View Single Post
Old 05-05-2013, 23:09   #15
korby
Ancient friend
 
korby's Avatar
 
Join Date: May 2013
Location: Cluj-Napoca
Posts: 4,768
Mentioned: 178 Post(s)

PC-ul meu



Default

Am rezolvat şi plăcuţa video. Nea' varz, ştiu că în trecut şi io am făcut nefăcute cu paste termoconductoare, da' ce-au avut ăştia de la Gigabyte cu mine? Nu cred că am mai văzut vreodată aşa ceva, numa' aruncată să fie acolo. Şi să mai treacă şi pe lângă ca din cratiţa cu sarmale... Pe cât de impresionat am fost iniţial de dimensiunile sistemului de răcire, pe atât de dezamăgit am fost când am desfăcut sandwich-ul. Radiatorul nu e chiar aşa de mare, plus heatpipe-urile care mi-au dat un adevărat moment "what were they thinking?". Când am văzut Marele Canion dintre ţevi am înţeles de ce temperaturile nu-s prea impresionante. Plus distanţierele care-s la fix, astfel încât presiunea pe IHS e fix zero. Mă gândesc foarte serios să schimb răcirea cu ceva în genul AC Accelero S1, dar am înţeles că nu se potriveşte. Vreo recomandare, vă rog? Că tot l-am menţionat... îmi place IHS-u'. Nu ca şi cel de la GTX 260, care era un sfert din placă. Am schimbat şi pasta, am pus Antec Formula 5, dar temperaturile au rămas la fel ca înainte. Presiune ZERO pe GPU, deşi am pus mai mult decât suficient să se întindă peste tot, presiunea e aşa slabă încât nici n-a ieşit mare brânză pe lângă.
__________________
The evolution of the Ryne PC
Inrolează-te azi in echipa de traforaj viteză!

Last edited by korby; 22-12-2021 at 22:34.
korby is offline   Reply With Quote