lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 08-01-2012, 01:09   #41
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Tragi binisor imi imaginam ca ai mouse bun tot DA am si eu 3.5G insa la pad folosesc SS QcK Heavy si mie mi-ar trebuii unul si mai mare am loc sa-l pun dar nu gasesc unul de calitatea astuia si mai mare deocamdata.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 01:29   #42
Bogd4n
Ancient friend
 
Bogd4n's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: West Side....Oradea
Posts: 5,101
Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu



Default

Tu ai unul de 1/2 metri patrati...ce mai vrei?
__________________
Desktop / Bench: Maximus V Formula + EP45T-UD3P / sk775 addicted /
Cod reducere 1% PC Garage: Z14AXMG1
Despre ce inseamna sa fii extreme overclocker: "Intr-o tara unde ai salariu 12 mil, sa dai 12-15 mil pe hardware intr-o luna, imi pare destul de extrem in plm." by Darco.
Bogd4n is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 01:30   #43
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Nu imi ajunge serios, de multe ori ma duc pe masa, mi-ar trebuii unul de 1-1.2m
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 08:34   #44
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Din câte-mi dau eu seama tu joci cu sensibilitatea la minim, ajută mult chestia asta la precizie, eu de multe ori schimb sensibilitatea on-the-fly, deși am ditamai biroul acasă pad-ul este tot mititel (func1030 archetype).

Sună fun ce faceți voi pe-acolo, abia aștept să ies din tură să dau câteva meciuri cu voi
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 08:39   #45
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Sal neo, desi tu esti initiatorul acestui topic pana acum doar ai vb ca faci ca dregi ca ai fost (a se mentiona ca jucai de nivelul lui kalias cand jucai lucru imposibil de crezut pt mine) nu ai onorat pe nimeni cu placerea unui meci, eu azi ma gandesc sa fac un server oficial de ut 99 pt forum am sa incerc sa il pun pe un pc de la munca am niste servere care stau nonstop doar sper sa nu comenteze nimeni is pe fibra la rds deci i sa fie ping mic in romania.

Si da joc ma sensivitate mica pe un pad de juma de metru si de multe ori ies de pe el.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 13:41   #46
GENiEBEN
Senior Member
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 3,673
Mentioned: 19 Post(s)

PC-ul meu



Default

Pff trebuie sa imi ansamblez un calc sa ma bag si eu!
GENiEBEN is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 14:52   #47
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Te asteptam genieben ar fi frumos sa avem meciuri in fiecare weekend, daca ne strangeam 6-8 putem baga si un capture the flag pe face sau alte harti, deathmatch in 8 oameni e cam aiurea dar CTF e foarte misto in ut 99. Nu iti trebuie mare sistem sa joci, important e sa ai mouse si pad bun si monitor de 100hz + si esti good to go, eu ma gandeam sa iau un crt dar momentan ma descurc pe un tv imi trebuie o placa video mai buna nu stiu din ce motive cea onboard din cepu hd 3000 imi ruleaza doar 60hz la 1080p nu-mi da voie sa dau mai mult.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 18:03   #48
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Shimano View Post
Sal neo, desi tu esti initiatorul acestui topic pana acum doar ai vb ca faci ca dregi ca ai fost (a se mentiona ca jucai de nivelul lui kalias cand jucai lucru imposibil de crezut pt mine) nu ai onorat pe nimeni cu placerea unui meci, eu azi ma gandesc sa fac un server oficial de ut 99 pt forum am sa incerc sa il pun pe un pc de la munca am niste servere care stau nonstop doar sper sa nu comenteze nimeni is pe fibra la rds deci i sa fie ping mic in romania.

Si da joc ma sensivitate mica pe un pad de juma de metru si de multe ori ies de pe el.
Am impresia că mă repet, dar eu sunt la muncă 24/24, 7/7, timp de 2 săptămâni. Nu este tocmai locul potrivit să mă joc UT, nu crezi?

Am spus că am avut momente în care m-am apropiat de stilul respectiv de joc, nu că joc la nivelul lui, dar tu citești pe diagonală.

