View Single Post
Old 14-01-2022, 16:20   #30
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by EXxx View Post
Gamepass (pentru PC) e bun pentru 2 lucruri.
1) no fret 0 day releases (chiar si early access)
2) pentru studiourile cumparate de MS nu vad de ce ar scoate vreodata jocul din store/gamepass.

Urasc cu desavarsire epic store-ul, desi am cumparat metro si outer worlds.
In rest sunt f de acord cu @Neo daca imi place un joc il cumpar fie imediat (2-4 saptamani, pentru ca bug fixing), fie la prima reducere pe Steam/GOG.

Iar la chestia cu subscriptions, deja lumea o ia razna.
Nvidia pe de o parte vrea sa te joci in cloud daca vreo rtx 3080, nu stiu in ce situatie e Google Stadia dar deja apare un trend (si MS au anuntat ca lucreaza la asa ceva).
Pe partea de seriale nici nu mai zic, daca vrei sa fii "legal" iti trebuie netflix, amazon prime, hbo go, disney+, apple si mai nou si Paramount+ (mai sunt hulu si altele, dar mai rar au cate un film/serial bun).

Mai zic si de apple/samsung phone upgrade program?
Tocmai ca asta am zis si eu ca daca jocul imi place il cumpar pt ca pe viitor producatorii sa mai scoata jocuri bune chiar daca il am in subscriptie sau e pe filelist.
Pe partea cealalta si Gamepas-ul are cloud si l-am testat, este excelent dar nefiind oficial lansat si in RO ai nevoie de VPN cand intri in joc dupa care il opresti ca sa ai peerbun. E misto ca au unificat totul adica xbox si pc + cloud insa mai e de munca pana ajunge ce trebuie aplicati si mai ales sa fie oficiala pe RO ca sa nu mai stai cu artificii, in momentul actual e cel mai ok compromis dar ai libraria limitata.

Subscriptiile pentru continut multimedia sunt absolut shit acum si din cauza asta voi renunta la ele pentru ca nu merita atatia bani investiti cand poti sa le bagi in seedbox. Toti s-au separat si s-au scumpit. Fuck it.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote