lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Magazine IT&C
Connect with Facebook

Magazine IT&C Discutii despre locurile de unde va cumparati componente: recomandari, observatii si neplaceri intalnite.

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 31-03-2015, 10:41   #381
ingerulol
Senior Member

Mentioned: 79 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ingerulol Send a message via Skype™ to ingerulol

Quote:
Originally Posted by Monstru View Post
Nu se pune problema de asa ceva. Ideea este ca evoMAG sunt o firma serioasa si incearca sa rezolve probleme clientilor. Poate in cazul asta este vorba despre un agent mai putin sarguincios, caz in care putem atrage atentia cui trebuie...
Poate aveti voi o alta relatie ... mai speciala , insa cu "oamenii de rand" felul cum trateaza evomag-ul situatiile sunt de toata jena - zici ca ma platesc ei sa le iau produsele - nu invers !

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
M-a sunat cineva de la Evomag care nici nu mi-a citit emailul si m-a enervat pentru ca m-a pus sa ii explic inca o data problema (a patra oara deja), printre altele m-a intrebat daca sunt sigur ca sunt de 1,65 v (dupa ce le-am trimis poza deja) si in momentul acela am zis ca nu mai are sens. Am inchis discutia, o sa le trimit memoriile inapoi pe cheltuiala mea, o sa imi recuperez banii dupa care voi face reclamatie la OPC pentru a-mi recupera taxa de livrare. Oricum, incerc sa iau de altundeva componente, cel mai serios cu mine a fost magazinul local - de departe.
Dupa 3 comenzi gresite in stilul asta , si livrari intarziate , m-am lecuit !
ingerulol is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2015, 11:33   #382
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Mentioned: 745 Post(s)

Send a message via Yahoo to Monstru

Cred ca scrie pe site despre relatia pe care o avem noi...
Old 31-03-2015, 11:54   #383
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 773 Post(s)

PC-ul meu

Nu discutați cu cine trebuie, altfel nu îmi explic cum aveți atâtea probleme.
Ce știu eu, este că fiecare cont (cu toate firmele de pe el și persoanele fizice) are alocat pe cineva de la evomag care se ocupă de acel cont.
În cazul meu este vorba de Simona și întotdeauna am avut experiențe ok, au mai fost probleme dar am trecut cu vederea că sunt chestii inerente, nu au cum să meargă toate perfect, suntem oameni.

Per ansamblu, cum am zis, experiența mea cu evomag este una ok, dar probabil este și din cauza persoanei care se ocupă de noi.
Old 31-03-2015, 12:06   #384
alinescoo
Senior Member

alinescoo's Avatar

Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu

Si cu mine s-au comportat exemplar cei de la evomag. Tin minte ca acum un an si ceva, cand am trimis un tv inapoi cu pixel mort, mi-au testat vreo 3 bucati pana au gasit unul bun.

Eu cand am ceva nelamuriri, dau email direct la directorul service si imi raspund inapoi in timp rezonabil. Au fost cazuri cand am intrebat despre cine ofera garantia pentru un anumit telefon (quick/service oficial) si au fost amabili si mi-au raspuns.
Old 01-04-2015, 08:47   #385
Chipicao
Ancient friend

Chipicao's Avatar

Mentioned: 32 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Chipicao

Mie mi l-au alocat pe Cristi si n-am avut niciodata probleme.
Au fost cazuri cand cautam produse care nu se aflau in oferta lor si mi le adauga imediat. Sau situatii cand anumite produse apareau cu o garantie mai mica decat ar trebui - trimiteam un mesaj pe YM si se rezolva.

Chiar martea trecuta am comandat o placa de retea intel 7260. Ma suna sa-mi spuna ca furnizorul nu o mai are, si-l rog sa intrebe de un model similar. Primesc telefon cateva ore mai tarziu ca s-ar putea sa intre in stoc vineri si ma va anunta. Joi am avut confirmarea si vineri am ridicat placa.
Old 01-04-2015, 10:25   #386
Patrascu Mihai
VIP

Mentioned: 6 Post(s)

Thumbs up Multumim pentru feedback!

