lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Software
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 03-10-2017, 11:09   #1381
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Idiot esti tu, ba!
Nu aberez cu nimic.

Acum 3 ani cind am vrut sa retrag bani din cont, NU a mers pe VISA, ING.
This card is not supported by our...
Vindusem ceva unui tip de afara si mi-a platit in contul de pay pall.
Dupa ce ca am stat nus' cite zile sa verifice ei pe ma-sa si pe ta-su (aveam cont de 1 an dar nu facusem nicio tranzactie pina atunci), mi-au intrat banii dupa 3 zile in contul pay pall.
De atunci " la revedere" coi pal.
A trebuit sa virez banii in contul unui amic care avea visa electron la ING, evident ca sa mai ciupeasca un comision ceva.

Poate imi voi mai face un cont cindva.
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 11:49.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 11:28   #1382
kobro
Ancient friend
 
kobro's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 5,353
Mentioned: 192 Post(s)

PC-ul meu

Default

Are dreptate @DjLeco, si eu am intampinat o problema cu ING, cand a trebuit sa imi fac cont paypall am atasat contul de card ING pentru un refund de la EVGA. Cu ocazia asta am verificat si exact perioada cand s-a intamplat: Jul 9, 2014 - Aug 22, 2014.
Si eu stau pe ganduri cu contul asta, la ce comisioane trebuie sa platesc la banca pentru diversele tranzactii lei/euro, euro/dolar, etc
kobro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 11:38   #1383
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Multumesc GOD ca mai sint pe forumul asta si OAMENI cu picioarele pe pamint, care nu scriu pe topicuri numai sa se afle in treaba sau sa trolleze cum a facut-o si pe topicurile mele de la vinzari, maestrul trolling DeDeRa & co.

Mie atunci pe card VISA mastercard de la ING nu mi-a mers.

Tocmai ce imi schimbasera cardul de la Visa Electron la Visa mastercard parca.
Cind am intrat in cont sa pun noul card, mirare, cardul nu era suportat...

O sa incerc poate sa atasez contului (daca o mai exista) cardul ING Paywave...
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 11:53.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 11:59   #1384
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

@DjLeco tu intr-o zi o sa strici Internetul...
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 12:02   #1385
walkman
Senior Member
 
walkman's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 4,603
Mentioned: 72 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Otman View Post
@DjLeco tu intr-o zi o sa strici Internetul...
Can i LOL? [emoji23]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
walkman is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 12:14   #1386
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Pai ce sa faceti si voi...
Daca era forumul meu, asemenea specimene erau ejected.
Pacat ca Tudor si Matei, accepta mizeriile voastre...
Se pare ca sintem 2 insi care am avut probleme cu paypall si ING cards.
Dar voi, batman, batman...
Unde nu e, nici D-zeu nu cere...
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 12:16.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 12:30   #1387
Selky
Senior Member
 
Selky's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4,107
Mentioned: 66 Post(s)

PC-ul meu

Default

Pe scurt, din paypal poti retrage bani doar pe cardurile verificate de ei.
Ca sa verifice un card, iti ia 2 euro/lire/dolari de pe el si ti-i restituie apoi.
Tranzactiile paypal sunt tranzactii nesecurizate (de catre banca).
Default, toate cardurile au aceste tranzactii blocate.
Pentru a le debloca (pt totdeauna), trebuie sa completezi un formular la banca. Poate fi in teancul de hartii pe care le completezi cand iti faci cardul sau poate fi completat ulterior. Sau le poti debloca temporar, in limita unei sume, sunand la banca si exprimandu-ti acordul sau poti face acest lucru din internet banking.
Sau cel putin asa mi-a spus fata de la banca transilvania acum mult timp cand am facut primul card la ei si-am zis ca vreau sa platesc online, inclusiv prin paypal.

In momentul asta, daca vreau ceva, nu pot plati prin payal. Intru in bt24, setez limita pentru tranzactii nesecurizate - xxxxxx lei, setez data pana cand pot face aceste tranzactii (1-2-7-33-58 etc zile), dau ok, primesc cod pe telefon, il introduc (codul!) si de-abia apoi pot face plata. Totul dureaza maxim 1 minut, cu autentificare cu tot.
Selky is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 12:38   #1388
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Multumesc frumos!
De acest fel de postari si oameni, are nevoie acest forum!
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 12:53   #1389
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

Ba, sunteti cu capu'
Nu am inteles nimic dince ati scris.
Confundati tipurile de carduri sau ceva de genul

Nu exista card de tip VISA mastercacard
Ori e VISA, ori e Mastercard si ambele sunt de de credit

Visa Electron si Maestro sunt puii lor mai mici, nunet de debit si sunt neembosate.

