lab501 forum  

Go Back   lab501 forum > IT&C - best of the rest > Gaming
Connect with Facebook


Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
Old 18-12-2020, 22:32   #261
Boggy
Ancient friend
 
Boggy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 15,293
Mentioned: 880 Post(s)

PC-ul meu

Default

N-oi avea eu RTX, dar din cate am vazut prin gameplay videos de pe net nu mi se pare nimic fascinant cu el ON. Cert e ca jocul dpdv grafic arata mediocru dar merge ca unul AAAA.

Am impresia ca nu se mai sinchiseste nimeni sa faca optimizari ca lumea de multi ani. Ca degeaba vii cu un joc optimizat bomba dar cu harta la 1/4 din harta din Cyberpunk, ca toti se vor plange ca nu e conținut. Asa ca mai bine pompezi continut si dupa dai vina, absolut aberant, pe hardware ca merge ca ultimul jăg.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
__________________
Boggy doesn't have a computer.
Just a basement full of Asian kids that memorize numbers.
Boggy is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 01:46   #262
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by antiqque View Post
Pe bune ca nu inteleg de ce le cauti scuze in halul asta, zici ca esti actionar majoritar.
Inca o data, e anuntat din 2012 si scot trailere din 2013. Daca tu prin asta intelegi si stii sigur ca nu au lucrat la el DELOC inainte de 2015 cine sunt eu sa te contrazic )
Ba nu fi copil ca un trailer nu inseamna munca...

Uite sa-ti dau un exemplu, acu 2 ani la E3 Bethesda a aruncat un "trailer" la The Elder Scrolls VI.


www.youtube.com/watch?v=OkFdqqyI8y4

Acuma zi-mi parerea ta, acu 2 ani lucra cineva de la Bethesda pe TES 6?

Nu e vorba ca le iau apararea doar asa de fanboi.

Au gresit ca nu l-au mai amanat inca juma de an...dar daca il amanau mai bine de jumate din astia care sar acuma in sus ca are buguri, plangeau tare ca nu mai vine odata...
Au gresit ca il scot pe consolele de baza PS4 si X1, nu e un joc care sa ruleze pe hardware-ul ala...
Au gresit ca nu au aratat inainte de lansare cum arata pe console...

DAR:

Jocul nu are DRM, daca nu erati convinsi ca o sa va placa, se gasea "demo" pe filelist, chiar inainte de lansare.
Daca tot ati dat preorder sau l-ati luat la lansare, puteti da refund, nu va jecmaneste nimeni.
Daca nu puteti intelege cat de mare e jocu asta si cate chesti au incercat sa faca bine CDPR si totodata cat au avut de testat.....etc.....io ce sa zic, mereti si jucati COD cu 5 harti de pvp si campanie de 5 ore sau FIFA ca e ceva inovator si extraordinar, fara buguri si o experienta deosebita in fiecare an...

De unde atata drama? Da jocul nu e gata, nu l-ai cumparat....mai asteapta, l-ai cumparat....ia-ti bani inapoi.
In rest ce probleme aveti, cu ce v-a nenorocit viata lansarea nefericita a acestui joc?


Si iti mai zic ceva, eu ma bucur ca l-au lansat acuma chiar si in starea asta.
Pentru ca imi doresc foarte mult sa-l joc, dar cand e gata, fara buguri si finisat.....asa ca am rabdare si mai astept cateva luni.
CDPR o sa gaseasca si o sa rezolve bugurile mult mai repede cu ajutorul catorva milioane de gameri care vor sa-l joace acuma......oricum mult MULT mai repede decat daca ar fi testat doar ei.
Asa ca spor la joaca si va multumesc.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 19-12-2020 at 02:17.
Otman is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 02:13   #263
antiqque
Senior Member
 
Join Date: May 2018
Posts: 492
Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu

Default

Singurul copil de-aici esti tu, n-ai nici un argument asa ca vorbesti din nou despre alt joc.
CDPR a avut mereu 2 echipe, una a lucrat la jocul care era in full development ( RED ) si o echipa secundara ( BLACK ).
Echipa BLACK a lucrat intr-adevar pana in 2016 la Cyberpunk dupa care a trecut la echipa RED pentru full development.
Nu mai manca rahat pe-aici ca habar nu ai despre ce vorbesti.

