View Single Post
Old 11-08-2009, 00:28   #33
Lambda_Dryver
Senior Member
 
Lambda_Dryver's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Bucuresti
Posts: 776
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Lambda_Dryver
Default

Mah o fi versiunea a 2-a ca nu stiam ca la prima i-au pus par si coada (joke, bineinteles...).

In alta ordine de idei...Am avut pana nu demult un telefon al naibii de bun: un 6230i. Ce a indurat telefonul acela nu indura multe, si asta o spun cu mana pe inima! Ca sa va enumar cateva din pocinoagele sale: a cazut din masina la 80 km/h, cazut in apa (wc -> da stiu...din pacate, gluma proasta a catorva), pe scari, de la etaj (asta a fost cea mai dura -> singura care a distrus ceva cu adevarat, si anume, i-a crapat ecranul pe diagonala). Viata saracului a durat ~2 ani si jumatate, dar intr-un final si-a dat obstesc cu sfarsit...

A urmat apoi o buna perioada cu vechiul si Intaiul (primul telefon) -> Nokia 3310. O adevarata bestie a rezistentei! Sincer sunt cu adevarat tentat sa-l pun sub azot sa vad cat rezista, doar de curiozitate, pentru ca in rest a rezistat la absolut orice!

Apoi am scos ceva bani din buzunar si mi-am luat mica "comoara": LG KF750 Secret. Spun mica comoara deoarece, in urma unor dispute (si a unei batai clasice de liceu), a ajuns pe fundul unei piscine, si spre deosebire de predecesoarele sale...N-a facut fata la oxidarea datorata apei...Asa si-a facut aparitia "comoara" mare, si actualul meu telefon: Nokia 5800 Xpress Music. Pot sa va spun ca de cand au aparut primele poze cu el am zis ca este perfect pentru mine, si n-am mai putut sa astept pana sa apara la noi ca sa-l iau. In fine, este exceptional din aproape toate punctele de vedere, mai putin soft-ul, care, la Symbian, este o traditie sa fie nasol, cel putin la inceput. Sunt super multumit de el si n-am avut mari probleme pana acum, si sper ca nici de acum incolo.

PS: Scuze pentru intreg romanul de mai sus...M-a luat putin valul cu istorioara...
__________________
Daca bani nu e...Nimic nu e!
Lambda_Dryver is offline   Reply With Quote