View Single Post
Old 22-11-2021, 21:54   #8040
mirciusx
Senior Member
 
mirciusx's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 9,818
Mentioned: 324 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by codpin View Post
Eu le am de vreo 2 ani. De un an jumate le foloseste sotia eu trecand la WH XM4.

Intr-adevar nu merg fara Headphone Connect pe telefon (dar merg bine mersi fara pe orice alt device cu BT).

Nu am patit sa se deconecteze asa aiurea. Iar conectarea se face aproape instant. Folosite pe un S9+ si un OnePlus 7 Pro.

Pentru niste dopuri se aud f misto, eu am ramas impresionat. Si asta fara break in.

Ce e naspa e ca Sony se incapataneaza sa nu foloseasca un codec low latency si atunci toate castile lor sunt egale cu zero la jocuri sau filme in mod wireless, avand lag considerabil (devine din ce in ce mai evident cu cat asculti mai mult).
Zici de Sony WF-1000XM3, nu? Nu ai avut probleme, tu sau sotia ta (in ideea ca femeile au urechile mai mici ca un barbat), sa va sara din urechi sau sa nu stea bine la unele miscari mai sport?

Quote:
Originally Posted by ktf View Post
Astia de pe rtings au review la o tona de casti. Nu stiu ce are versiunea "upgrade" in plus totusi.
Da, am salvat linkul data trecuta. Desi cumva mi se pare usor subtire la unele produsele ce scriu despre ele, nu iti da impresia de "deep" review. M-am uitat la mai multe modele. Pana la urma tot un test isi spune cuvantul, pe uitate e cum e

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Am liberty air 2. Sunt ok, am vorbit de cateva ori la ele, au 2 microfoane/casca si nu am avut plangeri legate de calitatea convorbirii. Partea de noise cancelling nu ma intereseaza si nu imi place, motiv pentru care am ales varianta fara. Bateria tine suficient pentru mine(minim 4-5 ore), iar carcasa permite incarcarea castilor de 2-3 ori si se poate incarca wireless.
Nu am avut probleme de conexiune pe un iphone 12.
A disparut promotia intre timp. Insa la 500lei ma gandeam sa pun ceva extra si sa iau Jabra sau ceva pe langa, cu NC. Iar de testat nu ai unde sa le testezi sau macar sa asculti cateva minute sau chiar si cum iti stau in urechi. Desi aici am inteles ca nu ar fi vreo problema de genul.
__________________
The human foot is a masterpiece of engineering and a work of art. -DaVinci
mirciusx is offline   Reply With Quote