Salut mbc,

Iti multumim pentru feedback si te incurajam mereu sa ne contactezi indiferent de problema.
Am aflat de problema, am verificat ce s-a intamplat si am corectat informatia eronata transmisa de colega noastra.
Te rog sa accepti scuzele mele in numele companiei pentru aceasta situatie.

Ne vom implica mereu astfel incat orice neplacere sa fie rezolvata.

Multumesc si nu ezita sa ne contactezi!

Mihai Patrascu
[email protected]
Patrascu Mihai is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2015, 10:31   #387
scutyjunior
Senior Member

Mentioned: 34 Post(s)

Nici nu se putea altfel ... Orice am cumparat de la evomag si ce am stornat s-a rezolvat intr-un interval foarte mic (desi termenul de virament era cel legal de 14 zile - in mai putin de o sapt aveam banii in cont la storn), iar colaborarea a fost foarte placuta. E posibil sa mai existe glitch-uri, dar un magazin care se respecta tine cont de parerea (nemultumirea) clientilor.
scutyjunior is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2015, 10:37   #388
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 721 Post(s)

PC-ul meu

Deci si-au pastrat conduita initiala.
Bravos dom'le.
Old 01-04-2015, 20:40   #389
ciprianul
Member

Mentioned: 0 Post(s)

Evomag? sunt fooooaarte tari frate! In primul rand au program pan' la 19:00 iar pentru cei care au un program foarte strans (a se citi de corporatie) conteaza foarte mult, sunt localizati mai central decat competitorii.
ciprianul is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2015, 20:52   #390
ciprianul
Member

Mentioned: 0 Post(s)

si ca sa zic si una de rau, se mai intampla sa astepti cam mult la client service.
ciprianul is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2015, 08:07   #391
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 721 Post(s)

PC-ul meu

Si eu am asteptat cand mi-au schimbat hdd-ul cu ssd la un laptop (ambele luate de la ei).
Dar mi-a spus omul din start ca, daca vin persoane cu probleme in garantie, au prioritate.
Si s-a nimerit sa vina o groaza.
Asta este. Nimeni nu avea sa stie ca o sa se sparga teava cu probleme tocmai atunci.
M-am dus sa ma plimb si sa mananc si m-a sunat omul cand totul a fost gata.
Old 02-04-2015, 13:07   #392
mbc
VIP

mbc's Avatar

Mentioned: 1435 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Patrascu Mihai View Post
Salut mbc,

Iti multumim pentru feedback si te incurajam mereu sa ne contactezi indiferent de problema.
Am aflat de problema, am verificat ce s-a intamplat si am corectat informatia eronata transmisa de colega noastra.
Te rog sa accepti scuzele mele in numele companiei pentru aceasta situatie.

Ne vom implica mereu astfel incat orice neplacere sa fie rezolvata.

Multumesc si nu ezita sa ne contactezi!

Mihai Patrascu
[email protected]
Era de dorit sa se rezolve problema fara interventia lui Tudor. Acum merge si asa...
Old 03-04-2015, 21:00   #393
ionutzu71
Senior Member

ionutzu71's Avatar

Mentioned: 21 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to ionutzu71

Din toate experientele mele cu Evomag, doar de una pot spune ca a fost oarecum nereusita, aveam un card de cumparaturi mai altfel si nu reuseam sa ne intelegem despre ce si cum. Pe urma totul a mers perfect si am avut comenzi prelucrate si de Simona si de Cristi si de Ana-Maria. Sper ca lucrurile sa ramana asa in continuare.
ionutzu71 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2015, 21:19   #394
Monstru
Administrator

Monstru's Avatar

Mentioned: 745 Post(s)

Send a message via Yahoo to Monstru

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Era de dorit sa se rezolve problema fara interventia lui Tudor. Acum merge si asa...
Nu e chiar asa. Managerul nu se poate ocupa de fiecare comanda in parte, prin urmare depinzi de agenti de vanzari. In cazul acesta agentul a respectat ceea ce scria pe site. Doar ca din pacate specs-urile Kingston au fost trecute gresit (as in kitul e certificat 1.5v...pentru frecventa X dar 1.65 pentru frecventa y).

