View Single Post
Old 12-01-2022, 16:24   #1
labuser
Senior Member

labuser's Avatar

Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Arrow Recomandare laptop entry multimedia win11

Salutare,

Cum mai toti avem vre-o ruda/mama/bunica/sora/matusa etc cu nevoi minimaliste, ma gandesc ca nu sunt singur in aceasta sitiatie

Am ajuns la capatul rabdarii cu atacurile informatice si trebuie sa inlocuiesc un laptop multimedia entry, buget minimal, in cazul meu poate fi comandat din us/uk.

Cerinte:
Cerintele mele sunt buy and forget, gen sa suporte windows 11 nativ, nu cu workaround-uri si office 2019 offline si o suita totala de antivirus in background. Si sa dea singur restart cand apar updateuri noi. Asta cred ca inseamna quad core, 8gb ram upgradabil la 16 si nvme sau macar sata. Si preferabil nu made in china gen xiaomi si huawei.

Se pleaca de la premisa ca sistemul detinut e compromis in migrarea datelor si orice tutorial e binevenit, daca ati intalnit deja asa ceva pe net.

Restul cerintelor sunt cele pt care le vrea o femeie, adica laptop subtire si usor, nu 5kg gaming. Un ecran 1080p e ok-is. Cred ca un Dell ar fi potrivit pt ce caut eu. Constrangerile sunt insa de buget, nu 500$ ci cele in zona maxim 300$.

Multumesc anticipat!

Last edited by labuser; 12-01-2022 at 16:28.
labuser is offline   Reply With Quote