Mai nou, au aparut tot felul de hibride: Am vazut un card embosat Visa Electron pe care scria Credit pe spate (ING).
Deci PLM

La ING, de exemplu, nu pot trage numerar de la ATM de pe cardul de credit (VISA)
La BT pot sa o fac de pe cardul de credit (Mastercard)

Dci cum am zis mai sus, PLM
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:03   #1390
gogusrl
Senior Member
 
gogusrl's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Timisoara
Posts: 2,792
Mentioned: 159 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Skype™ to gogusrl
Default

Daca ai petrece macar juma din timpul in care te vaiti pe aici de alti utilizatori cautand pe google, poate n-ar mai fii nevoie sa vii cu tot felul de intrebari stupide si apoi sa sari de cur in sus cand nu-ti convine raspunsul.

ontopic : am paypal cu ING din 2010 cel putin si mereu a mers fara nici o problema.
gogusrl is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:10   #1391
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Cardul cu care am facut contul paypall era VISA Electron.
L-au acceptat si am facut contul.
Nu am facut nicio tranzactie intre timp pina cind am vindut ceva cuiva afara si omul a vrut sa imi plateasca in cont de paypall.
I-am dat contul, mi-a platit, banii au intrat dupa nu stiu ce probleme (probabil pt ca eu nu folosisem contul pina atunci), dar intr-un final au intrat.

Intre timp la ING, mi-au schimbat cardul (se deteriorase banda magnetica la anteriorul), cu un alt card ING, VISA si dedesubt scria Mastercard nu mai scria Electron.
Deci alt tip de card.
Am vrut sa retrag banii insa pentru asta, a trebuit sa atasez contului, noul card ING pentru ca celalalt cu care facusem contul nu mai era valid.
Acesta NU a fost acceptat de paypall.
De aici si pina a intra in posesia banilor, a urmat un calvar, singura solutie a fost sa transfer intreaga suma unui prieten care inca avea card Visa Electron in contul de paypall, apoi sa imi opreasca comision de transfer de bani in contul amicului si comison la banca.

Deci politica paypal m-a dezavantajat si am renuntat la serviciile lor.
Simplu!
Scriu aici in detrimentul google deoarece consider ca un forum este public, pentru a impartasi idei, realizari, sa ne sfatuim si ajutam reciproc...
Nu sa dam la gioale cum face echipa de trolli a forumului, DeDeRa, Steve-o & co.
Uitati-va fratilor pe alte forumuri de afara cum decurg discutiile intre colegi, civilizat, nu se jignesc, nu fac misto unul de altul, nu li se permite sa posteze de-an' poolea cum li se permite aici, sa-si borasca public toate mizeriile.
Din pacate LAB 501, pare un sat fara ciini...
La publicitate, desi e interzis CLAR in punctul 3 al regulamentului sa se posteze aiurea cu thread crapping, DeDeRa, Steve-o and trolls company, s-au c@cat pur si simplu in topicurile mele.
Puteti vedea boraciunile scrise de "troll's team" la sectiunea publicitate unde am 2 anunturi total conform regulamentului ariei de publicitate, evident facute TERCI de echipa sus numita.
Am dat report, pe moderator l-a durut la bascheti.
S-a ajuns sa se foloseasca "esti IDIOT" ( la care am raspuns asemeni).
Pai mai urmeaza sa ne luam mortii si familiile unul la celalalt, public pe topicuri, pt ca nimeni nu reactioneaza la reporturile trimise, pentru ca li se permite in continuare trolilor forumului sa-si faca de cap, pentru ca exista "prietenii si gasti" (asociere de mai multe persoane nu pasare).
Asta e situatia, din pacate...
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 03-10-2017 at 14:14.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:12   #1392
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,609
Mentioned: 736 Post(s)

PC-ul meu



Default

@Selky

Nu trebuie hartie semnata la toate bancile. La unele din ele poti rezova si online.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg
Views:	358
Size:	110.2 KB
ID:	60462  
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:22   #1393
Selky
Senior Member
 
Selky's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4,107
Mentioned: 66 Post(s)

PC-ul meu

Default

Hartia semnata la banca este sau era(ca au trecut ani buni de atunci) pentru deblocare definitiva.
Am scris ca poti debloca temporar din internet banking sau sunand la banca.
Tot BT am si eu
Selky is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:24   #1394
DeDeRa
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 12,096
Mentioned: 229 Post(s)

PC-ul meu

Default

N-am semnat nici o hartie. La Raiffesen a mers instant, doar am legat cardul de contul de Paypal. La ING a trebuit ceva, dar vorbim de 2010-2011, nu-mi mai amintesc ce. Dupa cum s-a zis de un coleg, e idiotic de simplu de folosit Paypal. Daca n-ar avea comisioane asa maricele, ar fi absolut metoda perfecta de plata.
LE: Cumparand pe firma ceva din UK, prin Transferwire am dat 96 lei, prin Paypal as fi dat 164 lei, comisionul lor zic. In rest, la cumparaturi online, e mic.

Last edited by DeDeRa; 03-10-2017 at 13:27.
DeDeRa is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 13:31   #1395
Selky
Senior Member
 
Selky's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 4,107
Mentioned: 66 Post(s)

PC-ul meu

Default

Si la mine tot pe atunci s-a intamplat. Cred.
Eu atunci am deschis si contul la ei si am facut si cardul, au fost vreo 15 pagini A4 in dublu exemplar, doar cateva de completat dar toate de semnat. Fiind vorba de un card nou, e posibil sa fi fost doar o bifa pe undeva, dar pentru modificare ulterioara deschiderii contului/ eliberari icardului e normal sa fie un un act aditional, un formular.
Selky is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 15:36   #1396
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1491 Post(s)

PC-ul meu



Default

Leco, nimeni nu are absolut nimic cu tine personal in mod deosebit, dar pe forum e ca si in curtea scolii, asadar:
1. Daca preferi sa intrebi o chestie simpla in loc sa dai google search si sa citesti primul rezultat, vei fi luat la misto.
2. Daca preferi sa intrebi chestii in plus dupa ce ti s-a explicat frumos o chestie in loc sa faci si tu o documentare rapida, vei fi luat la misto.
3. In cazul in care vinzi ceva la pret mai mare decat produsul respectiv nou iar cand ti se atrage atentia incepi cu prostii ca al tau e mai bun cand vorbim de acelasi produs, vei fi luat la misto.
4. Cand iti petreci 1% din postari aducand o informatie si 90% din postari plangandu-te de colegii de forum, ghici ce? Vei fi luat la misto de colegii de forum.
5. Cand pui anunturile cu tonul superior de "Va fac upgrade", vei fi luat la misto.
6. Cand vii cu anunturi de genul "fac schimbul, schimbul se face doar in zona x" unde zona x e la tine acasa, vei fi luat la misto. Singura exceptie aici ar fi daca ai dizabilitati motorii. Daca ai, scuzele mele pentru acest punct.

Te-ai intrebat vreodata ce aduci tu acestui forum? Ce beneficii au colegii de forum ca tu postezi pe aici? Kretu77 se stie la chestiile legate de contabilitate si angajati, cand e o intrebare legata de asta, sare repede si raspunde. Agarici si altii se stiu la chestii de administrare retele. Benedict ne zice cum sta cu windows 10. BMF ne da informatii despre audio si scule aferente. Gogu ajuta colegii sa isi configureze routerele mikrotik si da informatii referitoare la tastaturi mecanice. KPY ne zice de hackintoshuri si similare. Boggy ne ajuta cu informatii si experiente legate de masini. Arise a facut cel putin un articol foarte tare cu external GPU (sper ca nu a fost altcineva). Iubitel ne vinde componente (mai ales procesoare si ssd-uri) la pret bun si sunt si altii care face chestii faine si nu imi vin in minte acum. Tu? Cu ce contribui? Tu te plangi de cat de naspa sunt colegii de forum si cat misto fac ei de tine, in timp ce ne vinzi placi video la supra pret.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 16:06   #1397
carnatu
Senior Member
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 404
Mentioned: 10 Post(s)