Daca omul nu stie exact cu ce se mananca treaba asta, apar probleme de genul asta. Asta nu inseamna ca nu se rezolva si fara "interventia" mea, doar ca iti lua putin mai mult sa ajunga situatia ta la ochii unui superior. Moment in care mai mult ca sigur rezolvarea era aceeasi. Eu doar am grabit putin procedeul in baza relatiei de colaborare pe care o avem cu evoMAG, nimic mai mult.
Old 16-04-2015, 15:02   #395
fubu
Senior Member

fubu's Avatar

Mentioned: 64 Post(s)

PC-ul meu

Eu am avut o experienta ireprosabila cu Evomag! Atat in achizitii, garantii, returnari cat si noroc la capitolul procesoare! Si am facut ceva comenzi la dansii... de la stickuri, telefoane, laptouri, imprimante pana la componentele din semnatura, mai putin cele mai rare.

Last edited by fubu; 16-04-2015 at 15:17.
fubu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2015, 15:49   #396
agarici cu pedale
Ancient friend

agarici cu pedale's Avatar

Mentioned: 167 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Si eu am asteptat cand mi-au schimbat hdd-ul cu ssd la un laptop (ambele luate de la ei).
Dar mi-a spus omul din start ca, daca vin persoane cu probleme in garantie, au prioritate.
Si s-a nimerit sa vina o groaza.
Asta este. Nimeni nu avea sa stie ca o sa se sparga teava cu probleme tocmai atunci.
M-am dus sa ma plimb si sa mananc si m-a sunat omul cand totul a fost gata.
Lucram cu ei (la munca ma refer) de multi ani si personal cu cont simplu de 3 ani si nu au fost probleme, chestii minore pe la service da dar chiar nimic nasol , de ex mi-au primit in garantie un deathader intr-o zi cand era inchis dar domnita de acolo (imi scapa numele) a fost draguta si mi-a primit mouseul chiar daca stramba din nas... mouse-ul nu avea probleme nasoale, ireparabile si mi-a fost inlocuit imediat, toate bune pana aici in schimb problema a intervenit in alta parte... domnita nu a actualizat statusul produsului si asa am stat fara el mai mult decat cele 15 zile afland la final ca a fost inlocuit la scurt timp de la primire in service. greseli / scapari se mai fac dar na... foarte multumit overall.

Last edited by agarici cu pedale; 16-04-2015 at 15:53.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2015, 22:33   #397
Danos
Senior Member

Mentioned: 75 Post(s)

PC-ul meu

Salut !
Stiti cumva cei care sunteti din provincie si care ati comandat de la Evomag intr-o zi de Vineri, ati primit comanda Sambata sau deabia Luni ?
La anumite magazine cand comandam Vineri si aveau produsul pe stoc , il primeam a doua zi, Sambata.
Eu am facut o comanda la un monitor care pe site scrie ca e in stoc magazin suficient chiar din aceasta seara(Joi), dar va fi preluata deabia maine, as fi vrut sa-l primesc Sambata, dar nu stiu daca se va intampla acest lucru.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2015, 23:02   #398
DaniCJ
Ancient friend

DaniCJ's Avatar

Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Prin Cargus doar daca se specifica "livrare sambata". Nu stiu daca se fac livrari sambata in Braila , dar eventual poti sa il ridici de la sediul lor sambata (daca au program de lucru cu publicul sambata). Coletul ajunge acolo sambata dimineata.
Old 15-10-2015, 23:07   #399
Danos
Senior Member

Mentioned: 75 Post(s)

PC-ul meu

Daca ajunge Sambata dimineata la Braila e bine, se fac livrari Sambata si la Braila, am primit exact prin Cargus acum vreo luna de zile in urma un colet tot Sambata, dar am comandat atunci de la Emag.
O sa sun maine dimineata la Evomag sa le spun sa scrie pe colet livrare Sambata, oricum ma pot deplasa la depozitul celor de la Cargus, este aproape de mine, doar sa ajunga Sambata aici.
Danos is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2015, 23:10   #400
DaniCJ
Ancient friend

DaniCJ's Avatar

Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

EMAG spre deosebire de EVOmag specifica pe TOATE coletele livrare sambata. Ca nu se livreaza toate sambata ... e alta poveste

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules