View Single Post
Old 30-03-2023, 15:25   #5
un_trecator
Member
 
Join Date: Apr 2020
Posts: 84
Mentioned: 1 Post(s)


Default

Hmm, desi ai mentionat ca e posibil ca cele doua placi de baza sa fie aceleasi din punct de vedere al hardware-ului, driverele par sa difere.

Intre timp, dupa niste cautari mai amanuntite, am ajuns la concluzia ca e posibil ca software-ul Asus si cei de la suport tehnic de la Asus sa se fi inselat. Deci s-ar putea sa am dreptate ca ASUS PRIME H310M-C/CSM sa apara ca ASUS PRIME H310M-C, pentru ca daca aruncati o privire la:

https://www.userbenchmark.com/Search...=PRIME%20H310M

, unde am cautat termenul „PRIME H310M”, nu exista niciun rezultat care sa aiba „ASUS PRIME H310M-C/CSM”, ceea ce e ciudat. Am avut grija sa extind toate rezultatele mai ?ntai.

De asemenea, am cautat pe google folosind termenul „PRIME H310M”, limitat la site-ul „valid.x86.fr”. Chiar daca am obtinut 226 de rezultate, niciunul nu continea „CSM”. Am folosit extensia Chrome Infinite Scroll for Google pentru pentru a obtine toate paginile ca o singura pagina, unde apoi am folosit „CSM” ca termen de cautare in pagina.

Stiti pe cineva care sa aiba un ASUS PRIME H310M-C/CSM pentru a verifica sub ce denumire apare placa de baza? Sau stiti alte baze date, precum cele de mai sus (userbenchmark, valid.x86), unde as putea cauta dupa aceasta placa de baza?

As putea sa incerc driverele de la ASUS PRIME H310M-C/CSM sau exista sansa ca driverele sa defecteze placa de baza? Am vazut thread-ul asta si nu stiu ce sa cred?

Last edited by un_trecator; 30-03-2023 at 21:42.
un_trecator is offline   Reply With Quote