PC-ul meu

Default

O lista bine mentinuta cu Procesoare si hashrate-ul lor in XMR (Monero)

https://forums.servethehome.com/inde...ormance.12116/

De exemplu R5 1600X are un hashrate de 450h/s, asta se traduce in momentul asta la 2.8 XMR pe an. Nu neaparat profitabil daca te gandesti si la consum, dar rezonabil pentru un procesor.

https://www.cryptocompare.com/mining...0&CostPerkWh=0

Comparativ cu un 6600k la 4ghz scot 250 peak.
carnatu is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 17:16   #1398
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,945
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

@ mbc:

1. Daca preferi sa intrebi o chestie simpla in loc sa dai google search si sa citesti primul rezultat, vei fi luat la misto.
2. Daca preferi sa intrebi chestii in plus dupa ce ti s-a explicat frumos o chestie in loc sa faci si tu o documentare rapida, vei fi luat la misto.
3. In cazul in care vinzi ceva interesant iar "unii" dioresc acel ceva, pe care ceri un pret corect, evident "unii" neavind suma, vei fi luat la misto.
5. Cand pui anunturile cu tonul superior de "Va fac upgrade", vei fi luat la misto.
6. Cand vii cu anunturi de genul "fac schimbul, schimbul se face doar in zona x" unde zona x e la tine acasa, vei fi luat la misto

Pai atunci hai sa vorim cu Tudor sa-l denumim LABLaMisto forum, iar regulamentul sa fie facut de catre DeDeRa, Steve-O, mbc, walkman si ceilalti!

Tot ei sa fie moderatorii forumului, si asta e, LabLaMisto forum!

Tu te vezi ce scrii?

Cine va da voua dreptul asta de mistocareala ieftina?

Adica "gastii de trolli" nu ne convine ceva, ne dam PM-uri si luam persoana la misto, ca asa e COOL...


Tu si ceilalti "colegi" TREBUIE sa intelegeti un lucru:

Am pus o placa la vinzare la un pret cu 350 lei MAI MIC decit pretul de pe factura.

Total corect si conform regulamentului ariei de publicitate.

Deci nu am facut specula cum au facut altii, cind au sarit in aer preturile la placile video, ba chiar si magazinele online unde am vazut GTX1070 la peste 3300-3500 lei iar un 1080Ti ajunsese si la 7000 lei.

Am pus la vinzare o versiune DE TOP, deloc cum ai scris tu aici:

"3. In cazul in care vinzi ceva la pret mai mare decat produsul respectiv nou iar cand ti se atrage atentia incepi cu prostii ca al tau e mai bun cand vorbim de acelasi produs".

Ba ce vindeam eu este chiar cea mai puternica versiune de 1070 care s-a fabricat, peste orice Asus Strix, Evga-uri, XfX-uri si alti producatori de top.

Nu credeti, ne intilnim unde vreti la o bere si dam ce benchmarkuri vreti, in care comparam placa mea GTX1070 GS GLH cu orice GTX1070 vreti voi, STOCK SETTINGS by manufacturer site link, nu biosuri modate de voi.

Placa mea NU este o "acelasi produs" cum zici tu, cu ce ati postat voi adica asta:

https://www.emag.ro/placa-video-kfa-.../pd/DZMW0NBBM/

Hai sa fim seriosi, comparam jucaria aia cu GLH?

https://www.pcgarage.ro/placi-video/...-ddr5-256-bit/

Sinteti patetitci, pe bune.


Voi ce plm ati facut?

Ati inceput sa-mi sabotati topicul prin a insirui pe el link-uri de la cele mai slabe implementari de 1070, EVIDENT cea mai ieftina versiune, versiune cu minim 160MHz mai putin la GPU si 500MHz la GDDR5, adica lowest of the lowest versions of GTX1070, dorind sa ma fortati sa va vind o placa de TOP la un pret de nimic...

Discut de frecvente oficiale ale placilor video nu ce pot in OC.

V-am pus furmark cu placa cu inca 100+ MHz la GPU si inca 1000MHz+ la GDDR5, unde placa testata la ambient de max 25 grade celsius, era foarte rece cu fan sub 45% pe auto in FURMARK.

Deci o placa OC-abila in draci si foarte rece+silentioasa.

