lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Sectiunea de link-uri externe
Connect with Facebook

Sectiunea de link-uri externe Aici pot fi postate link-uri catre alte articole, stiri, s.a.m.d.


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 20-12-2021, 22:45   #21
tphase
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,427
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by vibeup View Post
"Solutii Perfecte
10/10
Rating-ul primit de la clienți"
Suna cam pompos.

Software orientat client - google translate?
Asa e denumirea in CAEN:

6201 Activitati de realizare a software-ului la comanda (software orientat client)

Aceasta clasa include activitatile de scriere (programare), modificare, testare si asistenta privind produsele software. Este asemenea inclusa scrierea de programe urmand indicatiile utilizatorilor (programe orientate pe client).
__________________
IMAWO INC : Proiectul de suport al micilor antreprenori prin soluții informatice personalizate.
www.imawo.ro
tphase is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2022, 12:33   #22
RaverX
Senior Member
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1,445
Mentioned: 52 Post(s)


Default

Mie cel mai ciudat mi se pare cum prezinti totul. "Cu ce ne ocupam", "Serviciile noastre", "Cine suntem", "Echipa noastra", "Despre noi", etc.
Si apoi...
Faceti cunostinta cu
Echipa imawo.inc

Ovidiu Muntean
Software entrepreneur | Founder & Business Owner at IMAWO INC SRL

Deci echipa esti tu.

N-am nimic cu asta, poate esti foarte talentat si te pricepi la toate, dar atunci schimba descrierea si nu mai spune "despre noi" si "echipa noastra", etc, eu ma simt mintit cand citesc "echipa noastra" si apoi vad... un om.

Repet, sarim peste faza in care chiar ai nevoie de o echipa ca sa faci un proiect serios. Daca faci site-uri de prezentare e ok, nici frontend nu e nevoie sa stii la nu stiu ce nivel, sunt o tona de site-uri cu teme. Daca totusi faci aplicatii serioase ai nevoie de om pe backend si om pe frontend, un designer care sa stie si UI/UX, un devops, etc.

Nu stiu ce faci exact si cat de priceput esti, insa sugestia mea principala asta ar fi: incearca sa fii onest si nu mai folosi minciuni peste tot in site. Spune clar ca esti un freelancer si gata, asta e realitatea, nu cred ca ajuta sa minti clientul.
RaverX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2022, 21:50   #23
RaverX
Senior Member
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1,445
Mentioned: 52 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by tphase View Post
Sa incepem de aici atunci. Nu cunosti nici structura interna a IMAWO, nici colaboratorii, nici echipa de management, dar ma faci mincinos.
Evident ca n-o cunosc, vorbesc strict despre ce apare pe site. Iar pe site apare in foarte multe locuri: echipa, noi, etc. Dar apari *doar* tu. Daca sunt si altii in echipa, de ce nu-i prezinti acolo? De fapt nu, n-are rost, fii arogant in continuare, eu incercam sa-ti dau un feedback onest, dar se pare ca nu e bine, tu accepti doar laude, in loc sa apreciezi ca unii iti zic cum se vede "din afara", obiectiv.

Mult succes in continuare, tie si echipei.
RaverX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2022, 21:55   #24
tphase
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,427
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Apreciez feedback-ul, au deranjat doar acuzele de "mincinos".

Iar despre sectiunea cu prezentarea echipei pe site, asa este, nu este consistenta. Va fi corectata sectiunea respectiva, iti multumesc pentru sugestie.
__________________
IMAWO INC : Proiectul de suport al micilor antreprenori prin soluții informatice personalizate.
www.imawo.ro

Last edited by tphase; 15-01-2022 at 00:00.
tphase is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2022, 22:17   #25
RaverX
Senior Member
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1,445
Mentioned: 52 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by tphase View Post
Apreciez feedback-ul, au deranjat doar acuzele de "mincinos".

