lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Sectiuni anexe > Zona libera
Connect with Facebook

Zona libera Aici poti aborda orice subiect, in limitele decentei

Reply

Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 15-06-2021, 07:56   #64381
Arise
VIP

Arise's Avatar

Mentioned: 756 Post(s)

PC-ul meu

Nu e nici o diferență între ăia și ăștia...

https://www.tiktok.com/@semylian/vid...17689381768454

Problema este că nu există pregătire, poliția de orice fel din România nu știe să se descurce în situații tensionate, nu știe să anticipeze, să prevină sau să facă managementul unei astfel de situații.
Ei pur și simplu sunt luați prin surprindere la fel cum îi ia ninsoarea pe primari.
Ceea ce este normal, pentru un om normal. Pentru un polițist nu este normal, el trebuie să aibă pregătire și antrenament pentru a gestiona o astfel de situație.
Old 15-06-2021, 08:22   #64382
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

Mentioned: 351 Post(s)

PC-ul meu

Poliția nu mai are autoritate, nu mai este respectată în România.
Trebuie să completeze un dosar întreg pentru uz de armă.
Nu se vrea să fie cu puteri mai mari... asta e Ro.

Vezi alte state europene, dacă faci așa ceva ai închisoare plus amenzi penale usturătoare.

Am văzut zilele trecute, duminică, un reportaj cu polițiști din Australia. Pentru depășirea vitezei cu 30 km era vreo 900$ amenda, iar dacă comentai ceva erai săltat cu acuzația de ultraj, dar polițiștii aveau camere cu microfon pe ei.
Bugsy004 is online now   Reply With Quote
Old 15-06-2021, 09:08   #64383
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Problema nu este la populație, este la poliție. Că nu au autoritate este o problemă din ograda lor.

Când ai toată poliția rutieră din municipiu de județ anchetă pentru șpagă în cazul permiselor/dosarelor, când poliția așteaptă ora 7 dimineața să intre în curte la Dincă din Caracal, când șefii poliției române se întâlnesc noaptea în cimitir cu interlopii, când poliția se transformă în servicii de informații și o urmărește toată ziua pe o franțuzoiacă cu aspirații de primar, când o secție întreagă de poliție bate doi cetățeni, apoi se pișă pe cetățeni (la propriu, adică scoate puța din pantaloni și face șușu pe om), când poliția înseamnă doar unii care stau pe drum cu radarul să dea amenzi și își iau reports la greu pe waze, atunci... cam asta este.

Mă doare în paișpe de ce acte și proces verbal și declarații trebuie să completeze, dacă polițista aia scotea pistolul și eventual trăgea un foc de avertisment, apoi se apuca de scris, eu ca cetățean eram perfect mulțumit. Pentru mine e mai important ca acel conflict să fie rezolvat cât mai repede, nu mă interesează pe mine ce are domnișoara pe plan birocratic de completat dacă scoate pistolul.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
Old 15-06-2021, 10:14   #64384
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by Arise View Post
....

Mă doare în paișpe de ce acte și proces verbal și declarații trebuie să completeze, dacă polițista aia scotea pistolul și eventual trăgea un foc de avertisment, apoi se apuca de scris, eu ca cetățean eram perfect mulțumit. Pentru mine e mai important ca acel conflict să fie rezolvat cât mai repede, nu mă interesează pe mine ce are domnișoara pe plan birocratic de completat dacă scoate pistolul.

O făceau muci la TV... c-așa-i românu'!
Old 15-06-2021, 10:32   #64385
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

Mentioned: 169 Post(s)

PC-ul meu

N-am inteles, ce treaba are tv-ul aici?! Sa inteleg ca tv-ul este noua metoda de verificare a aptitudinilor unui politist?
Te-ai facut politist doar pentru salariu baban si viata usoara? Apoi pensie speciala?
Pai si cine sa-ti faca treaba?
Politia e de forma fiindca nu vrea sa se implice. Isi apara drepturile lor, niciodata nu se implica in apararea cetateanului.
Voi credeti ca in Caracal s-a schimbat ceva? LA politisti, adica...
Ca cetatenii si-au luat masuri suplimentare, cum ar fi sa iei taxiul dupa ora 22.00, chiar daca esti la 10 minute de casa. Sau insotirea permenenta a copiilor la/de la scoala.
kobro is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2021, 12:13   #64386
HymuraX
VIP

