View Single Post
Old 07-01-2011, 14:30   #9
Triplu_Z
Subzero Wins
 
Triplu_Z's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: OC Club
Posts: 3,042
Mentioned: 10 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Amo_rphis View Post
,nu mai zic de UD5 care e cu inca 200 peste Delux,si,sincer,nu ii vad plusurile de banii astia
VRM-ul CPU alcatuit din 20 de faze cu DiverMOS cu Dual-Power Switching (In functie de incarcare pot functiona alternativ 10/10 pentru a degaja caldura mai putina, sau toate 20 pentru situatii de LOAD foarte mare)

4 USB 3.0 Ports - Backpanel + posibilitatea de a conecta inca 4 USB 3.0 Ports pe Frontpanel

Circuit de alimentare proprietar pe toate porturile USB care ofera o capacitate de sarcina de 3 X mai mare fata de restul producatorilor + sigurante de protectie individual pentru fiecare port USB, in cazul producerii unor defectiuni sa se preintampine o eventuala defectiune grava a placii de baza ( cu siguranta se opreste doar portul respectiv)

On/Off Charge - care permite incarcarea dizpozitivelor la porturile USB chiar si cand calculatorul este oprit + Incarcarea mult mai rapida datorita tehnologiei 3 X USB Power Boost


Cateva caracteristici ale placii de baza P67A-UD5 pe care nu cred ca le vei intalni pe alte modele ale altor producatori.Daca merita diferenta de pret pentru caracteristicile placii de baza P67A-UD5 tine de preferintele/gusturile/nevoile tale

Quote:
Originally Posted by Matose
Poti sa iei orice placa, dar ca un sfat personal nu ti-as recomanda sa-ti iei placa de baza cu NF200 pentru ca penalizeaza performanta. PLX-ul ala nu te ajuta si nu te incurca cu nimic:
Avand in vedere ca niciuna dintre placile de baza aflate in discutie nu foloseste NF200 imi permit sa te intreb - Defapt ce incerci sa zici ?
__________________


Quote:
DICE = Doing Incredibly Crazy Experiments

Last edited by Triplu_Z; 07-01-2011 at 14:35.
Triplu_Z is offline   Reply With Quote