Iar despre sectiunea cu prezentarea echipei pe site, asa este, nu este consistenta. Va fi corectata sectiunea respectiva, iti multumesc pentru sugestie.

Pentru mai departe iti stam la dispozitie cu orice ai nevoie si se afla in arealul nostru de expertiza.
Nu te-am facut mincinos, am si incercat sa formulez cat mai clar asta, am zis:
"eu ma simt mintit". Asta nu inseamna automat ca esti mincinos, ci doar cum "simt" eu dupa ce am parcurs site-ul. Si poate fi si pentru altii. Sau nu. Totul e subiectiv.

Si daca chiar ziceam ca esti mincinos, tot nu trebuia sa te superi asa, in fond era opinia unui necunoscut pe un forum, nu? Dar repet, nu e cazul, doar incercam sa-ti spun cum vad eu din afara site-ul si incearca sa intelegi ca feedback-ul negativ poate fi de multe ori mai de folos ca si cel negativ.

Stiu, e mult mai placut sa auzi: totul e perfect, excelent, etc. Dar (pararea mea) e mult mai util sa ti se evidentieze problemele, ca sa le poti corecta.

Cam atat, mult spor in ce faci.
RaverX is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2022, 23:32   #26
alinn28
Senior Member
 
alinn28's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: https://t.me/pump_upp
Posts: 313
Mentioned: 6 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via ICQ to alinn28 Send a message via AIM to alinn28 Send a message via Yahoo to alinn28
Default

Nu vreau sa ma bag dar, daca chiar apreciai feedbackul primit, spuneai doar ceva gen: "multumesc, ai dreptate ca desi se vorbeste despre o echipa pe site este prezentat doar o singura persoana, o sa remediam acest lucru cat mai repede posibil", tu ai sarit la atac la cineva care poate chiar si-a rupt cateva minute din timpul lui sa intre pe acel site si sa isi spuna o parere. Nu vreau sa imi imchipui ce faceai daca cineva spunea asa ceva direct pe sectiunea de comentarii de pe acel site, daca o exista asa ceva.
alinn28 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2022, 12:28   #27
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Ati mai bagat o fisa. Sunteti pe val!

https://vinulimparatilor.ro/

I'm all for making money, daca ma intelegi, da babaiatule sa sustii astfel de proiecte e peste intelegerea mea. Sau poate sunteti fani?

Jesus...
codpin is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2022, 10:47   #28
tphase
Senior Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Timisoara
Posts: 1,427
Mentioned: 25 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by codpin View Post
Ati mai bagat o fisa. Sunteti pe val!

https://vinulimparatilor.ro/

I'm all for making money, daca ma intelegi, da babaiatule sa sustii astfel de proiecte e peste intelegerea mea. Sau poate sunteti fani?

Jesus...
Eu am facut structura initiala de design, dar nu mai am nicio legatura cu proiectul informatic (nu e semnat IMAWO) si nu am nicio legatura cu proiectul in sine.
__________________
IMAWO INC : Proiectul de suport al micilor antreprenori prin soluții informatice personalizate.
www.imawo.ro
tphase is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2022, 12:55   #29
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,989
Mentioned: 790 Post(s)

PC-ul meu



Default

Păi tot individul ăla dubios apare acolo.
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 04-11-2022, 20:46   #30
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Pai ce facem man, scoatem din footer si gata?

Noroc cu Google Cache ca nu minte. Daca nu era semnat de tine crezi ca mai veneam pe topicul asta?
codpin is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
IMAWO INC - IWO Oferte - DEMO si versiune full GRATIS in curand... tphase Software 2 06-08-2020 10:33
Vor fi anuntate noi proiecte pentru universul Deus Ex LAB501 Nivelul2 0 03-06-2016 18:30
Proiecte interesante (ale altora) Monstru Modding 3 28-01-2010 11:32

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,153
Total Online: 4682

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by suzuki
- by matose
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 16:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.