lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > Extreme 501 > Overclocking & benchmarking
Connect with Facebook

Overclocking & benchmarking Nu te supara, ce inseamna "stock" ?


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 05-11-2021, 13:14   #1
Allzombie
Member
 
Allzombie's Avatar
 
Join Date: Nov 2021
Location: Bucuresti
Posts: 16
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default Ce s-a întamplat cu overclocking-ul Românesc?

Pe HWBOT a inceput competitia anuala de Coutry Cup, si eu as vrea ca si Romania ca tara sa participe.
Insa trebuie sa fie minim 3 scoruri publicate pentru fiecare categorie si eu de unul singur nu pot face tot. Acum a aparut si un scor de la Volken ( in timp ce scriu acest post l-am vazut ). Ma bucur ca exista o speranta.

As vrea ca acest thread sa fie un semnal de alarma pentru toti cei pasionati de overclocking aici de pe Lab501.ro dar si de oriunde din romania. M-am saturat sa mai fiu singururul din Romania care mai posteaza scoruri regulat.

Unde sunt gigantii overclocking-ului international de aici din Romania? Ce s-a intamplat?

Ma scuzati daca par un pic prea dur, stiu ca multi si-au gasit alte pasiuni, insa de asemenea stiu ca sunt o multime inca care sunt pasionati si as vrea sa ii vad acolo pe tabele, punand din nou Romania pe harta Overclocking-ului mondial.
Allzombie is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2021, 13:25   #2
Monstru
Administrator
 
Monstru's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 21,135
Mentioned: 770 Post(s)


Send a message via Yahoo to Monstru
Default

S-a intamplat ca "gigantii" nu mai au nimic de demonstrat nimanui, una la mana. Dar nu asta este cel mai grav... am fi ajutat cu drag echipa, macar de placere, pasiune si fun.

Cel mai grav este ca HWBot a devenit o mizerie infecta, care serveste exclusiv interesele financiare ale catorva persoane, in detrimentul comunitatii. Motiv pentru care noi nu vrem sa mai fim asociati in nici un fel cu o astfel de mizerie.
__________________
Suma prostiei ramane constanta. Doar prostii se schimba...
Monstru is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2021, 13:26   #3
Iubitel
VIP
 
Iubitel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10,871
Mentioned: 327 Post(s)




Default

Salut!

Ma bucur ca te vad asa entuziast, toti am fost asa la inceput Sincer pe mine nu ma prea mai intereseaza concursurile de pe hwbot cu exceptia celor cu premii decente sau finale live. E o pierdere de timp si bani in rest. Mai ales site-ul hwbot.

Romania e pe harta de care vorbesti tu foarte bine infipta, suntem singura tara care a luat locul 1 in toate concursurile organizate live. Pe scurt si pe viitor daca ajungeti vreunu la un concurs international organizat live o sa va ia lumea foarte in serios cand vor auzi ca sunteti din Romania. Chiar daca suntem un jeg de tara, chiar daca avem azotul lichid la pret triplu sau mai mult fata de altii chiar daca suportul hardware local e foarte slab, chiar daca.....
__________________
oMU'IE inainte de toate ....
Iubitel is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2021, 13:35   #4
Allzombie
Member
 
Allzombie's Avatar
 
Join Date: Nov 2021
Location: Bucuresti
Posts: 16
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nu stiam de situatia cu HWBOT, mie personal nu mi s-a parut nimic suspect. Dar inteleg decizia.
Allzombie is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2021, 13:39   #5
Allzombie
Member
 
Allzombie's Avatar
 
Join Date: Nov 2021
Location: Bucuresti
Posts: 16
Mentioned: 1 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Iubitel View Post
Salut!

Romania e pe harta de care vorbesti tu foarte bine infipta, suntem singura tara care a luat locul 1 in toate concursurile organizate live.
Stiu de toate acestea si de asta va numeam pe voi gigantii, deoarece va respect enorm munca si cu cat aflam mai multe despre hardware si overclocking in general eram din ce in ce mai uimit.

Imi pare totusi rau ca Overclocking-ul este din nou ceva de nisa, si singurul site mare a ramas HWBOT, in starea lui asa cum e. Pana la urma mai exista comunitati destul de mari pe Discord ceea ce ma tine interesat, si ma asigura ca mai exista interes.

Pacat doar ca nu se mai aude nimic pe la stiri sau oriunde public. Uneori se simte ca muncesc inutil. Asta e tot. De aceea am postat aici acest thread. As vrea sa avem o echipa puternica, plina de talente noi si vechi. Poate ca visez prea mult...
Allzombie is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2021, 16:05   #6
labuser
Senior Member
 
labuser's Avatar
 
Join Date: Apr 2019
Posts: 1,712
Mentioned: 35 Post(s)

PC-ul meu

Default

eu am avut o gramada de scoruri valide sterse de Leeghoof .
periodic mai gaseste cate o mizerie mica de hartuit in stilul caracteristic. practic mi-a cerut orice in afara de videoclip youtube. hartuitor individul. am vazut ca au sarit in sus toti de bucurie cand 12600k a devenit procesor de 6 nuclee dupa ce au urcat toti scoruri gen dice ln2. cam asta e nivelul "arbitrajului", sub divizia A.
__________________
"nu mai exista dup-aia"
labuser is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
iStyle - un fel de Apple store romanesc kpy_here Magazine IT&C 32 08-07-2021 13:39
EXCLUSIV: Imagini din Project Stygian, cel mai cool FPS românesc LAB501 Nivelul2 1 05-02-2021 00:51
Unbound: Worlds Apart HANDS-ON ? Un nou succes Kickstarter românesc LAB501 Nivelul2 0 05-06-2019 12:50
ereader romanesc cu e-ink doru Pe masa de teste 15 23-11-2010 14:47

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,136
Total Online: 3441

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.