Am inteles ca esti fanboy dar tu refuzi sa vezi realitatea, le gasesti orice scuza posibila si nu inteleg pentru ce.

Quote:
Originally Posted by Otman View Post
Daca nu puteti intelege cat de mare e jocu asta si cate chesti au incercat sa faca bine CDPR si totodata cat au avut de testat.....etc.....io ce sa zic, mereti si jucati COD cu 5 harti de pvp si campanie de 5 ore sau FIFA ca e ceva inovator si extraordinar, fara buguri si o experienta deosebita in fiecare an...
Iar o arzi elitist degeaba, jocurile sunt facute pentru entertainment si e treaba fiecaruia care gen de joc il gadila.
Asa cum spui tu de aia care joaca COD si FIFA asa se pisa si ei pe tine ca joci rpg-uri
Aceleasi dume de ***** cu aer de superioritate le-ai avut si cu cateva pagini mai in spate cand vorbeam despre cumparat mai ieftin.
Coae, ai cumparat un joc cu 60E, get over yourself. Zici ca e realizarea vietii tale ma jur.
N-am mai vazut pe nimeni sa sufere de el in halul asta pentru ca a cumparat un joc )
__________________
"Că și Dumniezo o zis când o văzut ce lume-o făcut
Fută Dumniezo să fută, nu mai lucrez când sunt băut"

Last edited by antiqque; 19-12-2020 at 02:22.
antiqque is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 02:19   #264
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Te rog deschide-mi ochii.
Care e realitatea asta despre care vorbesti?
Spune-mi te rog ca sa nu mai traiesc in ignoranta.

Quote:
Originally Posted by antiqque View Post
Aceleasi dume de ***** cu aer de superioritate le-ai avut si cu cateva pagini mai in spate cand vorbeam despre cumparat mai ieftin.
A trecut pe langa tine discutia aia fara sa intelegi nimic, trist.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:

Last edited by Otman; 19-12-2020 at 02:31.
Otman is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 02:34   #265
antiqque
Senior Member
 
Join Date: May 2018
Posts: 492
Mentioned: 34 Post(s)

PC-ul meu

Default

Aveam de gand sa iti raspund dar esti prea prost.
O sa mai intru pe-aici sa vad cum le-o sugi la cdpr dar nu imi mai pun mintea cu tine.
__________________
"Că și Dumniezo o zis când o văzut ce lume-o făcut
Fută Dumniezo să fută, nu mai lucrez când sunt băut"
antiqque is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 02:36   #266
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

No hai nu fi asa....pleci fara sa-mi zici cum e cu realitatea.
Insist...
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 09:34   #267
walkman
Senior Member
 
walkman's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 4,603
Mentioned: 72 Post(s)

PC-ul meu



Default

Fanboys, what you gonna do.
walkman is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 10:44   #268
Arise
VIP
 
Arise's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 18,967
Mentioned: 789 Post(s)

PC-ul meu



Default

Băi să mor eu, dacă iau două râme nefecundate, alea se vor înțelege mai bine decât o faceți voi doi...
__________________
Using your brain is good for you.
Arise is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 16:00   #269
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,789
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Mamaaaa cat hating jeesus pentru nimic.
In primul rand lansarea pentru consolele vechi a fost cea mai proasta idee (tot din cauza asta la-u si amanat mult si cred ca asta e motivul principal, prea multe platforme de optimizat), nu ma mir ca a iesit atat hating pe subiectul asta, aici e vina producatorului si a producatorilor de console ca s-au ambitionat aiurea. Daca cumva vor reusi sa aduca la punctul ok jocul pe consolele anterioare e de admirat. Nici Witcher 3 nu a fost wow pe console dar decent.
Faptul ca au dat refund mi se pare o chestie de bunsimt si corecta dar altora li se pare de *****.

