lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Sectiunea de link-uri externe
Connect with Facebook

Sectiunea de link-uri externe Aici pot fi postate link-uri catre alte articole, stiri, s.a.m.d.


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 22-03-2022, 10:24   #1
Nubie
Member
 
Join Date: Dec 2021
Location: Bucuresti
Posts: 18
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default Feedback pentru canalul meu de YouTube

Salutare!

Am mare nevoie de orice feedback puteti oferi, pentru un canal de YouTube la care lucrez de vreo 3 luni (eu lucrez in marketing & vanzari in domeniul IT, asa ca am soriciul gros, nu o sa ma supar).

Astept feedback cu privire la absolut orice: nume (de ex. mie nu imi place numele canalului, dar atat se poate momentan), titluri, thumbnails, idei, "ba esti prost, cum sa folosesti placa aia video" etc.

Povestea canalului: un canal despre games & software & hardware din perioada Windows 95 / 98 / XP, desi momentan ma focusez doar pe Win 98 si XP, inca nu am inceput cu 95.

Apreciez!

https://www.youtube.com/channel/UCwR...8w5xGNhUPPcI2A
Nubie is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2022, 03:00   #2
mike_1
Senior Member
 
Join Date: Jul 2019
Posts: 435
Mentioned: 11 Post(s)


Default

Mie mi se pare ok canalul. Nu pot sa zic decat sa perseverezi si iti dai tu seama ce content prinde si care nu.

Ce nu prea ma incanta este tearing-ul din jocuri, este greu de privit.

Last edited by mike_1; 23-03-2022 at 03:11.
mike_1 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2022, 15:40   #3
Nubie
Member
 
Join Date: Dec 2021
Location: Bucuresti
Posts: 18
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Mc!

Dacă te referi la tearing legat de vsync, nu prea am ce face, pt ca trebuie sa afișez FPS-ul, și nu e ok sa fie capped.

Dar acum mi am dat seama, am unele scene unde nu arat FPS-ul, ca nu testez nimic, și acolo da, o sa activez vsync.

10x!
Nubie is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2022, 14:34   #4
mbc
VIP
 
mbc's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 28,819
Mentioned: 1490 Post(s)

PC-ul meu



Default

Eu zic ca ar trebui redusa candenta pentru limba engleza. De regula vorbesti prea repede si e neplacut dar sunt momente in care incetinesti si suna mult mai bine.

Legat de continut, nu stiu cata lume mai este interesata azi de benchmarkuri cu hardware de atunci, presupunerea mea este ca mult mai multa lume ar fi interesata de jocurile in sine decat de teste. Evident, doar parerea mea.

No bun, acum hai sa imi instalez NFS Porsche Unleashed pe Windows 10.
__________________
[PC-ul meu], Thinkpad T14
mbc is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2022, 14:49   #5
kretzu77
Ancient friend
 
kretzu77's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: după colţ, vis a vis de clădirea aia din faţă
Posts: 22,600
Mentioned: 735 Post(s)

PC-ul meu



Default

Adevarul e ca, de cand ma uit pe acolo, mi s-a facit pofta de jocurile vechi. Doar sa gasesc cutia in care le-am pus.
Acelasi sfat il am si eu cu viteza de vorbire pe engleza. Daca nu vrei musai sa te incadrezi in max x minute per clip, ar merge mai rar. Si fa exercitii in oglida. Exista vorba cu "vorbeste cu toti dintii"; aplic-o. Dar e posibil sa fie doar de la viteza.

Spor man.
__________________
Ne nastem pe rand si murim pe sarite.
Sa-ti dea iubita papucii spunand ca puteti ramane prieteni e ca si cum ti-ar muri cainele si maica-ta iti spune ca poti sa-l pastrezi.
kretzu77 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2022, 22:29   #6
Nubie
Member
 
Join Date: Dec 2021
Location: Bucuresti
Posts: 18
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by mbc View Post
Eu zic ca ar trebui redusa candenta pentru limba engleza. De regula vorbesti prea repede si e neplacut dar sunt momente in care incetinesti si suna mult mai bine.

Legat de continut, nu stiu cata lume mai este interesata azi de benchmarkuri cu hardware de atunci, presupunerea mea este ca mult mai multa lume ar fi interesata de jocurile in sine decat de teste. Evident, doar parerea mea.

No bun, acum hai sa imi instalez NFS Porsche Unleashed pe Windows 10.
Multumesc, si asa este, vorbesc repede...ideea e ca abia incep sa ma obisnuiesc sa vorbesc in engleza, deci o sa dureze nitel pana cand imi gasesc...cadenta

Legat de hardware vs. jocuri, you caught a glimpse into the future, pentru ca de ceva vreme am stabilit ca hardware-ul sa fie mijlocul prin care ajung la scop, adica la jocuri.

Apropo de asta, ultimul video e fix in aceasta directie

Last edited by Nubie; 25-03-2022 at 22:31.
Nubie is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2022, 22:31   #7
Nubie
Member
 
Join Date: Dec 2021
Location: Bucuresti
Posts: 18
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by kretzu77 View Post
Adevarul e ca, de cand ma uit pe acolo, mi s-a facit pofta de jocurile vechi. Doar sa gasesc cutia in care le-am pus.
Acelasi sfat il am si eu cu viteza de vorbire pe engleza. Daca nu vrei musai sa te incadrezi in max x minute per clip, ar merge mai rar. Si fa exercitii in oglida. Exista vorba cu "vorbeste cu toti dintii"; aplic-o. Dar e posibil sa fie doar de la viteza.

Spor man.
Hehe, sper sa reusesc sa starnesc pofta pentru cat mai multi

Problema mea este ca in romana vb foarte repede si ft tare (defect profesional ) ), si trebuie sa ma obisnuiesc sa vb in engleza, pt data viitoare o sa incerc sa inregistrez nitel cu o viteza mai mica, sa vad cum merge.

Mc pt feedback!
Nubie is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sistem editare video pentru Youtube. Robÿ Cutia de sub birou 10 07-03-2020 23:08
NEXT LEVEL Highlights: Canalul secundar al podcastului LAB501 Nivelul2 0 30-04-2019 00:20
lab501 isi anunta canalul de youtube Micutzu Stiri 2 14-06-2010 14:26

 
Forum Stats
Members: 9,573
Threads: 27,898
Posts: 782,709
Total Online: 2274

Newest Member: miyeyi1060

Latest Threads
- by Monstru
- by LAB501
- by Kspic
- by matose
- by Gotul

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 08:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.