View Single Post
Old 17-10-2022, 15:11   #17
Marmota
Ancient friend
 
Join Date: Nov 2013
Posts: 593
Mentioned: 31 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
In primul rand 120Hz este o rată de refresh, nu inseamnă musai că trebuie să ai 120 FPS stabil. In același timp, 6900XT duce destul de multe jocuri in 4k cu 60-120 FPS cu totul maxed out (in funcție de joc, evident), deci este rezonabil să obții 120 FPS stabili cu ceva compromisuri la calitatea efectelor și FSR (avand in vedere că nu ai DLSS totuși).

Deci este perfect de așteptat să obții 120 FPS stabil cu un 6900XT in 4k. Nu pricep de unde ai luat informația că "nimic" actual nu duce 4k/120Hz, am un prieten care se joacă fericit pe TV cu un 3080Ti/5950x și obține peste 120FPS stabil cu ceva tweaking la calitate/efecte/DLSS/whatevs.

Știi, chestiile alea pe care le faci pe PC pentru că PCul nu-i consolă.

La fel și "2k" ăla care este 1440p și unde poți obține lejer 200++ FPS la orice titlu competitiv - pentru că asta a scris omul in OP. Ar fi culmea să te cramponezi de setari gen motion blur sau alte prostii care scad FPS și strică treaba in comp stuff. Nemaivorbind de faptul că titlurile competitive din ziua de astazi sunt făcute să ruleze pe potato lamp PC, cu 6900XT nu ai absolut nicio problemă.
Pentru ca poate am un 6950XT si stiu ce vorbesc si nu ma uit dupa marketingul de pe net

Dar e cum zici tu .... setezi Low si merge cu cat doresti
Marmota is offline   Reply With Quote