@antiqque - esti hater total we get it dar vad ca nu te duce bibilica asa ca-ti zic extrem de frumos sa incetezi sa mai fi gica contra si prost pe aici aici ca strici orice placere, du-te oriunde vrei tu in alta parte si fa pe desteptul dar nu aici.
M-am convins total ca nu am cu cine discuta cand mi-ai atras atentia cu fix-ul de CPU, ai sa vezi in patch-ul nou 1.05 ca am avut dreptate totala (cauta si tu releasenote-ul pt PC si te vei lamuri), acelasi lucru valabil si pentru edit-ul de memorie. CDPR vor fix-ui totul pe parcurs si am rabdare si totodata ma bucur si de joc in stagiul in care e si da am dat banii pe el, eu nu am buguri cum vad pe youtube, absolut niciunul, nu mi-am stricat deloc experienta. Fapt-ul ca au facut rush pe release a fost din cauza copiilor idioti, nu aveam absolut nimic impotriva sa-l mai amane dar ma bucur ca l-au scos ca l-am prins in perioada cand am stat izolat in casa sa ma joc. Da, mai au de rezolvat chestii so what ? Foarte multe jocuri au buguri nasoale la release si asta tot din cauza copiilor idioti din care am impresia ca faci si tu parte.
FUCK OF!

@Boggy - RTX-ul alata absolut excelent in foarte multe scene, sunt locuri unde nu e impresionant dar ON vs OFF overall e diferenta mare, totusi sa nu uitam ca jocul a fost gandit fara RTX. Iti garantez ca nu exista joc (vanilla) care sa aiba texturile si personajele asa bine facute, nu stiu despre valhalla dar ideea e ca pana acum nu m-a atras nimic ca jocul asta. Una e sa te uiti pe youtube si alta e sa-l joci si sa pierzi ore in sir freeroaming sa admiri lucuri si sa faci screenshot-uri in el dar daca tu zici ca nu iti place atunci good luck, tine de custuri si de tren, nu e un joc pe placul multora dar asta nu inseamna ca e prost jocul. In patch-ul nou au mai fix-uit din RTX light-uri, in momentul de fata cel mai broken lucru la RTX e ca sunt unele locatii unde NPC_urile nu au umbre deloc din cauza iluminajului dar totul se fix-uieste pa parcurs.

@Otman - Ignora-l frate total, chiar nu ai cu cine. Ai apucat sa-l joci sau inca il pastrezi ? Abia astept patch-ul nou pe 21, momentan i-au dat drumul doar pe console cum au si promis ca se vor focusa, deci cumva din cauza consolelor varianta pe PC iar are de suferit.

Last edited by agarici cu pedale; 19-12-2020 at 16:09.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2020, 16:39   #270
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Am jucat in noaptea lansarii vreo 3 ore si inca vreo 2 ore a doua zi, mai mult m-am plimbat sa vad orasu.
Eu astept patch-ul pt PS5 sper ca nu dureaza mai mult de 3 luni ca e greu sa-l vad acolo si sa nu-i dau drumu.

Patch-uri vin des, cred ca au fost 3 saptamana asta.
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 01:20   #271
laser
Senior Member
 
laser's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 666
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

Default


O analiza foarte buna, merita cele 24 de minute pentru a intelege exact limitarile iluminarii standard si ce anume repara ray-tracing.
Odata ce vezi toate detaliile care se aduna, nu iti mai vine sa te intorci inapoi la rasterization.

Nu trebuie sa fii fan Nvidia ca sa poti aprecia tehnologia, pur si simplu e viitorul graficii in jocuri, ca sa ajungem la nivelul de fotorealism care este in filmele de animatie deja.
Gimmick sau nu( in functie de ce GPU ai ), in 4-5 ani nu cred ca va exista joc fara RT.

