View Single Post
Old 19-07-2021, 22:26   #3
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,790
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Imi aduc aminte de build-ul tau cu Metis si e misto si ideal pentru integrated GPU sau ceva mic, dar nu e ideal pentru ce caut eu, insa in categoria de cautam eu intra OPHION EVO si pot pune 280mm.

Intre timp am prins Define Nano S cu paneluri de metal la 165RON reisigilat, am bagat instant comanda pe modul Full Retrad la pretul asta chiar daca nu am type C.
Am luat Corsair SF750 Platinum pentru ca fara asa ceva in Nano S nu-mi intra placa video de aproape 3 sloturi (2.7) si oricum un SFX e un must la asa ceva, avantajul la sursa asta e ca e pasiva pana in 300W, pc-ul meu trage 300-350W cu OC fara undervolt, cu undervolt stock e sub 300W deci va fi dead silent.
In Nano S imi intra AIO X63 pe fata fara greata, 2 venturi top, unul botom si unul spate, cred ca e suficient airflow chiar si face cel botom.

Mobo-ul ROG Crosshair VIII Impact are pe VRM 2 ventilatoare care ma ajuta maxim in combo cu AIO-ul sa elimine surplusul de caldura de pe VRM+CHIPSET care sunt in acelasi loc iar ventilatoarele sunt silent si-mi asigura un mic flux de aer care nu-l mai am de la racirea clasica de CPU.
Mobo-ul are thermal plate cu heatpipe pe spate, sper sa nu-mi faca probleme caldura disipata pe spate.

Chiar daca am luat deja piese, va rog sa veniti cu pareri si discutii, asta e prima incercare de ITX.

Last edited by agarici cu pedale; 19-07-2021 at 22:29.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote