View Single Post
Old 29-08-2020, 22:50   #23
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

In afara de ithanium care s-a "luat" si de omul din spatele vinului, toti ceilalti (inclusiv eu) am reactionat la nume. Care nu e fericit.

Primul gand cand am vazut numele m-am gandit ca vrea sa rupa pe SEO si profita de un fenomen global care e in top acum. Dar guess what, cauti COVIN-19 si toate rezultatele sunt pentru COVID-19. Chiar daca ii zici lui google ca nu vrei sa-ti faca autocorrect la search tot nu gasesti nimic decat COVID. Deci nici macar asta nu le iese...

Doar sa fi gasit astia vaccinul si sa nu se mai imbolnaveasca nimeni de rahatul asta de virus si sa fi zis, uite ma ca romanul face haz de necaz, hai ca e caterinca. Dar sa lansezi acum, cand gem spitalele de bolnavi si se moare de la asta, ceva ce te duce cu gandul fix la treaba asta... No comment.

Lucrez in branding, sunt pasionat de orice inseamna branding si tocmai de aia am si reactionat asa. Altfel as fi dar scroll mai departe.

Repet, nu ma iau de eforturile lui tphase, ci doar sunt "impresionat" de gandirea din spatele acestei lansari de brand.
codpin is offline   Reply With Quote