Last edited by laser; 20-12-2020 at 01:23.
laser is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 03:31   #272
sleepy_j
Senior Member
 
sleepy_j's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Cluj-Napoca
Posts: 1,172
Mentioned: 11 Post(s)

PC-ul meu

Default

Cam dezamagit de joc, eu i-as da cam un 7, se vede ca au lucrat la el, au creat un oras imens, dar e o lume mare si fara substanta, cu o poveste decenta.

Poate daca ar mai fi lucrat la el inca vreo 6-12 luni ar fi iesit ce trebuia, dar au vrut bani acum.

Daca era facut de EA sau Ubisoft era hulit de toata lumea, au noroc CDPR ca inca au bunavointa multor gameri, din pacate nu cred ca o mai merita.
sleepy_j is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 09:52   #273
codpin
Senior Member
 
codpin's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 1,208
Mentioned: 17 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nu am luat inca jocul, astept versiunea de PS5 si eventual niste buguri reparate. Probabil o sa-l iau peste 6-8 luni.

Dar tot vad hate la adresa CDPR si comparatii cu EA sau Activision sau Ubi. Come on people!

CDPR sunt poate printre ultimele studiouri care au cat de cat etica. Nu scot jocuri cu microtranzactii, nu scot jocuri cu story ciopartit doar sa aiba motiv de dlc, nu scot jocuri fara suflet.

Ca a fost un clusterfuck lansarea asta, da! Au fost presiuni sa lanseze jocul (probabil din interior) si dintr-un proiect ambitios a iesit un kkt pretentios... Au timp sa-l repare.

Intre timp au oferit refund celor nemultumiti. Mai numiti un studio care a facut asta in ultimii ani cand au lansat un joc varza...

Inteleg frustrarea celor care au asteptat jocul si acum nu au ce juca, dar sa pui la gramada CDPR cu EA si Ubi mi se pare nasol. Eu inca am sperante de la ei ca o sa faca un joc bun.
codpin is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 10:02   #274
Robÿ
Ancient friend
 
Robÿ's Avatar
 
Join Date: Jun 2013
Location: Bucuresti
Posts: 3,862
Mentioned: 125 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by Boggy View Post
N-oi avea eu RTX, dar din cate am vazut prin gameplay videos de pe net nu mi se pare nimic fascinant cu el ON. Cert e ca jocul dpdv grafic arata mediocru
+1
__________________
Something happened
Something happened
Robÿ is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 12:47   #275
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,938
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Si eu de acord cu cei 2 de mai sus.
Imi aduce aminte cind am jucat prima data jocul XIII, dar ala macar a fost bunicel. Detest maxim jocurile in care "alergi ca boul", stiti voi, TOATE! Prefer sa rejoc seria max payne, half life, crysis, serious sam pina la 3 inclusiv.
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 14:03   #276
laser
Senior Member
 
laser's Avatar
 
Join Date: Aug 2016
Posts: 666
Mentioned: 20 Post(s)

PC-ul meu

Default

Quote:
Originally Posted by DjLeco View Post
Si eu de acord cu cei 2 de mai sus.
Imi aduce aminte cind am jucat prima data jocul XIII, dar ala macar a fost bunicel. Detest maxim jocurile in care "alergi ca boul", stiti voi, TOATE! Prefer sa rejoc seria max payne, half life, crysis, serious sam pina la 3 inclusiv.
Adica preferi jocurile liniare, si nu RPG sau open world?
Ca tot pomenesti de Crysis peste tot, care ti s-a parut cel mai bun din serie, asa de curiozitate ? Pentru ca Crysis 1 era sandbox, si "alergai ca boul" ca sa termini misiunile, desi obiectiv este cel mai bun din serie, de departe.

Last edited by laser; 20-12-2020 at 14:06.
laser is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 14:31   #277
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,938
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Crysis 2 ca actiune si 3 ca muzica (in primul rind) si actiune. Grafica, toate, mai ales dupa toate patch-urile de texturi, etc.