HymuraX's Avatar

Mentioned: 45 Post(s)

Quote:
Originally Posted by kobro View Post
N-am inteles, ce treaba are tv-ul aici?! Sa inteleg ca tv-ul este noua metoda de verificare a aptitudinilor unui politist?
Te-ai facut politist doar pentru salariu baban si viata usoara? Apoi pensie speciala?
Pai si cine sa-ti faca treaba?
Politia e de forma fiindca nu vrea sa se implice. Isi apara drepturile lor, niciodata nu se implica in apararea cetateanului.
Voi credeti ca in Caracal s-a schimbat ceva? LA politisti, adica...
Ca cetatenii si-au luat masuri suplimentare, cum ar fi sa iei taxiul dupa ora 22.00, chiar daca esti la 10 minute de casa. Sau insotirea permenenta a copiilor la/de la scoala.
Nu te supara, de fapt, poti sa te superi, putin , dar de unde provin politistii? De pe Marte? Venus? Nope, din Rromanica fix din sanul societatii. Deci atitudinea miserupista provine dintre noi. Da, dintre noi. Tot ce inseamna autoritate, stat, este oglinda societatii in cadrul careia traim. De la politician la politist, pana la portar. Ne place sa aruncam vina pe X sau Y, dar sa vedem de fapt care e problema... Ca si cu medicii pe care ii huliti ca cer spaga. Am prieteni doctori, tineri, care au o atitudine demna de laudat, profesionisti si sunt asaltati cu tot felul de spagi din partea pacientilor si degeaba le explica ca nu e nevoie, ca ei nu sunt asa, nu au cu cine sa se inteleaga. Colegii lor mai vechi, ii cam stigmatizeaza, ca strica jocul. Si nici nu schimba nimic in sistem, atata timp cat jucatorii, din ambele echipe, joaca dupa aceleasi reguli. Si la fel este peste tot. Degeaba ai cativa care incearca.
Acum revenind la subiect, chiar crezi ca are tupeu o agenta, care probabil nu a tras mai mult de 5 ori de cand e in sistem, sa puna mana pe pistol? Plus are exemplele colegilor anchetati si taraiti de si pe la procurori pentru chestii mult mai putin grave, decat uzul de arma. Plus ca toti gibonii, s-au obisnuit ca militia nu trage, chiar daca executa foc in plan vertical. Nimeni nu isi asuma. Si toti sunt pentru legi mai aspre si pentru aplicarea lor, pana e vorba sa se aplice pe ei. Cand vine momentul, toti incep sa tipe abuz. Vreti ordine si siguranta, promovati adoptarea unei legi care sporeste nivelul de violenta in actiunea politiei si amenzi usturatoare. Plus, actul de aplicare sa fie mentinut si de instanta la contestatia sanctiunii. Acum, in proportie de 70% din cazuri, judecatorii anuleaza, micsoreaza cunatumul sau schimba in avertisment sanctiunile. Dupa toate aceste schimbari, garantat, dupa ce isi iau unii suturi in cur de isi scot chilotii cu patentul si dupa ce cativa cefosi sunt gauriti, sa vezi cum s-ar aseza lucrurile. Ca cetatean de buna credinta, nu ar trebui sa te deranjeze o putere sporita a politiei sau legi mai aspre. Mai ales ca acum e usor de probat un abuz, nu mai e ca inaninte sa te bata militianul si sa nu ai ca dovada decat vanataile sau oasele rupte. Deci, cine de aici, ar fi de acord ca in momentul in care incepi sa comentezi, ca de ce m-ai oprit, da pe mine m-ai gasit, ordinul de serviciul, chipia pe cap de ce lipseste, sa isi ia una mare bucata in dinti si direct in arest 24-48 ore pentru obstructionarea aplicarii legii plus o amenda sa iti bage cardul in doliu? Fiti sinceri. Pana nu schimbam ceva in mentalitatea noastra, pana nu intelege societatea ca are si obligatii, nu numai drepturi, pana nu se maresc si pedepsele pentru coruptie in randul politistilor, cu pierderea dreptului la pensia de serviciu, pana nu intelege cetateanul cum e cu acea convietuire intr-o societate, unde trebuie sa se plieze pe anumite reguli, unde drepturile sale inceteaza in momentul in care incalca drepturile altor cetateni, pana atunci, fix asa o sa fie, ca si pana acum. Tot aparatul statal, este oglinda societatii si, cu totii suntem de vina. Sa vorbeasca ala, de nu a dat spaga niciodata, de nu a folosit un mic trafic de influenta, care nu a apelat la un prieten care are un prieten, de nu a lasat o mica atentie la doctor, de nu a folosit niciodata detector de radar, si lista poate continua.
Old 15-06-2021, 12:28   #64387
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