O adevarata GLH (Going Like Hell), care ii cam sufla in spate de aproape unui GTX1080.


https://www.overclock3d.net/reviews/...oenix_review/1

https://www.nikktech.com/main/articl...cs-card-review

Am fost foarte CIVILIZAT, v-am raspuns frumos, punindu-va link-uri cu produsul meu comparat cu ce ati pus voi cit si cu alti producatori ale caror preturi de magazin era mai MARE, chiar si decit pretul meu de pe factura (2599 lei).

Pai ne dam "entuziasti" de LAB five o one dar facem comparatii intre GLH si o versiune simpla de 1070, numai ca sa ii footem topicul lui Leco, pentru ca noi, circotasii doar atit stim sa facem, sau poate, poate, eu sint fraier, bun botu' si o puneti de un chilipir sa cumparati o placa de top la 2 lei?

Nu prietenas, nu va voi vinde niciodata placa aia la 2 lei ca asa vreti voi!

Am zis clar, cind vad pret de magazin mai mic decit o vind eu (la versiunea de top cu 1671MHz GPU si 8500 GDDR5 stoc), discutam.

Ati inceput apoi cu mizerii gen placa lui Salam, placa care a minat, ca se gasesc 1080 la pret apropiat de ce vind eu.

Am fost din nou civilizat si v-am spus simplu, "cumparati ce placa vreti la ce pret vreti, de unde vreti si lasati-mi topicul in pace".

Nu va obliga nimeni sa cumparati placa mea cum nici pe mine nu ma obliga nimeni sa v-o vind la 2 lei.

A venit atunci nus' care dintre voi (cred ca a rascolit google pina la radacini) cu un link de magazin cu pret asemanator dar mai mare decit cei 2250 lei pe care ii cerusem pe a mea.

Si acum am fost DOMN si v-am scazut pretul la 1900 lei de la 2250 lei initial.


A sarit Steve-o ca vrea placa mea sa-mi dea 300 lei si o 1060 cu 6GB.

Adica el isi evalua placa lui la pret de magazin (1600 lei media) dar la a mea scazuse 700 lei, ca deh, avea vre-o scula de placa si eu vreun stift.

Pe bune, Steve-o?

Hai sa fim seriosi, caterinca asta ieftina, poate tine intre "voi" , cu mine nu merge.

Am decis apoi ca NU mai vind placa.

Scurt pe doi.

A urmat la vinzare 1080Ti-ul de la Aorus, evident ca si acolo v-ati bagat nasul aiurea, ca e placa care da artefacte, etc.

Pai ce plm vreti voi de la mine?

Puneti mina si munciti, stringeti bani si cumparati-va placi de top la pret de magazin.

Eu am cumparat placile pe care le vind, nu le-am furat sau cistigat la concursuri.

Mai concentrat:

Eu de ce nu stau sa ma bag pe topicurile voastre de vinzari sa vi le fac muci?

Pt ca respect un regulament, pe care voi 4-5-6 insi va pishati cu bolta vedeti punctul 3 de la regulamentul sectiunii publicitate:

3. Thread crapping-ul pe publicitate este sanctionat cu 1 prim avertisment, la a doua abatere ban.

http://forum.lab501.ro/showthread.php?t=2154

Si tot voi sinteti aia cu gura mare si cei mai cinstiti de pe forum, cum ca eu va pacalesc...

Nemaiavind argumente, te legi ca nu scriu nimic folositor?

Am scris cite ceva, am ajutat destui colegi ce mi-au cerut sfaturi/pareri/ajutor dar pe PM.

De ce mi-au scris pe PM?

Am intrebat si eu de ce nu deschid un topic si au zis 50% ca sint satui de "parerile bagatorilor de seama de pe forum"...

Daca mai am PM-ul, cu acordul lui/lor vi-l quotez.

Sa postez ce?!?

Sa apara imediat unii d'alde Steve-o sau DeDeRa, cum ca le stiu ei pe toate?

Sa foota topicul cum au facut si atunci cind am deschis topicul cu gaming cu 3DVision?

Ca e depasit, ca se vede prost, ca te dor ochii, ca aia ca ailalta?

Am cel putin 2 prieteni de forum, care dupa ce au fost la mine si s-au jucat Tomb Raider in 3D, si-au facut rost de "3D gaming Gear", si sint foarte bucurosi.

Cum naiba la unii e ok, dar ca cei citiva circotasi de pe forum, e "porcarie"?

