lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Hardware > Cutia de sub birou
Connect with Facebook

Cutia de sub birou Aici se discuta despre configuratii prezente sau viitoare


 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 23-03-2016, 23:11   #1
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,794
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default KODI / XBMC / Media Player

URMARITI ULTIMA POSTARE DIN ACEST THREAD.
ACESTA (PRIMUL) NU MAI E DE ACTUALITATE



Salutari,

In lipsa de informatii si cu scop de a creea ceva tutoriale pentru cei noi pe partea cu KODI am deschis acest thread, mai exact voi incerca sa updatez primele posturi cu ultimele informatii despre adoruni KODI. Momentan folosesc 2 Raspberry-uri, un Pi 2 si un Pi 3, este o solutie extrem de ieftina, buna si portabila pentru media player pe TV sau orice monitor digital.


Recomand cu caldura urmatoarele plugin-uri:
Specto - un addon cu multe filme si seriale la care se poate adauga si subtitrare pentru doritori + calitate destul de buna.
Exista plugin pentru 990.ro si e fain pentru ca scapi de reclamele groaznice de pe browser + pentru cei ce doresc subtitrari + calitate bunicica, e singurul plugin romanesc care merge bine, restul sunt partial functionale.
Exodus / Phoenix / Salts - tot platforme de filme/seriale online, dar mai slabute.
Ca skin, AEON NOX - pentru ca se poate customiza extraordinar de bine cu multe scurtaturi.
Pluginul Super Favorite - impeuna cu skin-ul de mai sus poti face directoare custom care se pot adauga in submeniuri ca scurtaturi.
Opensubtitles.org - pentru a descarca subtitrari automate sau manuale pentru aproape orice film gasit.

Ceea ce nu stiu exact ce si cum este pe partea de streaming si IPTV, nu prea reusesc sa-mi dau seama de ce nu merge cum trebuie, pe pi2 folosesc kodi 16.x si osmc iar pe pi3 openelec cu kodi 15.x , fiecare are neajunsul lui pe partea de streaming sopcast, insa nu ma descurc cu plugin-ul pvr iptv simple , fiindca nu gasesc o lista clara facuta cu adresele de stream care sunt disponibile ceea ce ma obliga sa ma apuc sa fac research si sa fac propria lista cu canale gasite, cum sunt cele de pe http://streams.magazinmixt.ro/wiki

Nu am terminat tot de spus fiindca imi pica ochii in gura de somn, revin cand mai am timp.

PS: mai sunt si alte pluginuri misto de meteo, de muzica (youtube, soundcloud etc)

Last edited by agarici cu pedale; 17-07-2017 at 02:29.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
 

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Media Player DotSmart kpy_here Foto/Video 15 18-02-2015 09:19
Recomandare Media Player Full HD sammurai Periferice 24 31-12-2011 19:21

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,150
Total Online: 5060

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 14:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.