PC-ul meu

N-am nici-un motiv sa ma supar. Sunt de acord cu tine.
E un cerc vicios din care o parte nu doreste sa iasa. Ba chiar isi doresc cu ardoare sa intre. Oare, de ce?
Ce nu-mi place sa constat e ca generalizezi rapid pe toate nivelurile, ceea ce dilueaza din responsabilitatea individuala.
Old 15-06-2021, 20:36   #64388
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

Mentioned: 684 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Originally Posted by HymuraX View Post
Nu te supara, de fapt, poti sa te superi, putin , dar de unde provin politistii? De pe Marte? Venus? Nope, din Rromanica fix din sanul societatii. Deci atitudinea miserupista provine dintre noi. Da, dintre noi. Tot ce inseamna autoritate, stat, este oglinda societatii in cadrul careia traim. De la politician la politist, pana la portar. Ne place sa aruncam vina pe X sau Y, dar sa vedem de fapt care e problema... Ca si cu medicii pe care ii huliti ca cer spaga. Am prieteni doctori, tineri, care au o atitudine demna de laudat, profesionisti si sunt asaltati cu tot felul de spagi din partea pacientilor si degeaba le explica ca nu e nevoie, ca ei nu sunt asa, nu au cu cine sa se inteleaga. Colegii lor mai vechi, ii cam stigmatizeaza, ca strica jocul. Si nici nu schimba nimic in sistem, atata timp cat jucatorii, din ambele echipe, joaca dupa aceleasi reguli. Si la fel este peste tot. Degeaba ai cativa care incearca.
Acum revenind la subiect, chiar crezi ca are tupeu o agenta, care probabil nu a tras mai mult de 5 ori de cand e in sistem, sa puna mana pe pistol? Plus are exemplele colegilor anchetati si taraiti de si pe la procurori pentru chestii mult mai putin grave, decat uzul de arma. Plus ca toti gibonii, s-au obisnuit ca militia nu trage, chiar daca executa foc in plan vertical. Nimeni nu isi asuma. Si toti sunt pentru legi mai aspre si pentru aplicarea lor, pana e vorba sa se aplice pe ei. Cand vine momentul, toti incep sa tipe abuz. Vreti ordine si siguranta, promovati adoptarea unei legi care sporeste nivelul de violenta in actiunea politiei si amenzi usturatoare. Plus, actul de aplicare sa fie mentinut si de instanta la contestatia sanctiunii. Acum, in proportie de 70% din cazuri, judecatorii anuleaza, micsoreaza cunatumul sau schimba in avertisment sanctiunile. Dupa toate aceste schimbari, garantat, dupa ce isi iau unii suturi in cur de isi scot chilotii cu patentul si dupa ce cativa cefosi sunt gauriti, sa vezi cum s-ar aseza lucrurile. Ca cetatean de buna credinta, nu ar trebui sa te deranjeze o putere sporita a politiei sau legi mai aspre. Mai ales ca acum e usor de probat un abuz, nu mai e ca inaninte sa te bata militianul si sa nu ai ca dovada decat vanataile sau oasele rupte. Deci, cine de aici, ar fi de acord ca in momentul in care incepi sa comentezi, ca de ce m-ai oprit, da pe mine m-ai gasit, ordinul de serviciul, chipia pe cap de ce lipseste, sa isi ia una mare bucata in dinti si direct in arest 24-48 ore pentru obstructionarea aplicarii legii plus o amenda sa iti bage cardul in doliu? Fiti sinceri. Pana nu schimbam ceva in mentalitatea noastra, pana nu intelege societatea ca are si obligatii, nu numai drepturi, pana nu se maresc si pedepsele pentru coruptie in randul politistilor, cu pierderea dreptului la pensia de serviciu, pana nu intelege cetateanul cum e cu acea convietuire intr-o societate, unde trebuie sa se plieze pe anumite reguli, unde drepturile sale inceteaza in momentul in care incalca drepturile altor cetateni, pana atunci, fix asa o sa fie, ca si pana acum. Tot aparatul statal, este oglinda societatii si, cu totii suntem de vina. Sa vorbeasca ala, de nu a dat spaga niciodata, de nu a folosit un mic trafic de influenta, care nu a apelat la un prieten care are un prieten, de nu a lasat o mica atentie la doctor, de nu a folosit niciodata detector de radar, si lista poate continua.
Plm, m-ai pus sa citesc. Nu regret totusi.
As mai adauga doar ce a distrus iremediabil Romania:
1. "Merge si asa"
2. "A furat, dar a si facut"
Old 15-06-2021, 23:47   #64389
HymuraX
VIP

HymuraX's Avatar

Mentioned: 45 Post(s)

Quote:
Originally Posted by kobro View Post
N-am nici-un motiv sa ma supar. Sunt de acord cu tine.
E un cerc vicios din care o parte nu doreste sa iasa. Ba chiar isi doresc cu ardoare sa intre. Oare, de ce?
Ce nu-mi place sa constat e ca generalizezi rapid pe toate nivelurile, ceea ce dilueaza din responsabilitatea individuala.
Generalizarea asta, din pacate, nu este una pripita, la care am ajuns dupa 1-2 exemple, exemplele sunt multe, da multe rau. Nu exista saptamana sa nu observ un comportament de genul. Am vazut oameni care intra intr-un sistem cu toata dorinta lor de a schimba ceva, de a face lucrurile "ca la carte" sa vina cu un aport pozitiv, care au fost striviti de sistem. Dupa, toata energia pozitiva pe care o aveau la inceput, se transforma intr-o orientare negativa si o indiferenta crasa. Si eu am trecut prin 3 domenii de activitate, total diferite unu de altul si, am traiti aceeasi dezamagire de fiecare data. Tot ce poti face, e sa actionezi punctual, fara a deranja sistemul. Fie el de stat sau "la particular" sau corporatist. Responsabilitatea individuala, fie una impusa prin regulamente/legi sau prin moralitatea unui individ este transformata foarte rapid intr-o orientare. Din pacate.

Quote:
Pe tine, te-o durea in paispe, da pe ala de trage, nu prea il doare. Toata corvoada care urmeaza si sanctiunile din partea sefilor, il fac indiferent la o urmatoare speta, la care tu s-ar putea sa ai nevoie fix de omul respectiv. Si atunci o sa te cam doara, ca ala nu mai intervine sau, face ceva asa, de ochii lumii, cat sa nu fie tras la raspundere pentru neindeplinirea atributiilor. Tu ramai cu paguba/dauna/echimozele si ala se duce acasa linistit si multumit ca nu mai e nevoit sa treaca prin toata corvoada. Deci tot tu ca cetatean, pierzi. El s-a orientat. Si toata treaba asta e un cerc vicios. Imi aduc aminte de o speta, in care un politist, in Vama Veche, observa ca o cucoana, isi lasa toate 4 gemurile masinii deschise 4-5 cm si ceva bunuri pe bancheta si scaune. Se duce la ea, se prezinta ca la carte, pe un ton respectuos si, o informeaza pe cucoana ca ar fi mai ok sa nu isi lase geamurile deschise si bunuri nesupravegheate si ca ei sunt doar 6 oameni pe Vama si 2 Mai pe tura. Cucoana ii zice ceva de dulce si ca nu e treaba lui cu ce face ea cu masina ei si alte balarii de genul, de zici ca o injurase de mwa-sa. A stat omul si i-a pazit masina jumatate de ora si primeste interventie si pleaca. Dupa vreo 3-4 ore, cucoana urla la sediul politiei ca nu face nimeni nimic si, ca i s-au furat lucrurile din masina, ca unde era militia si chestii de genul. Acum, ala in loc sa stea pe strada, a trebuit sa ii ia plangerea aleia si, cum la noi hartiile te omoara, vreo 2-3 ore nu a fost pe strada, unde era nevoie de el deci... Crezi ca aluia, dupa cateva faze de genul, ii mai pasa lui sa faca preventie? Se orienteaza, se face ca nu vede.

