View Single Post
Old 09-06-2022, 11:22   #8083
laser
Senior Member
 
laser's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 666
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by piticu View Post
Daca le tii pe jos si tu va trebui sa asculti tot de jos, se aud suficient pentru cat costa ceea ce este normal. Poate pana acum ai detinut doar trompete si asezate necorespunzator.
Trompeta era vechiul soundbar-ul Samsung conectat la TV. Nu mai pun mana pe soundbars de acum inainte. Or fi si unele acceptabile, dar la preturi de 2-3k+ ron din ce am vazut.

Le-am pus jos din lipsa de spatiu, una are loc in sus, cealalta nu, voi mai analiza optiuni pentru a le ridica.
In general am folosit mai mult casti din dorinta de a nu deranja oamenii, dar acum la TV am dorit mai mult o experienta home cinema, atat cat poate oferi sistemul asta 2.0.

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Edifier astea par bine construite și dacă se simt ca un upgrade este perfect iar prețul total este mult sub un amplificator bun + boxe bune care ar oferi beneficii nu cu mult mai mari dec?t astea.
Cam asta a fost si logica mea, stiu ca pot gasi amplificatoare SH+ boxe pasive pe OLX, etc. dar tot sunt preturi comparabile sau mai mari, plus spatiul ocupat si cablarea. A fost o solutie de compromis buna IMO.

Last edited by laser; 09-06-2022 at 11:29.
laser is offline   Reply With Quote