View Single Post
Old 25-07-2009, 22:17   #1
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default Uneltele noastre - galerie extrema

Suntem putini in Romania, dar din fericire din cand in cand mai apare cate un "nebun". Pasiunea noastra comuna? Overclocking-ul extrem si metodele neconventionale de racire. Daca sangele tau "fierbe" la temperaturi mai mici de zero grade Celsius, atunci cu siguranta vrei sa ne arati ce unelte folosesti.Si daca de-abia acum descoperi aceste lucruri minunate, atunci nu este nici o problema, vom incerca sa te ajutam sa te indragostesti iremediabil de florile de gheata din jurul socket-ului.

Aici puteti posta poze cu orice dispozitiv de racire care poate mentine temperaturi negative, de la sisteme de racire bazate pe apa si gheata pana la single-stage-uri, cascade sau tuburi pentru gheata carbonica sau azot. De asemenea, puteti posta fotografii cu accesorii specifice acestei indeletniciri, cum ar fi termometre speciale, sisteme de prindere s.a.m.d.

Imi revine onoarea sa declar deschise ostilitatile cu bullet-ul original, alaturi de care am petrecut impreuna multe ore de teste, la inceput cu gheata carbonica, apoi cu azot lichid. Ultima poza este o comparatie cu vechiul tub de aluminiu al lui Micutzu, pe care am descoperit tainele overclocking-ului extrem atat eu cat si Matei.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Bullet1.jpg
Views:	1358
Size:	87.8 KB
ID:	7   Click image for larger version

Name:	Bullet2.jpg
Views:	1486
Size:	111.7 KB
ID:	8   Click image for larger version

Name:	Bullet3.jpg
Views:	1395
Size:	118.4 KB
ID:	9   Click image for larger version

Name:	Bullet4.JPG
Views:	1438
Size:	111.4 KB
ID:	10   Click image for larger version

Name:	Bullet5.jpg
Views:	1411
Size:	106.5 KB
ID:	11  
Monstru is offline   Reply With Quote