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Plm, m-ai pus sa citesc. Nu regret totusi.
As mai adauga doar ce a distrus iremediabil Romania:
1. "Merge si asa"
2. "A furat, dar a si facut"
Astea le avem in ADN ca romani... Din pacate. Mai e una, unde poti sa pui sarma e pacat sa pui surub. Pe langa faptul ca, nu vei avea un surub, ci sarma, mai esti si taxat pentru surub si sarma. A furat el ceva, dar a si facut sa mearga...

Last edited by HymuraX; 15-06-2021 at 23:52.
HymuraX is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2021, 00:31   #64390
mike_1
Senior Member

Mentioned: 6 Post(s)

Quote:
Am vazut oameni care intra intr-un sistem cu toata dorinta lor de a schimba ceva, de a face lucrurile "ca la carte" sa vina cu un aport pozitiv, care au fost striviti de sistem.
fara suparare, am mai auzit povestea asta, cu omul bun si sistemul rau. Mi se pare o aroganta extrema sa crezi ca poti modifica comportamentul a mai multor persoane avand ca arme doar argumentul "sunt nou, am idei bune, ce noroc pe voi ca vi le spun".

Majoritatea sistemelor complexe au o rezistenta naturala la schimbari, mai ales cele bruste / de magnitudine mare.

Last edited by mike_1; 16-06-2021 at 00:36.
mike_1 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2021, 08:38   #64391
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Astea le avem in ADN ca romani... Din pacate. Mai e una, unde poti sa pui sarma e pacat sa pui surub. Pe langa faptul ca, nu vei avea un surub, ci sarma, mai esti si taxat pentru surub si sarma. A furat el ceva, dar a si facut sa mearga...
Asta cu sarma se incadreaza perfect la ambele:
- merge si cu sarma
- a furat/taxat surubul, dar a pus sarma
Old 16-06-2021, 09:07   #64392
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

PC-ul meu

Hymurax are dreptate.
Toți ne schimbăm comportamentul când ieșim din țară și imediat respectăm toate regulile. Dar când ne întoarcem... ne dăm reset!
Old 16-06-2021, 09:25   #64393
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Toata corvoada care urmeaza si sanctiunile din partea sefilor, il fac indiferent la o urmatoare speta, la care tu s-ar putea sa ai nevoie fix de omul respectiv.
Ei ca profesie trebuie să colaboreze, trebuie să își explice punctul de vedere și să impună schimbarea și adaptarea legilor.
Ei au inclusiv un sindicat care să lupte pentru drepturile lor, dar în condițiile în care lider de sindicat era Dumitru Coarnă, oh well...
Am fost și eu în niște branșe/profesii, uneori există cale de dialog excelentă la vârf, cu guvernul, cu politicienii, dar am observat că asta este strâns legat de calitatea liderilor.

Quote:
Si atunci o sa te cam doara, ca ala nu mai intervine sau, face ceva asa, de ochii lumii, cat sa nu fie tras la raspundere pentru neindeplinirea atributiilor.
Ce spui tu nu mi se pare ok, mie nu îmi plac analogiile, de multe ori sunt stupide, dar ce spui tu, la un doctor cum ar veni, decât să te opereze și să se umple de sânge mai bine te lasă să mori, sau un pompier decât să riște să se ardă mai bine așteaptă să se stingă singur focul, iar un salvamar decât să riște să îl tragă și pe el curentul mai bine te lasă să te duci la fund, că oricum te aduc valurile la mal.

Quote:
Tu ramai cu paguba/dauna/echimozele si ala se duce acasa linistit si multumit ca nu mai e nevoit sa treaca prin toata corvoada.
Toți vrem să ne ducem acasă liniștiți și mulțumiți, dar nu toți avem joburi la fel de relaxante, prin urmare mi se pare normal ca fiecare să își facă treaba.