Doar shootere, restul nu joc.

In ideea de "a alerga ca boul" ma refer la mizerile astea:

www.youtube.com/watch?v=7VWVpB-ejXw

Eu numai pentru asta as fi interzis porcaria de asta joc, retard game.

www.youtube.com/watch?v=jX0-Eprhj_w

Idiotii aia (asa zisi teroristi) de intra cu masinile prin oameni de omoara nevinovati, garantat au avut sursa de inspiratie de aici, din mizeria de joc de mai sus.

Usor, usor, omenirea se duce pe pwla.

Bine macar ca sint nascut in 1971, am prins din plin anii 80 si 90, cu tot ce a fost bun in ei, in special muzica, filme, cit de cit cultura, etc.
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.

Last edited by DjLeco; 20-12-2020 at 14:43.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 14:49   #278
Otman
Senior Member
 
Otman's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4,186
Mentioned: 87 Post(s)

PC-ul meu

Default

Poi cum, ai prins tot ce a fost mai bun in anii 90 si ai sarit peste Carmageddon?
__________________
"I am wrath, I am steel, I am the mercy of angels"
SPOILER:
Otman is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 15:06   #279
DjLeco
Senior Member
 
DjLeco's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: On EARTH...
Posts: 4,938
Mentioned: 182 Post(s)

PC-ul meu

Default

Nu-mi plac jocurile cu masini, in general.

Primul meu joc care m-a inebunit ca story si feeling a fost Half Life, primul.

Am inchiriat la sala de jocuri un PC pentru 2 zile, singurul care putea rula bine HL, eram cu ochii in scobitori, inainte de anul 2000, cind erau sali de jocuri, n-aveam PC nefiind pasionat pe atunci.

Apoi Clive Barker's Undying, Enclave, Heretic 2, N.O.L.F 1 si 2, toata seria Sniper Elite. Astea jocuri nu porcariile actuale.
__________________
GAMING gear™ i9-9900K/5000MHz/1,33V||MoRa 360 & LECO custom loop watercooling GPU+CPU||Aorus RTX2080Ti Extreme WB & Nvidia 3D Vision 2||Asrock Z390 Taichi Ultimate||2x8Gb G-Skill@3600MHz CL15-1,365V||Samsung NVMe 2TB+1TB+512GB SSD's||EVGA Gold 1300W||Asus ROG Swift PG27VQ 3D LED 144Hz||NZXT 440 case Win 10 PRO.
DjLeco is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2020, 15:30   #280
agarici cu pedale
Ancient friend
 
agarici cu pedale's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bucuresti
Posts: 11,789
Mentioned: 177 Post(s)

PC-ul meu



Default

Leco - jocul asta nu e pentru tine, nu e un joc liniar si cu un storry simplu, e un joc complex cu mai multe ending-uri si story-uri si e o combinatie Shooter RPG in care faci questuri ca intr-un MMO, este singurul de genul asta si totodata este intr-un univers unic cyberpunk (greu de digerat pentru unii) cu o coloana sonora pe masura (care personal nu imi place intotdeauna dar de multe ori se potriveste cu scenele) si cu personaje foarte random si de toate felurile chiar si transgender (care iar nu imi place dar) toate astea dau jocului un ceva aparte care nici un alt joc nu ti-l ofera. Daca te-ai fi jucat jocul (nu doar sa te uiti pe youtube) ai fi vazut ca story-ul este exact ce trebuie, personajele au destula viata in ele si pot simula microexpresii, textura lor este mult peste orice joc si totoadata cand iti moare sidekick-ul in story mai ai putin si iti vine sa plangi vorba vine (nu e spoiler fiindca am vazut toti trailerele cand moare) , degeaba dam exemple de acum n'pe mi de ani, suntem in 2021 aproape si nu prea mai ai cum sa compari feeling-ul oferit de jocurile din 2000 cu unul de acum decat daca-l rejoci FIX acum si iti garantez ca-l vei vedea cu alti ochii... been there, done that... daca vrei joc ubun cumpara VR si joaca noul HalfLife pentru o experienta de neuitat, ala o sa-ti placa iti garantez, totul e liniar, simplu si pus la punct cum trebuie, e mult mai usor si mai putin riscant sa faci un joc simplu decat unul complex.

