance Uplift Versus GTX 980, 2/3/4-Way SLI Results - Wccftech

KashunatoR 10-03-2015 17:20

Este prea scumpa pentru ce ofera. Cred ca se va aseza la un nivel oarecum rezonabil abia dupa ce apare 390x.

Arise 10-03-2015 17:51

Eu propun să interzicem pronunțarea cuvântului "scump/scumpă" pe threadul Nvidia.
Nu de alta dar asta de fiecare dată cauzează o intervenție din partea lui DjLeco.

Sărăntocilor care sunteți șomeri fără 3 joburi!
https://31.media.tumblr.com/b064c0ec...1Ar1sfk3vt.gif


All times are GMT +3. The time now is 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.