Când o să ajung acasă o să îți fac plăcerea să fiu carne de tun
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 18:32   #49
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Ideea e ca tu nu realizezi ce nivel are ala, omu are peste 3000 de ore de joc. Ca sa fii cat de cat aproape trebuie sa ai cele mai bune echipamente posibile, cele mai bune tweekuri si sa joci cu altii profesionisti mii de ore lucru care ma indoiesc ca l-ai facut, mai ales pe discutiile cu xai si sensei ca fiind mousi buni de ut. Daca te-ai apropia jumate din cate joaca ala, ar trebuii eu sa nu te pot atinge nici sa nu am o sansa, am un amic care e mult mult sub ala si in 60 min daca reusesc sa il omor max de 1-2 si atunci ca face el vreo greseala. Te astept cand termini cu munca.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 18:49   #50
Bogd4n
Ancient friend
 
Bogd4n's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: West Side....Oradea
Posts: 5,101
Mentioned: 31 Post(s)

PC-ul meu



Default

Quote:
Originally Posted by Neo View Post
Am impresia că mă repet, dar eu sunt la muncă 24/24, 7/7, timp de 2 săptămâni. Nu este tocmai locul potrivit să mă joc UT, nu crezi?
Si pe urma pauza 2 saptamani, nu?
__________________
Desktop / Bench: Maximus V Formula + EP45T-UD3P / sk775 addicted /
Cod reducere 1% PC Garage: Z14AXMG1
Despre ce inseamna sa fii extreme overclocker: "Intr-o tara unde ai salariu 12 mil, sa dai 12-15 mil pe hardware intr-o luna, imi pare destul de extrem in plm." by Darco.
Bogd4n is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 19:08   #51
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Nope, pauză o singură săptămână. Adressing problem of cashflow - there is no cash, thus there is no flow
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 19:46   #52
Iubitel
VIP
 
Iubitel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10,871
Mentioned: 327 Post(s)




Default

Quote:
Originally Posted by Shimano View Post
Ideea e ca tu nu realizezi ce nivel are ala, omu are peste 3000 de ore de joc. Ca sa fii cat de cat aproape trebuie sa ai cele mai bune echipamente posibile, cele mai bune tweekuri si sa joci cu altii profesionisti mii de ore lucru care ma indoiesc ca l-ai facut, mai ales pe discutiile cu xai si sensei ca fiind mousi buni de ut. Daca te-ai apropia jumate din cate joaca ala, ar trebuii eu sa nu te pot atinge nici sa nu am o sansa, am un amic care e mult mult sub ala si in 60 min daca reusesc sa il omor max de 1-2 si atunci ca face el vreo greseala. Te astept cand termini cu munca.
Dude,omu e in spital si munceste de ii sar capacele,cum credeai ca ar putea sa fie la nivelul unui distrus care isi petrece 90% din viata jucandu-se?
__________________
oMU'IE inainte de toate ....
Iubitel is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 20:54   #53
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Sa fie sanatos, e problema lui, putea sa nu faca afirmatii care nu sunt nici macar aproape de adevar, consideram lumea de pe acest forum serioasa si nu care vb sa se afle in treaba. Deci capu jos decat sa fii atlfel de distrus cum is majoritatea romanilor mai bine ma joc 100% din timp.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 21:10   #54
Iubitel
VIP
 
Iubitel's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 10,871
Mentioned: 327 Post(s)




Default

Pai si ce pui pe masa ?
__________________
oMU'IE inainte de toate ....
Iubitel is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:10   #55
Neo
Ancient friend
 
Neo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: event horizon
Posts: 10,355
Mentioned: 386 Post(s)


Default

Quote:
Originally Posted by Shimano View Post
Sa fie sanatos, e problema lui, putea sa nu faca afirmatii care nu sunt nici macar aproape de adevar, consideram lumea de pe acest forum serioasa si nu care vb sa se afle in treaba. Deci capu jos decat sa fii atlfel de distrus cum is majoritatea romanilor mai bine ma joc 100% din timp.


Shimano, mai mult nu meriți, mă jur că nu am întâlnit om ca tine care să citească numai pe diagonală ce i se spune. Habar nu ai cum joc și mai presus de toate nu am avut pretenția să fiu super UT gamer. Am spus că m-am apropiat de stilul acela de joc (exemplu: tras cu sniper fără scope printre scări și găuri în zid cu rezultat headshot; pot da headshot cu ripperul; etc), atât.

Da, lumea pe acest forum este serioasă, se pare că tu nu vrei să pricepi că lumea asta are și profesii serioase din care trăiesc și că gamingul nu este totul.