Quote:
El s-a orientat.
Evident, la fel cum s-a orientat și ca să iasă la pensie la 40 de ani.
Old 16-06-2021, 10:33   #64394
Bugsy004
Ancient friend

Bugsy004's Avatar

PC-ul meu

Polițistului nu i se permite să fie cu alt job part time, decât profesor.
Asta nu înțelegeți voi... citiți legea 360 privind statutul polițistului, veți observa cât este îngrădit, apoi poate înțelegeți de ce au dreptul la pensie specială...

Nu se mai iese la 40 de ani la pensie, de fapt cea mai mică vârstă a fost 43 (asta înainte de 2003), acum se poate ieși la peste 50 de ani în funcție de vechimea în muncă.

Last edited by Bugsy004; 16-06-2021 at 10:36.
Old 16-06-2021, 10:41   #64395
labuser
Senior Member

labuser's Avatar

Mentioned: 30 Post(s)

PC-ul meu

Daca interveneau prea dur gen forta disproportionala stil 10 august iar nu era bine.
A iesit ce a iesit … dpmdvd activistul o cauta cu lumanarea fara spate, fara echipa de suport in caz de violente. Buzaul are si el problemele lui.
Offtopic caut zugrav disponibil sector 1 ofer recompensa
Old 16-06-2021, 11:37   #64396
kobro
Ancient friend

kobro's Avatar

PC-ul meu

"Polițistului nu i se permite să fie cu alt job part time, decât profesor."
Eu sunt primul care plange de mila ca moare domn militian de foame.
Mai ales cand am de facut o plangere si ajung la 17.00 in localitate. Deci ar trebui sa-mi iau concediu, ca oricum plangerea pot s-o fac pana-n 14.00, ca dup-aia nu am siguranta ca-l mai gasesc.

E scuza ultra-potrivita nu doar pentru militieni. Pai cu ce-si umple timpul liber dupa programul atat de stresant?
Bine, ar putea sa lanseze vreo carte de bucate, sa nu-i faca concurenta lui Godina...
Old 16-06-2021, 11:59   #64397
Arise
VIP

Arise's Avatar

PC-ul meu

Dacă ai ști câți polițiști am avut clienți la firma de contabilitate... Polițeala e așa un job de câteva ore să se adune la pensie, în rest toți patroni cu diferite afaceri, restaurante, piese auto, service-uri, saloane, etc.

Old 16-06-2021, 17:52   #64398
polter
Senior Member

polter's Avatar

Mentioned: 181 Post(s)

PC-ul meu

www.youtube.com/watch?v=xthvG3TqvA8
Server discord Lab501 https://discord.gg/FcDNnRe
polter is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2021, 18:45   #64399
parpales
Senior Member

Mentioned: 14 Post(s)

PC-ul meu

Quote:
Problema nu este la populație, este la poliție. Că nu au autoritate este o problemă din ograda lor.

Când ai toată poliția rutieră din municipiu de județ anchetă pentru șpagă în cazul permiselor/dosarelor, când poliția așteaptă ora 7 dimineața să intre în curte la Dincă din Caracal, când șefii poliției române se întâlnesc noaptea în cimitir cu interlopii, când poliția se transformă în servicii de informații și o urmărește toată ziua pe o franțuzoiacă cu aspirații de primar, când o secție întreagă de poliție bate doi cetățeni, apoi se pișă pe cetățeni (la propriu, adică scoate puța din pantaloni și face șușu pe om), când poliția înseamnă doar unii care stau pe drum cu radarul să dea amenzi și își iau reports la greu pe waze, atunci... cam asta este.

Wow! Nu mai pot adauga ceva ,chapeau .
Old 16-06-2021, 18:52   #64400
kretzu77
Ancient friend

kretzu77's Avatar

PC-ul meu

Quote:
Dacă ai ști câți polițiști am avut clienți la firma de contabilitate... Polițeala e așa un job de câteva ore să se adune la pensie, în rest toți patroni cu diferite afaceri, restaurante, piese auto, service-uri, saloane, etc.

Eraubpe numele lui? Era angajat la vreuna din ele?
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules