lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Telefoane mobile si alte gadgeturi
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 08-01-2021, 01:20   #21
TGeorgeMihai
Member
 
Join Date: Jul 2018
Posts: 108
Mentioned: 0 Post(s)


Default

Revin cu pareri dupa o luna de folosire, tinand cont de pretul achizitionat de mine, nu cel de magazin.
  • In mare sunt multumit de alegerea facuta, chiar si cu Exinos, scot 1 zi de folosire intensa sau 2 zile de folosite medie, descarcare 5~7% peste noapte, deci ok.
  • Aplicatiile merg bine, camera este foarte buna
  • Se mai incalzeste, dar nu exagerat, vad la vara cat de rau sau de bine o sa fie.
  • Dupa ultimele update-uri nu am mai avut problema cu ecranul. Aici parca este o loterie, pe alt forum cineva a luat varianta cu 5G si l-a returnat deoarece cand se incalzea, ecranul facea figuri.
  • Revenid la Exinos 990, este bun, nu este nici pe departe asa de nasol cum se spune pe net, este totusi procesor flagship, dar NU as cumpara un telefon de 40-50 mil cu acest procesor.


Ca nemultumiri ar fi:
  • Faptul ca are o gramada de bloatware de la Samsung, nu exagerat de mult, dar este.
  • Nu gasesc huse pentru el I-am luat un Spigen Ultra Hybrid, dar este butucanoasa, pur si simplu nu am gasit o husa subtire de silicon, o sa ma orientez catre Amazon cand am timp.
  • Nu are jack pentru casti (stiam de cand l-am cumparat)
  • Ecranul suporta 96Hz, chiar si 48Hz, dar nu se pot activa decat prin aplicatii 3rd party


Daca nu era loteria cu ecranul si Exinos/Snapdragon, telefonul asta ar fi fost un best buy garantat
TGeorgeMihai is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Recomandare telefon ~ 2000 RON bregelion Telefoane mobile si alte gadgeturi 37 21-01-2019 22:05
NAS vs miniATX PC - care solutie ar fi mai buna si de ce Bobby Periferice 297 18-06-2015 12:16
Recomandare Action Camera Arise Foto/Video 11 29-05-2015 09:46
care placa de sunet e mai buna din cele 3? norisss Gaming 12 31-12-2011 20:03

 
Forum Stats
Members: 9,575
Threads: 27,919
Posts: 783,110
Total Online: 4183

Newest Member: Skylinedoom

Latest Threads
- by matose
- by Kspic
- by suzuki

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 19:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.