lab501 forum

lab501 forum (https://forum.lab501.ro//index.php)
-   Gaming (https://forum.lab501.ro//forumdisplay.php?f=33)
-   -   Dragon Age: Inquisition (https://forum.lab501.ro//showthread.php?t=10146)

BlackMan 12-06-2013 13:09

Dragon Age: Inquisition
 
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lZtOG0Epo-I[/YT]

agarici cu pedale 12-06-2013 14:42

Asa da... abia astept... cred ca rejoc iar toata seria ...

war4peace 12-06-2013 15:40

Eu n-am putut juca primul Dragon Age, mi s-a părut FOARTE enervant că main character era un mutulică. Era într-un articol o definire a acestui gen de caracter: "Dead Meat".

HD Version:
[yt]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YYpHBeegL40[/yt]

agarici cu pedale 12-06-2013 16:27

Tocmai ca primul mi-a placut mai mult ca gameplay decat al doilea. caracterul da'l in plm, putea sa fie si o epen roz cu luminite

BlackMan 12-06-2013 18:36

Intradevar nici mie nu mia placut ca main character nu vorbea, da asta nu e un motiv sa nu joci jocu. nu sti ce pierzi...

war4peace 12-06-2013 18:37

Nu ştiu ce să zic... eu am nevoie de immersion, de exemplu am adorat Mass Effect tocmai din cauza asta: caracterul tău avea identitate, simţea, se agita, nu era o păpuşă fără viaţă.

LE: BlackMan, am jucat dar după 2 ore simţeam că o iau razna. Plimbat piticu' nu era de mine. Până şi peasants de la orci din Warcraft 3 aveau mai multă identitate...

Keyon 12-06-2013 21:45

Primul a fost mult, foarte mult peste al doilea, o adevarata capodopera.Pe al doilea am jucat 2 ore si l-am sters.Pur si simplu a fost jalnic ca si gameplay/char development/combat sys/grafica.Ei au vrut sa faca un fel de dragoneffect si nu prea le-a iesit.

negaterium 21-11-2014 18:31

A jucat careva?
L-am cumparat ieri si jocul rocks ass. E mostenitorul adevarat a lui DA:O, insa poate fi jucat un pic mai agresiv, a la DA2.
Dupa 3 ore sunt inca la prima tabara din Hinterlands, prevad minim 100 de ore. E absolut huge.
Grafica excelenta (Frostbyte), sunet foarte ok, vocile cam taraganate...
Si ... il joc pe controler de xbone. Interfata de M+K e atroce...

agarici cu pedale 21-11-2014 18:37

btw... nu instalati jocul acesta pe ssd fiindca face mult encription decription, din ce am citit cam 30GB la 40 de min aproximativ, e vorba de Denuvo DRM care inca nu se poate crak-a... multi se plang ca le-au scazut viata la SSD-uri, lucru fiind valabil si la cei care l-au cumparat... nu am citit prea multe asa ca e posibil sa fie vag ceea ce spun...

negaterium 21-11-2014 21:13

"Does Denuvo Anti-Tamper constantly encrypt and decrypt data on storage media?

No, Denuvo Anti-Tamper does not continuously encrypt and decrypt any data on storage media. To do so would be of no benefit in terms of security or performance.

"Does Denuvo Anti-Tamper affect my SSD or any other type of hard drives in any way?

No. As mentioned before, Denuvo Anti-Tamper does not constantly read or write any data to storage media."

"Again, these claims are totally unsubstantiated and all of the evidence provided (even evidence "proving it") has shown that the claims and concerns are not based on fact. The data provided on some Russian forum is not conclusive. Especially when the discussion over there is anti-Denuvo. Who's to say that person wasn't falsifying that data? They very likely did. You may have a thread discussing the performance impact of Denuvo when you can provide a link to a single respectable test."

Sincer, nu am vazut personal sa "caraie" SSD-ul in timp ce ma jucam.
My2c

negaterium 23-11-2014 23:39

18 ore jucate si am vazut cam 10% din joc... WTF!
E incredibil cat content au indesat in jocul asta. Si chiar e bun, nu e shit de umplutura ca in Skyrim. Sper sa-l termin pana iese Elite.

Firefox 24-11-2014 15:37

8 Attachment(s)
Dragon Age: Inquisition Benchmarked: Graphics & CPU Performance Review - TechSpot

negaterium 24-11-2014 17:21

In 1440p misca excelent pe Ultra. Bug-uri grafice nu am prea vazut, in afara de Moonwalk. O problema la un quest, in rest pare bine optimizat si testat.

negaterium 30-11-2014 12:26

30 de ore... I love it! Jocul e superb. Si sunt doar level 10. Vor fi minim 100 de ore.
Am deblocat aseara Necro spec, o.0.
Mai joaca careva?

Marmota 02-12-2014 14:01

Si eu il astept cu interes ...

Intrebare: dpdv gear este mai spre DA2 sau spre DA1?

negaterium 02-12-2014 18:41

Daca il astepti la "taraba" cred ca mai e de stat... inca nu s-a gasit crack pentru Denuvo DRM.. si in alta ordine de idei jocul isi merita banii chiar daca e distribuit de EA...

Revenind la gear, cred ca cel mai bine e sa te uiti la cateva prezentari pe Yt sa vezi ce si cum, e enervant ca statisticile nu sunt chiar grozave in UI, insa e suficient.

Dupa cum zicea un reviewer "best DA so far".

sleepy_j 05-12-2014 14:28

De fapt Denuvo a fost cracanat deja, oricum eu unul le mai dau bani la astia pana cand nu testez jocul, prea s-au tiganit astia "mari" si lanseaza tot mai multe jocuri in stadiu beta, si le trebuie vreo 2 luni pana le fac perfect jucabile.

negaterium 05-12-2014 16:49

Din fericire Dragon Age e perfect jucabil din start, n-am dat peste nimic dubios.

agarici cu pedale 05-12-2014 18:51

Da, in 6 ore apara publick crack-ul... oricum o sa-mi iau jocul la salariu...

agarici cu pedale 14-12-2014 13:07

a cam aparut si pe fl :) optimizat bine, se misca perfect pe maxim si AA.


All times are GMT +3. The time now is 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.