View Single Post
Old 11-03-2013, 17:17   #47
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Detin mouse-ul asta de peste o luna. Pana acum 2-3 zile n-am avut nici un fel de problema cu el. Mentionez ca initial am instalat logitech setpoint si l-am configurat de acolo, totul mergea ok, schimba automat profilele in functie de aplicatia setata, retinea valorile dpi etc.

Acum vreo 2-3 saptamani am citit pe aici pe forum, cred ca Neo postase, despre noua versiune a Logitech Gaming Software. Am vazut ca se pot face setarile mult mai lejer acolo si am zis sa o instalez. Am vazut ca a luat setarile din setpoint si l-am lasat asa.

Insa de vreo 2-3 zile, cand iese din stand-by sau cand schimb aplicatia, isi tot reseteaza dpi level, in sensul ca se duce la cea mai mica valoare (am setat din windows o valoare f mica a miscarii cursorului). Ca sa isi revina trebuie sa intru in Gaming Software in setari, moment in care isi revine imediat. Apoi, din cand in cand, nu mai vrea sa schimbe profilul automat, in functie de aplicatie ci pur si simplu ramane pe profilul general.

E vreun conflict intre setpoint si gaming software? Vad ca de cand am instalat LGS, in setpoint nici nu mai recunoaste mouse-ul.

LE: vad ca si altii s-au lovit de probleme de genul asta http://forums.logitech.com/t5/G-seri...ed/td-p/938996 Se pare ca noua versiune setpoint nu mai suporta g700, din acest motiv nu-l mai vede. Inca rasfoiesc threadul ala poate ii dau de capat.

Last edited by codpin; 11-03-2013 at 17:39.
codpin is offline   Reply With Quote