View Single Post
Old 21-11-2021, 21:32   #8038
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mirciusx View Post
)

Am citit reviewurile de pe emag. E riscant cu indesarea lor in urechi, cica ar cadea foarte usor. Habar nu am cum am urechile, in afara de cele de la Apple nu am folosit decat ocazional, prefer orice varianta pe sau deasupra urechii. Cele de la Apple imi stau bine in urechi in schimb. Daca nu ar fi atatea copii de Apple pe piata la magazinele online, parca as da un ochi, insa intr-un buget de 500lei-ish, nu cred ca le prind.

"In timp ce castile AirPods sunt facute special pentru iPhone, conectandu-se imediat, aici trebuie sa conectezi castile mai intai la bluetooth-ul iar apoi la aplicatia Sony Headphone Connect, fara de care castile nu merg! Daca faci pauza cu muzica, aplicatia se deconecteaza, reconectarea putand sa dureze alte 20-30 secunde!"

Daca omul are dreptate si se deconecteaza, e chiar nasol.
Eu le am de vreo 2 ani. De un an jumate le foloseste sotia eu trecand la WH XM4.

Intr-adevar nu merg fara Headphone Connect pe telefon (dar merg bine mersi fara pe orice alt device cu BT).

Nu am patit sa se deconecteze asa aiurea. Iar conectarea se face aproape instant. Folosite pe un S9+ si un OnePlus 7 Pro.

Pentru niste dopuri se aud f misto, eu am ramas impresionat. Si asta fara break in.

Ce e naspa e ca Sony se incapataneaza sa nu foloseasca un codec low latency si atunci toate castile lor sunt egale cu zero la jocuri sau filme in mod wireless, avand lag considerabil (devine din ce in ce mai evident cu cat asculti mai mult).
codpin is offline   Reply With Quote