Dacă veneam și spuneam "eu sunt uber UT player you sacs" aveai tot dreptul să te manifești, așa la următorul post de genul ai ignore și-am rezolvat problema, nu stau să explic pinguinului ce-i ăla zbor și să mă justific apoi în 20 de posturi pe 3 threaduri că am zis x-5 și nu x.

Toate cele bune.
__________________
In Țara minunilor Periferice [Partea 1]. Keyboard Wonderland [Part 1].
HHKB Hybrid Type-S review - ro & en.
GMMK Pro Review - ro. GMMK2 Review - ro.
Neo is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:27   #56
the dude
Senior Member
 
the dude's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 718
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Default

+1 Neo.

On-topic: Ceva UT in seara asta ?
the dude is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:29   #57
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Quote:
Shimano, mai mult nu meriți, mă jur că nu am întâlnit om ca tine care să citească numai pe diagonală ce i se spune. Habar nu ai cum joc și mai presus de toate nu am avut pretenția să fiu super UT gamer. Am spus că m-am apropiat de stilul acela de joc (exemplu: tras cu sniper fără scope printre scări și găuri în zid cu rezultat headshot; pot da headshot cu ripperul; etc), atât.
Nu vb daca nu stii, e ca si cum as vedea un sofer de formula 1 pe circuit si zic ah pai si eu ma apropii de sitlul asta de condus si eu iar curbele etc insa realitatea e alta.

Pana una alta nu mi-ai oferit ocazia sa vad cum joci doar vorbe deci capu jos pana la proba contrarie daca joci macar 10% din cum joaca ala ar trebuii noi toti la un loc astia care am jucat aici zilele astea sa nu te putem nici atinge.

Odata ce se fac niste afirmatii care nu au legatura cu realitatea iar apoi vine cineva si zice pai ce, chiar credeai ca poate fi asa distrusu ala, ca e om serios are job etc deja nu cred ca mai putem vb de afirmatii serioase. O dam in populisme basiesciene insa eu sunt obisnuit sa aud palavragii din astea,

Nu am zis ca gaming-ul ar fi tot, am vorbit strict de afirmatia ta, insa tu bati campii deviind de la subiect si incercand sa iti justifici arifmatiile visatoare.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:31   #58
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Quote:
+1 Neo.
Vad ca romanilor le place minciunea si mai mult le place sa fie mintiti. Eu sunt genul care daca afirmi un lucru aiurea in copac nu prea ai ce sa ma discuti cu mine te iau drept papagal. Indiferent ca e vorba de un nimic sau de o chestie serioase daca spui o vorba aia sa fie daca nu mai bine taci.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:32   #59
Marshal
Member
 
Marshal's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 180
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Exprimă-te coerent, e obositor sa interpretăm ce vrei să zici, sau chiar şi mai bine, lasă-te păgubaş din moment ce ştii că n-ai dreptate .

LE:
Quote:
Originally Posted by Shimano View Post
Eu sunt genul care daca afirmi un lucru aiurea in copac nu prea ai ce sa ma discuti cu mine te iau drept papagal.
Ne povesteai tu zilele astea cât de buni sunt şoarecii SS pentru UT..

LLE: Păi şi dacă te crezi superior, lasă animalele ca noi să zacă în prostie absolută. Te deranjează?! Dacă zici că acceptăm uşor afirmaţii mincinoase/fără argumente, cred că trebuie să-ţi reconsideri poziţia faţă de perifericele SS.

Last edited by Marshal; 08-01-2012 at 23:42.
Marshal is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2012, 23:34   #60
Shimano
Senior Member
 
Shimano's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Bucuresti
Posts: 2,460
Mentioned: 0 Post(s)

PC-ul meu

Send a message via Yahoo to Shimano
Default

Am dreptate, doar ca romanilor le place minciuna si sa fie pacaliti. Accepta foarte usor orice fel de afirmatii mincioane ba mai mult sunt si mandrii.
__________________
There is no knowledge that is not power.
Shimano is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Accesorii Gaming eXpander Gaming 18 13-09-2011 22:06
Configuratie de gaming AMD tphase Procesoare si chipseturi 8 20-03-2011 02:19
Amd athol x4 gaming Zeus11 Procesoare si chipseturi 9 23-01-2011 14:24
OC,Gaming&3D Viorelflorin Cutia de sub birou 9 29-07-2010 18:48

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,920
Posts: 783,139
Total Online: 3385

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by suzuki
- by Kspic

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 01:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.