Nu frate, 80% din activitatea me pe forum se axeaza in a citi topicuri interesante si testele facute de Tudor, Matei, Ramiro si inca citiva colegi, OAMENI care au TOT RESPECTUL MEU, pentru articolele postate, restul pe ici pe colo si la publicitate.

A, ma credeati probabil vreun "agarici, fraier" (nicio legatura cu colegul agarici cu pedale), venit poate cu pluta pe Ciurel, usor de pacalit sau baiatul lui mami "de bani gata",nu!?!

Oups, tzeapa!

Cine ma cunoaste, ma stie ce fel de om sint, ma stie dupa Crazy-Pc, unde cind postam benchmark-uri alaturi de M1cutzu, xWoodoo (doctoru'), Matose si alti colegi de calitate pe care nu stau sa-i enumar, multi putzari aparuti ca ciupercile dupa ploaie pe forumuri, inca poate dadeati bac-ul la liceu in cel mai bun caz, sau faceati desen pe A3 cu acuarele...

Sint curios citi dintre voi, astia smecherasi (cei 4-5-6 de pe aici) ati postat vreo modare de placa de baza la CPU VRM sau o placa video modata la VRM GPU, ori vreun cooler Ninja modat cu element Peltier.

Sau care dintre voi ati stat macar la o bere sau macar ati dat mina cu unul dintre cei enumerati mai sus?

Copichiilor, vedeti-va de treburile voastre, faptul ca activitatea mea aici este redusa, nu inseamna ca sint si fraier, pap multi ca voi pe piine, cel putin hardware sau hardware mod.

Insa acum la 46 ani, prioritatile mele sint altele.

Si in niciun caz sa-mi phoot creierii cu niste "unii ca voi".

Rugamintea mea este sa imi lasati topicurile in pace si sa va vedeti de treburile voastre.

Multumesc de intelegere.

Se pare ca si altii imi dau dreptate:

Quote:
Originally Posted by augustus View Post
Nu inteleg de ce va bagati peste om. Are dreptul sa ceara oricat pe placa respectiva si nici nu va obliga sa o cumparati. Deci faceti offtopic degeaba.

Quote:
Originally Posted by ZorracK View Post
Daca si Leco a ajuns sa fie luat in bascalie ce sa mai spun...
Quote:
Originally Posted by ingerulol View Post
Mda ... chiar e super nasol si nu stiu cum au ajuns toti tilicarii pe aici pe forum .
Cine nu stie diferenta intre o varianta stock PCB/VRM/racire turbina/aero&Shit si un GLH - sunt de acord cu tine ca nu prea ar avea cuvant de spus, cel putin nu pe threadul cuiva!
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 16-10-2019 at 01:54.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 17:21   #1399
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,844
Mentioned: 1491 Post(s)

PC-ul meu



Default

Mda, n-ai inteles nimic...
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2017, 17:56   #1400
gg0
Senior Member
 
gg0's Avatar
 
Join Date: Aug 2017
Location: Bucuresti
Posts: 1,098
Mentioned: 37 Post(s)


Default

Daca e vorba de cine si ce a facut, pot sa va asigur ca in ceea ce inseamna electrica / amplificare / audio diy, Leco e recunoscut la nivel mondial. Si nu de ieri de azi, de vreo 10 ani am auzit eu de el.

Nu va cunosc pesonal pe nici unul, sunt sigur ca nu aveti 16 ani si tot nu inteleg de ce va place drama si va comportati ca niste copii. Aici nu e mygarage, si nici computergames, unii au ales singurul forum pe care-l urmaresc sa fie lab501 fix pentru motivele astea.
gg0 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sistem mining! pareri/idei/sfaturi brhams Cutia de sub birou 187 24-05-2016 19:51
Surpriza! Cash Shop-ul pentru Street Fighter V, amânat LAB501 Nivelul2 0 25-03-2016 19:20
To BITCOIN sau not to Bitcoin? HappyGuy Placi video 4 12-03-2014 12:32
Recomandare pc pentru bitcoin mining piticu Cutia de sub birou 9 04-02-2014 18:48
T420 - what value-cash? jonyyybe Notebooks & netbooks 7 08-05-2013 19:36

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,133
Total Online: 3763

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by Kspic
- by suzuki
- by matose

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 23:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.