CDPR nu au scos niciodata un joc ca asta, e ceva nou si pentru ei, nu ai cum sa-l compari cu GTA si nici cu basina aia de WatchDogs dar tot pe acolo sunt oarecum pentru ca nu ai alte referinte. Sa ajunga la nivelul lui Rockstar au nevoie de mai multe titluri ca sa prinda experienta pentru ca : ei nu fac jocuri online, ei nu fac jocuri cu masini si tot asa, ei se focuseaza pe story-uri bune iar wicher 3 e sus de tot si cyberpunk. Da, witcher 3 e tot un RPG singleplayer third person si a lovit bine de tot la public, o experienta extrem de placuta.

Acum partea cea mai buna, CDPR au lasat intotdeauna jocurile lor libere la modding. A ajuns atat de departe moding-ul la Witcher 3 incat jocul chiar daca e asa vechi arata extraordinar. Ba chiar au ajuns sa faca moding de RTX pentru el si lista continua, DAR repet ce am mai zis si lui antique care era hater total, daca tie nu iti place e doar parerea ta si chiar nu e nevoie sa ne convingi pe noi ca jocul e naspa, eu unul stiu cum e si nu sunt doar subiectiv si nici fanboy. M-am asteptat sa fie mix feeling la lansare, ba chiar ma asteptam sa fie mai rau decat e acum dar tot imi place chiar daca fizica si colision-ul sunt broken ingame si RTX_ul prin unele locuri.

LE: Vine patch acum pe 21 si mai repara din probleme chiar si la RayTracyng. Estimez ca undeva in 6 luni de zile maxim jocul o sa fie ce trebuie si se va schimba o parte din el fiindca sunt cateva lucruri prea dintr-o bucata, politia de exemplu apare random in spatele tau sau dispare prea repede daca fugi si tot asa. Se va schimba gameplay-ul in bine cu timpul sunt sigur de asta.

LE2: Pentru cei ce zic ca RTX_ul nu aduce mult intr-un joc si eu eram de aceeasi parere pana la cyberpunk si pana nu m-am uitat la diferente pe net sa-l inteleg am zis ca nu ma intereseaza fiindca pur si simplu nu mi se pareau wow, insa incet incet ajungi prin joc sa belesti ochii aiurea la diferite scene si o sa zici "bai cum e iluminat curul tipei (stiti voi la care ma refer) doar pe o buca" sau in interior, un hol, o banca etc si apoi dai pe off RTX-ul si vei vedea ca orice lumina, neon chiar si soarele sunt total aiurea facute pentru ca asa functioneaza rasterizarea. Initial il jucam pe 2070 super cu RTX pe medium si reflexiile pe off si-mi placea cum arata apoi am schimbat cu 3070 si l-am dat la maxim si acum arata foarte foarte bine. Cu ocazia asta o sa mai bag niste jocuri cu RTX sa vad cum sunt pentru ca acum am cu ce sa le joc calumea maxout. RTX-ul sunt sigur ca va deveni standard in curand pe orice joc AAA pentru ca ajuta producatorii de jocuri sa implementeze muuuult mai repede si mai usor iluminajul in jocuri => timp de dezvoltare mai mici + imersivitate adevarata si o grafica mult mai buna.

Last edited by agarici cu pedale; 20-12-2020 at 16:11.
agarici cu pedale is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

 
Forum Stats
Members: 9,573
Threads: 27,898
Posts: 782,708
Total Online: 2194

Newest Member: miyeyi1060

Latest Threads
- by LAB501
- by Kspic
- by matose
- by Gotul
- by LAB501

Advertisement

Partner Links



All times are GMT +3. The time now is 08:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.